Net pavadinimo neturinčių lazerinių pjovimo ir graviravimo staklių apžvalga

Lazerinės staklės ir jų rūšys

Pačios paprasčiausios ir pigiausios lazerinės pjovimo ir graviravimo staklės turi puslaidininkinį lazerį. Jų privalumai aiškiai matomi – tokie lazeriai užima mažai vietos, yra paprastai surenkami ir aptarnaujami, turi nesudėtingą programinę įrangą, o kainos prasideda vos nuo šimto eurų. Už šiuos privalumus teks susitaikyti ir su krūva trūkumų – šios staklės paprastai neturi dūmų nutraukimo sistemos, pjovimo vietos aušinimo funkcijos, o svarbiausia, kad turi labai mažą pjovimo galią, tad reikės tenkintis vėžliškais pjovimo greičiais, arba pjaunamą kontūrą apvažiuoti kelis kartus. Pastarasis trūkumas lemia, kad tokio tipo staklės nėra naudojamos komerciniais tikslais, o jas perka mėgėjai, kurie gali palaukti, kol lėtas lazeris atliks savo darbą.

Daugumą šių problemų išsprendžia CO2 lempą naudojantys lazeriai. Jie yra geriausias pasirinkimas visų medžiagų, apart metalo, pjovimui ir graviravimui. Toks pasirinkimas turi savo trūkumų, tačiau tikslingiau juos vadinti iššūkiais – jos užima daug vietos, tik mažieji modeliai tilps pro standartinę 80 cm durų angą, o svoris dažniausiai yra triženklių skaičių zonoje. Nors tokios staklės turi dūmų nutraukimo sistemą, reikia sukonstruoti sistemą jų išmetimui iš patalpos. Neskaitant paties pigiausio modelio K40, apie kurio trūkumus papasakosiu kiek vėliau, tokios staklės kainuoja keturženklę sumą. Jau minėjau, kad jos nėra skirtos metalų pjovimui ir graviravimui, bet tai visiškai nėra susiję su jų galia – CO2 lempos kuriamo spindulio ilgis yra atspindimas metalų paviršiaus. Problema yra sprendžiama specialia pasta, tačiau ji yra brangi, todėl naudojama tik išimtiniais atvejais.


Norint rimčiau užsiimti darbu su metalo apdirbimu, naudojami pluoštiniai lazeriai. Žiūrėti į tokio lazerio darbą yra vienas malonumas. Lyginant su puslaidininkiniais ir CO2 įrenginiais, jie turi labai mažą darbinį plotą, o tokio lazerio naudojimas su mediena pasibaigtų gaisru. Už pluoštinį lazerį teks sumokėti dar didesnę pinigų sumą, ypač jeigu norite didesnio apdirbimo ploto ar galios. Faktas, kad juo apdirbimas tik metalas ir aukšta kaina, padaro šios rūšies stakles mažiausiai populiariu pasirinkimu DIY mėgėjų tarpe. Nepaisant to, šio tipo lazerių atmainos yra populiarios gamyboje, tačiau šį kartą nekalbėsime apie įrengimus, kainuojančius šešiaženkles sumas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.