Net pavadinimo neturinčių lazerinių pjovimo ir graviravimo staklių apžvalga

Detalus žvilgsnis ir galimybės

Mūsų bandomos staklės turi „Ruida RDC6442S“ valdiklį. Tai yra vienas populiariausių ir paprasčiausių DSP tipo valdiklių, tačiau to visiškai pakanka. Modernesnė valdymo technologija leidžia pasiekti geresnius graviravimo rezultatus, taip pat draugauja su funkcionalesne „Lightburn“ programine įranga. Valdiklį pasikeisti nėra sunku, tačiau valdymo panelės ir valdiklio kaina siekia 300 eurų, tai yra daugiau nei kainų skirtumas tarp skirtingo tipo valdiklius turinčių staklių. Todėl galima daryti išvadą – jeigu staklės turi DSP valdiklį. tada jas pirkite, jeigu ne – iš karto apeikite.

Lazerio spindulys gimsta 50 vatų galios lempoje. Tai pačios pigiausios šioje sferoje dirbančios kompanijos „KH-Laser“ kūrinys. Jos gal ir nėra žinomos dėl ilgiausios tarnavimo trukmės, tačiau tokioje žemoje kainų kategorijoje „KH-Laser“ lempos yra vienintelis pasirinkimas. Taip pat tenka pripažinti, kad, jeigu neturite samdomų darbuotojų ir užsakymų eilės, pakeisti kelias pigesnes lempas apsimoka labiau, nei pirkti vieną ypač brangią lempą.

Kiekviena lazerio lempa gali viršyti deklaruojamą galią, tačiau labai greitai susidėvės. Tai lemia, jog nustačius maksimalią galią ne už ilgo galima planuoti ir naujos lempos pirkimą, Paprastai rekomenduojama naudoti 80% maksimalios lempos galios, bet atsižvelgiant į tai, kad ši lempa ir taip nėra pati ilgaamžiškiausia, vertėtų pagalvoti ir apie sumažinimą iki 60% kartelės.

Galios dydis yra parenkamas programinėje įrangoje, tačiau pagal tai orientuotis jokiu būdu negalima. Tam yra skirtas miliampermetras, tačiau juos turi tik labai maža dalis staklių. Tai yra privaloma lazerinių staklių dalis, todėl tai turi būti viena pirmųjų modifikacijų.

Vienas dažniausiai girdimų klausimų apie lazerius yra „kokio storio medžiagą jis gali pjauti“. Į šį klausimą niekad neatsakau konkrečiu skaičiumi. Pjaunamą kontūrą apvažiuojant absurdiškai mažais greičiais ir tai darant absurdišką kiekį kartų galima atpjauti ir labai storas medžiagas, tad viskas priklauso nuo to, kokia apdirbimo sparta yra priimtina, taip pat daug ką lemia turimos medžiagos kokybė.

Staklių turimas 500 mm x 300 mm darbinis plotas tikrai nėra stebuklas. Visa tai suprantama – didėjant apdirbimo plotui, didėja ir staklių kaina. Kartu didėja ir jų svoris bei matmenys. Šias 80 Kg svorio stakles net ir laiptais galima nešti dviese, o 650 mm pločio įrenginys nesunkiai tilps per standartinio pločio duris.

Šios staklės turi priedą, leidžiantį graviruoti ne tik plokščius, bet ir apvalius elementus. Būtent tokiu būdu gimsta taurės su išgraviruotais jaunavedžių inicialais ar vardinės metalinės gertuvės. Džiugu, kad prie įrenginio buvo pridėtas šiam tikslui skirtas specialus sukamasis priedas, dažnai perkant stakles komplektacijoje šio įrenginio nebus. Būsiu atviras – šio priedo dar nebandžiau, nes neturėjau projekto, kuriame galėčiau šį priedą panaudoti.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.