„ASUS ROG Zephyrus S“ (GX502GV): išskirtinio dizaino aušinimas leidžia atsikratyti viršsvorio

Temperatūra, elektros sąnaudos ir triukšmas

Prie aukštų komponentų temperatūrų nešiojamuose kompiuteriuose esame įpratę. Tiesa, situacija su „ROG Zephyrus S“ yra daug geresnė, nei galime pagalvoti matydami skaičius, matomus žemiau esančioje lentelėje. Šie skaičiai yra tik maksimali temperatūra; ji pasiekiama per pirmą minutę, kol veikia didesnis procesoriaus turbo limitas. Pasibaigus tai fazei, procesoriaus ir grafikos procesoriaus temperatūra ima mažėti ir nusistovi už maždaug 5 minučių. Tada matome, kad procesorius Prime95+Furmark teste nuo 95o atvėso iki 79o, o grafikos procesorius nuo 78o iki 71o. Grafikos procesorius irgi yra veikiamas didesnio procesoriaus karščio, nes abu lustai yra sujungti karščio vamzdelių. Naudojant daug realesnę apkrovą su „Heaven“ testu matome, kad i7-9750H testo metu kaista kiek daugiau nei iki 80o, o RTX 2060 temperatūra būna apie 70o.

Kaip jau minėjau anksčiau, „ROG Zephyrus S“ kompiuteris sukonfigūruotas taip, kad prijungus įkroviklį procesorius nepereina į taupymo režimą. Tai atsispindi ir ramybės būsenos energijos sąnaudose. „ROG Zephyrus S“ nieko neveikdamas naudoja kiek daugiau nei 25 W. Įjungus vien Prime95 testą elektros sąnaudos šoka iki 109 W, bet labai greitai apsistoja ties 60 W. Prime95 įjungus kartu su Furmark energijos sąnaudos pakyla iki 192 W, bet labai greitai nukrenta iki 141 W, ir toks skaičius lieka. Kaip matote, pridedamo 230 W galios įkroviklio kompiuteriui tikrai užtenka net esant maksimaliai apkrovai.

Nors „ROG Zephyrus S“ sugeba išlaikyti padorias komponentų temperatūras, bet esant bendrai procesoriaus ir grafikos procesoriaus apkrovai triukšmo yra labai daug, matuoklis parodė net 58,5 dBA. Tai yra net 4,2 dBA blogesnis rezultatas už „ROG Scar Strix II“. Esant minimaliai apkrovai „ROG Zephyrus S“ pasirodo labai gerai, jį galima kiek girdėti tyliame kambaryje, bet dienos sūkuryje jo veikimo nepastebėsite. Reikia paminėti, kad ventiliatoriai veikia tolygiai ir nepulsuoja. Man įdomu tai, kad kompiuteriui davus apkrovos ventiliatoriai sureaguoja tik po kurio laiko ir iš karto pradeda suktis labai stipriai.

4 Komentarai

  1. MMM parašė:

    as kai gavau Predatoriu (panasios kategorijos nesiojama) tai man didziausia nesamone buvo jame idiegtos papildomos nesamones. Nesamoningai veikiantys boos rezimai, megtuku rezimai ir ju konfiguracijos. Labiausiai labiausiai erzinantis buvo idiegtas garso ekvalaizeris, kurio neina konfiguriuoti ir tik default opicijas pasirinkti. Ir jis taip sukonfiguruotas buvo, kad visiska tragedija: muzikos klausyti neimanoma, video konferenciju garsas toks, kad puse neidavo girdeti ar suprasti.
    Sugaisau kelias dienas kol ji islupau ir savo sudiegiau, nes ned driveriu perdiegimas nepadedavo.

    Forumai visi pikti del tokio idiegto S….

    Kai darote review, gal galite atkreipti i tokius dalykus demesi?

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Aš tai jei sau nešiojamą tai būtinai persirašyčiau Windows, šlamšto tikrai visi prikiša, pvz Mcafee antivirusas. Su garso skambesiu dar nebuvo problemos kiek bandžiau, normalūs nustatymai. Ką turi omenyje dėl BIOS režimu? Taip pat nelabai suprantu kas dar per mygtukų režimai? Antrinės funkcijos?

      • MMM parašė:

        nusistatau spalvu rezimus, bet ten tik jos veikia, kai maigau klava, nemaigymo metu pvz sviecia melynai = nu nemegstu melynos spavlos…

        • Mindaugas Klumbis parašė:

          Su ASUS ant baterijos jei nemaigai klavos už kokių 2 minučių išsijungia apšvietimas. Pajungus į tinklą lyg niekas neišsijungia, bent jau man nebuvo. Koks apšvietimas klavos parinktas toks ir lieka.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.