„Corsair K70 RGB PRO“: klaviatūrų atnaujinimo dažnis auga 8 kartus

Žvilgsnis iš arčiau

„Corsair K70 RGB PRO“ dizainas yra solidus ir neiššaukiantis, parinktos tamsios spalvos. Nesunku pamatyti, kad klaviatūros viršutinė plokštė yra aliumininė, į akis krenta šukuotas metalo paviršius. Pati klaviatūra sveria 1150 g. Jos ilgis yra 44,4 cm, plotis 16,6 cm, o aukštis 4 cm. Visi išmatavimai yra be riešo poilsio elemento. Vien paėmus į rankas jaučiasi tikrai geras tvirtumas, ne veltui konstrukcijoje panaudotas metalas. Manau, kad dėl medžiagų kokybės priekaištų niekas neturės.

Visi klaviatūros mygtukai yra maloniai išlenkti, o po dangteliais slepiasi „Cherry MX Brown“ jungikliai. Man asmeniškai Brown jungiklių bandyti dar neteko, tad tai bus nauja patirtis. Galiu pasakyti, kad pirmas įspūdis yra tikrai geras. Norint nuspausti mygtuką reikia malonaus kiekio jėgos ir juntamas atsakas, bet kliksėjimo kaip pas Blue jungiklius nėra. Jungikliai iš viso turi 4 mm eigą, o jų aktyvavimosi vieta maždaug ties 2 mm.

Klaviatūros išdėstymas yra standartinis, tik tiek, kad gauname keletą mygtukų su dedikuotomis funkcijomis. Man atrodo, kad tarpai tarp mygtukų paskaičiuoti gerai, rašyti yra patogu. Šriftas, esantis ant mygtukų, nėra labai ryškus jei nenaudojamas apšvietimas. Todėl klaviatūrą prietemoje naudoti be apšvietimo bus sunku. Įjungus apšvietimą simboliai apšviečiami gerai, bet nemaža dalis šviesos sklinda ir pro mygtukų šonus.

Žiūrint į klaviatūrą iš šonų, lengva pastebėti „Cherry MX Brown“ mechaninius jungiklius. Toks dizainas įprastas ir kitoms „Corsair“ K70 serijos klaviatūroms. Iš to galo, kur turėtų išeiti laidas, yra tik USB-C jungtis, kabelis yra atjungiamas. Tai labai patogu, nes net susidėvėjus laidui galėsime prijungti kitą.

Taip atrodo prijungtas laidas, o dešiniau matote turnyrinį jungiklį. Šis jungiklis iš karto išjungia macro, apšvietimą padaro vienos spalvos, kad mažiau blaškytų, o profilių junginėjimas irgi yra negalimas. Visa tam, kad turnyro metu nebūtų aktyvuota atsitiktinė funkcija.

„Corsair K70 RGB PRO“ turi dedikuotus multimedija mygtukus ir taip mėgstamą garso ratuką. Multimedija mygtukai yra membraniniai, bet tai įprasta visose klaviatūrose. Tiesa jų nuspaudimo eiga yra labai trumpa ir su maloniu atsaku. Gal aš ir prastai pamenu, bet garso ratukas lyg maloniau sukdavosi, man gal kiek trūksta didesnio pasipriešinimo, bet čia pagal skonį. Šalia garso ratuko dar yra garso išjungimo mygtukas.

Kitoje pusėje, viršutiniame išsikišime, matome tris mygtukus. Pirmasis leidžia keisti profilį, antrasis skirtas keisti RGB apšvietimo ryškumą, o su trečiuoju galima užrakinti „Windows“ start mygtuką ant klaviatūros.

Tame pačiame viršutiniame išsikišime yra indikacinė juosta. Joje rodomi visi įspėjamieji simboliai. Tai yra macro įrašymo, garso išjungimo, Win Lock, Num Lock, Caps Lock ir Scrol lock. „Corsair“ tikrai gražiai ir naujoviškai išpildė indikatorių juostą, į ją tiesiog malonu žiūrėti.

Klaviatūros dugne yra keturi masyvūs guminiai padukai, kurie klaviatūrą ant stalo laiko tvirtai. Pačiame centre matome X formos išpjovą. Ją galima panaudoti laido pravedimui. Atlenkiamos aukščio reguliavimo kojelės irgi turi guminius padukus. Dugne dar matome ir išpjovas, į kurias statosi riešo poilsio elementas.

Riešo poilsio elementas pagaliau turi atnaujintą tvirtinimo mechanizmą su magnetais. Dėl to pritvirtinti riešo elementą yra paprasta ir lengva. Seniau atrodė, kad tiesiog nulūš auselės, kai bandydavau pritvirtinti riešo elementą. Tiesa, dėl magnetų tvirtinimo sistemos, pakėlus klaviatūrą riešo elementas nukrenta. Pats riešo poilsio elementas yra plastmasinis su tekstūra.

8 Komentarai

  1. BC00 parašė:

    Skaičiau, kad ant pelių 8000 Hz jaučiasi, kas galbūt visai tikėtina, bet kad ant klaviatūros nesijaučia -visai nenustebino 🙂

    • ToBeX parašė:

      Pelė fiksuoja realiai tūkstančiais pelės pozicijos pasikeitimo padėtį, jei makaluoji greitai.
      O rašyt bent 1000 simbolių per sekundę, gan sunkoka 🙂

      • Frantisekas parašė:

        cia matyt tam atvejui kai apvertes klaviatura dauzai i stala, kad spetu fiksuot visus paspaudimus :DDD

      • Mindaugas Klumbis parašė:

        Čia tas greitesnis atnaujinimo dažnis aišku yra žaidėjams, o ne tekstui rinkti. Tik tiek, kad nėra tokio didelio efekto su greita klava, kaip su greita pele. Su pele tai galutinį veiksmą darai, šaudai ir t.t., o su klava tik judėjimo veiksmai.

      • iTroubl3 parašė:

        Apskritai kalbant apies dažnį tai mano suvokimu kuo didesnis dažnis tuo daugiau kartų fiksuojama kas reiškia, kad mažėja laiko tarpų dydis kada rezultatas nefiksuojamas ta prasme didėja tikimybe, kad tarkim klavišą paspausi tiksliai tada kai bus daromas fiksavimas tai pat greičiau ateina sekantis fiksavimas ir nesvarbu ar tu kartą paspausi klavišą ar 10 kartų tiesiog užfiksuojama greičiau, aišku čia mikrosekundės 😀
        Panašiai ir su fps, kuo daugiau fps tuo naujesnis frame akies vaizdo fiksavimo metu.

  2. RytuxLTU parašė:

    Įsigijau ir aš šią klaviatūrą po šios apžvalgos. Ir tikrai mane ji nustebino, ypač klavišai kurių nebūtina nuspausti iki pat galo, labai malonus atsakas. Taip pat RGB apšvietimas nėra įkyrus ir per ryškus, kokybė irgi nebloga, usb-c tipo jungtis labai patogi, man asmeniškai patiko. Prieš tai turėjau SS 7G, bet Corsair man labiau prilipo dėl malonių klavišų. 😉 Vertinu teigiamai! P.S programinės įrangos dar nebandžiau, nebuvo poreikio.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.