„ASUS ROG Zephyrus S“ (GX502GV): išskirtinio dizaino aušinimas leidžia atsikratyti viršsvorio
Įspūdžiai ir išvados
„ASUS ROG Zephyrus S“ tikrai išsiskiria iš kitų gaming nešiojamų kompiuterių. Pagrindinis skirtumas nuo daugelio kitų modelių yra mažas kompiuterio svoris, o taip pat kompaktiški išmatavimai. Be to, „ASUS ROG Zephyrus S“ turi unikalų aušinimo dizainą. Tad tuoj glaustai papasakosiu, kas kompiuteryje patiko, o taip pat pasidalinsiu mano įžvelgtais trūkumais.
Pradžiai apie korpusą. Malonu, kad „ASUS ROG Zephyrus S“ yra tvirtas. Korpusui to tvirtumo priduoda magnio lydinys. Paviršius yra matinis ir neslidus. Klaviatūros zonoje stipriai spaudant su pirštu minimalus judėjimas yra, bet tai gi ne metalo gabalas. Kompiuterio korpusas negirgžda ir netraška. Kaip įprasta, kompiuterio apačia yra plastmasinė. Labiausiai stebina, kad kompiuteris sveria viso labo 2 kilogramus ir yra tik 1.89 cm storio. Kaip galingam žaidimų kompiuteriui tai įspūdingos savybės. Kompiuteris – su nešaukiančiu dizainu, o tai patiks didžiajai pirkėjų daliai, kurie nori galingo kompiuterio darbui ir nebūtinai žaidimams. „ASUS ROG Zephyrus S“ atsinešus į darbą retas suvoks, kad tai žaidimų kompiuteris, o daugelis jį palaikys neįtikėtinai galingu ulrabook’u.
Kaip jau minėjau, „ASUS ROG Zephyrus S“ turi išskirtinį aušinimo dizainą. Kompiuterio dugne nėra jokių išpjovų oro patekimui į aušinimo sistemą. Atidarant kompiuterį atsiveria anga oro patekimui į aušinimo sistemą. Tą puikiai pamatysite žemiau esančiame GIF’e. Toks aušinimo dizainas yra tikrai įdomus. Kadangi tai labai plonas nešiojamas kompiuteris žaidėjams, aušinimo efektyvumas dėl to šiek tiek kenčia. Tiesa, komponentų temperatūra nėra bloga. Kartu apkrovus procesorių ir grafikos procesorių, ilgalaikė i7-9750H temperatūra buvo apie 80o C, o RTX 2060 temperatūra laikėsi ties maždaug 70o C. Norint pasiekti geras temperatūras ventiliatoriams reikia stipriai suktis, o tai sukelia nemažai triukšmo. Pats ventiliatorių darbas yra labai įdomus. Esant mažai ar vidutiniškai apkrovai jie veikia tyliai. Net apkrovus kompiuterį maksimaliai, iš pradžių ventiliatoriai į tai nereaguoja ir apsisukimų nedidina. Po 30-40 sekundžių jie iš karto pradeda suktis labai stipriai. Tolygaus ventiliatorių sūkių didėjimo „ASUS ROG Zephyrus S“ tiesiog neturi. Maždaug po 30 minučių klaviatūros zona kaista neypač daug, karščiausia vieta yra maždaug ties klaviatūros viduriu. Labai gerai, kad karštasis taškas nėra WASD mygtukų zonoje, nes tai žaidžiant žaidimus tikrai erzintų.
Ekrano dangtis yra irgi labai plonas, bet pakankamai tvirtas. Vyriai yra šonuose, o tai irgi suteikia konstrukcijai tvirtumo. Ekrano dangčio paviršius yra metalinis, bet labai stipriai traukia pirštų atspaudus. Kaip ir dera šiuolaikiškam kompiuteriui, ekrano rėmeliai yra siauri, juose nėra integruotos kameros. Gamintojas prideda išorinę kamerą, tai mano manymu nėra pats patogiausias dalykas. Geriau jau būtų kamera ekrano apačioj, nei visai jokios.
Pats ekranas yra tikrai puikus. IPS panelė suteikia labai gerus apžvalgos kampus. Spalvos irgi mielos akiai. Matuoklis rodo, kad ekrano kalibracija yra gera, spalvų intensyvumas tolygus. Maksimalus ekrano ryškumas siekia beveik 300 kandelų, to turi užtekti ir labai šviesiame kambaryje. Dar viena aktuali ekrano savybė yra 144 Hz atnaujinimo dažnis, be to, palaikoma „G-Sync“ technologija. Ši kombinacija žaidimus paverčia labai sklandžiais. Tie, kas tai yra išbandę, tai tikrai patvirtins.
„ASUS ROG Zephyrus S“ turi klaviatūrą be skaičių bloko, dėl to gauname šiek tiek improvizacijos išdėstyme. Pagrindiniai mygtukai ten, kur turi būti. ASUS padarė tik kelis pakeitimus, be to, gauname papildomus mygtukus dešinėje. Taip pat klaviatūra turi dedikuotus garso, mikrofono išjungimo ir ASUS programinės įrangos įjungimo mygtukus. Pati klaviatūra man paliko neutralius jausmus, nei ja susižavėjau, nei kažkas užkliuvo. Suprantama, tik labai trūko skaičių bloko. Nereikia net sakyti, kad klaviatūra turi RGB apšvietimą. Jo išpildymas man tikrai patiko, šviesa pagrinde prasimuša pro mygtukų simbolius, puiku. Pats apšvietimas yra ryškus ir gražus. Tiesa, neapšviečiami F mygtukų pagrindiniai simboliai.
Įmantrus „ASUS ROG Zephyrus S“ aušinimo dizainas verčia visas jungtis stumti link kompiuterio priekio, jos prasideda maždaug ties kompiuterio viduriu. Gauname USB Type C 3.2 Gen, per kurią galime įkrauti kompiuterį, bet ši jungtis Thunderbolt nepalaiko. Toks jungčių išdėstymas gal ir nėra pats patogiausias, bet tai reikėjo padaryti dėl apatinio atsidarančio dangčio. Šiaip jungčių kiekis standartinis, ir kažko išskirtinio negauname, aš tik labai pasigedau kortelių skaitytuvo, nes jį vis dar intensyviai naudoju.
Kalbant apie spartą, tai turint omenyje, koks kompaktiškas yra „ASUS ROG Zephyrus S“ kompiuteris, ji yra tikrai gera. Suprantama, procesorius neišlaiko savo maksimalaus turbo dažnio ilgesnių intensyvių apkrovų metu. Procesorius bazinio dažnio neišlaiko tik naudojant Prime95+Furmark testus. Tada procesoriaus dažnis palaipsniui krenta iki 2.2 GHz. Iš tiesų tai nėra labai aukštų temperatūrų pasekmė. Naudojant šiuos testus i7-9750H temperatūra nusistovi ties maždaug 80o C. Tai yra labai respektabili temperatūra. Tad procesorius yra tiesiog sukonfigūruotas konservatyviau. Žaidimuose su procesoriaus dažniu problemų nekyla, jis būna apie 4 GHz. RTX 2060 vaizdo plokštė irgi turi konservatyvų dažnį, boost dažnis yra vos 1200 MHz. Realus dažnis žaidimuose perkopia 1300 MHz.
„ASUS ROG Zephyrus S“ žaidimuose pasirodo įdomiai. Kol kas duomenų bazėje turėjome tik „ROG SCAR II“ kompiuterį su GTX 1070 vaizdo plokšte, bet dabar jau turime du, tad galime juos palyginti tarpusavyje. Nors RTX 2060 turi kur kas mažesnį dažnį nei GTX 1070, bet kai kuriuose žaidimuose sugeba atsilikti minimaliai arba net pirmauti. Tiesa tokių žaidimų tik keletas: „Dirt Rally“ ir „Metro Exodus“. Kituose žaidimuose persvarą turi GTX 1070, veikianti didesniu dažniu. Persvara ypač didelė CS:GO žaidime, net 64 %.
Nors „ASUS ROG Zephyrus S“ yra skirtas žaidimams, bet baterijos teste pasirodė visai neblogai. Kompiuteris iš akumuliatoriaus „YouTube“ 1080p video sugebėjo rodyti beveik 4 valandas. Tai puikus rezultatas, lyginant su prieš tai bandytu „ASUS ROG STRIX SCAR II“, kurio baterija išlaikė vos daugiau nei dvi valandas.
Apkalbėjus visą kompiuterį reikia užsiminti ir apie man kiek užkliuvusius dalykus. Iš tiesų kiek nerimauju dėl atsidarančio aušinimo dangčio jei kompiuteris bus dažnai naudojamas ant kelių. Papildomos judančios detalės niekada nėra gerai, nes yra daugiau kam sugesti, o laikant „ASUS ROG Zephyrus S“ ant kelių, kompiuterio dugnas pasidaro ne plokščias, ir dėl to nėra jį patogu naudoti tokiu būdu. Be to, atvipusi plastmasė gali užkliūti už drabužių. Iš tiesų, daugiau probleminių dalykų sunku sugalvoti.
„ASUS ROG Zephyrus S“ tikrai išsiskiria iš kitų nešiojamų kompiuterių žaidėjams. „ROG Zephyrus S“ yra lengvas ir kompaktiškas, būtent to negali pasiūlyti daugelis žaidimams skirtų notebook’ų. ASUS tikriausiai ir taiko į tuos pirkėjus, kurie ieško kažko labai galingo, bet lengvo, o taip pat su neiššaukiančiu dizainu, kuris nerėktų GAMING. „ASUS ROG Zephyrus S“ tokiems pirkėjams tiks tiesiog puikiai. Tiems, kam storis ir svoris nešiojamame kompiuteryje žaidimams nėra pirmoje vietoje, tikriausiai turėtų rinktis kažką kitą, kas gali pasiūlyti efektyvesnį aušinimą ir tuo pačiu kiek didesnę spartą. Mūsų bandyta „ASUS ROG Zephyrus S“ (GX502GV) versija kainuoja apie 2000 €.
as kai gavau Predatoriu (panasios kategorijos nesiojama) tai man didziausia nesamone buvo jame idiegtos papildomos nesamones. Nesamoningai veikiantys boos rezimai, megtuku rezimai ir ju konfiguracijos. Labiausiai labiausiai erzinantis buvo idiegtas garso ekvalaizeris, kurio neina konfiguriuoti ir tik default opicijas pasirinkti. Ir jis taip sukonfiguruotas buvo, kad visiska tragedija: muzikos klausyti neimanoma, video konferenciju garsas toks, kad puse neidavo girdeti ar suprasti.
Sugaisau kelias dienas kol ji islupau ir savo sudiegiau, nes ned driveriu perdiegimas nepadedavo.
Forumai visi pikti del tokio idiegto S….
Kai darote review, gal galite atkreipti i tokius dalykus demesi?
Aš tai jei sau nešiojamą tai būtinai persirašyčiau Windows, šlamšto tikrai visi prikiša, pvz Mcafee antivirusas. Su garso skambesiu dar nebuvo problemos kiek bandžiau, normalūs nustatymai. Ką turi omenyje dėl BIOS režimu? Taip pat nelabai suprantu kas dar per mygtukų režimai? Antrinės funkcijos?
nusistatau spalvu rezimus, bet ten tik jos veikia, kai maigau klava, nemaigymo metu pvz sviecia melynai = nu nemegstu melynos spavlos…
Su ASUS ant baterijos jei nemaigai klavos už kokių 2 minučių išsijungia apšvietimas. Pajungus į tinklą lyg niekas neišsijungia, bent jau man nebuvo. Koks apšvietimas klavos parinktas toks ir lieka.