„Corsair K70 RGB PRO“: klaviatūrų atnaujinimo dažnis auga 8 kartus
Programinė įranga (iCUE ir „Stream Deck“)
„Corsair Utility Engine“ (iCUE) ne taip seniai buvo atnaujinta, bet pagrindinis principas lieka panašus. Jei šią programinę įrangą teko naudoti seniau, tai ir dabar viskas vyks sklandžiai. Pirmą kartą naudotis iCUE nėra labai lengva, bet įpratus papildomas funkcionalumas tikrai patiks. Vos prijungus „Corsair K70 RGB PRO“ klaviatūrą, buvo iš karto pasiūlyta atnaujinti programinę įrangą, tai ir padariau vos kelių mygtukų paspaudimu.
Patekus į „Corsair K70 RGB PRO“ nustatymų meniu randame keturias skiltis: Key Assigments, Lightning Effects, Performance ir Device Settings. Taip pat matome Hardware Key Assigments bei Hardware Lightning skirtukus, juose nustatymai įrašomi tiesiai į klaviatūros atmintį.
Key Assigments skiltyje rasime ne tik macro nustatymus, mygtukams galime priskirti vieną iš daugelio funkcijų. Pavyzdžiui, paspaudus norimą mygtuką atsidarys programa. Macro gali būti labai naudinga tam tikruose žaidimuose, pavyzdžiui, po tam tikrų veiksmų bus papildytos šovinių atsargos. Macro galima priskirti visiems mygtukams.
Hardware Key Assigments nustatymus įrašome tiesiai į klaviatūros atmintį. Tokie nustatymai veiks net kompiuteryje nesant iCUE programinės įrangos.
Toliau – Lighting Effects skiltis. Čia rasime daug įdomybių. Galime pasirinkti iš iš anksto paruoštų efektų. iCUE leidžia juos konfigūruoti. Galima keisti RGB LED šviesos spalvą ir ryškumą. Nustatyti, kurie mygtukai kokia spalva švies. Visa tai galime stebėti ir pačioje klaviatūroje ar programėlėje esančioje animacijoje. Suprasti, kaip viskas veikia pirmą kartą naudojantis programėle, nėra lengva. Palaipsniui viskas taps kur kas lengviau. Norint skirtingai šviečiančių mygtukų, tiesiog reikia sukurti skirtingus sluoksnius. Panašūs nustatymai ir Hardware Lightning Effects skiltyje, tik jie įrašomi tiesiai į klaviatūros atmintį. Kas man patiko atnaujintoje iCUE, kad iš karto galima pasirinkti WASD ar kitų mygtukų sluoksnį ir nereikia kiekvieno mygtuko pasirinkti atskirai.
Performance skiltis. Čia galime valdyti, kokias kombinacijas užrakina Win Lock mygtukas. Gamykliškai padaryta, kad jis užrakina tik „Windows“ pradžios meniu iššaukimo mygtuką, kitus pasirinkimus matote nuotraukoje. Be to, galima parinkti, kokiomis spalvomis šviečia įjungtas ir išjungtas Win Lock mygtukas. Čia taip pat galima parinkti ryškumo ir profilio mygtukų spalvą.
Paskutinė skiltis yra Device Settings. Čia galima pamatyti abu klaviatūros profilius ir kitus nustatymus. Šioje skiltyje bus galima padidinti klaviatūros atnaujinimo dažnį iki 8000 Hz ar patikrinti programinės įrangos atnaujinimus.
Skaičiau, kad ant pelių 8000 Hz jaučiasi, kas galbūt visai tikėtina, bet kad ant klaviatūros nesijaučia -visai nenustebino 🙂
Pelė fiksuoja realiai tūkstančiais pelės pozicijos pasikeitimo padėtį, jei makaluoji greitai.
O rašyt bent 1000 simbolių per sekundę, gan sunkoka 🙂
cia matyt tam atvejui kai apvertes klaviatura dauzai i stala, kad spetu fiksuot visus paspaudimus :DDD
Čia tas greitesnis atnaujinimo dažnis aišku yra žaidėjams, o ne tekstui rinkti. Tik tiek, kad nėra tokio didelio efekto su greita klava, kaip su greita pele. Su pele tai galutinį veiksmą darai, šaudai ir t.t., o su klava tik judėjimo veiksmai.
Nebent varžaisi Super Mario čempionate
Apskritai kalbant apies dažnį tai mano suvokimu kuo didesnis dažnis tuo daugiau kartų fiksuojama kas reiškia, kad mažėja laiko tarpų dydis kada rezultatas nefiksuojamas ta prasme didėja tikimybe, kad tarkim klavišą paspausi tiksliai tada kai bus daromas fiksavimas tai pat greičiau ateina sekantis fiksavimas ir nesvarbu ar tu kartą paspausi klavišą ar 10 kartų tiesiog užfiksuojama greičiau, aišku čia mikrosekundės 😀
Panašiai ir su fps, kuo daugiau fps tuo naujesnis frame akies vaizdo fiksavimo metu.
Būtent taip ir yra, kuo didesnis dažnis, tuo greičiau fiksuojamas paspaudimas ir siunčiamas žaidimui.
Įsigijau ir aš šią klaviatūrą po šios apžvalgos. Ir tikrai mane ji nustebino, ypač klavišai kurių nebūtina nuspausti iki pat galo, labai malonus atsakas. Taip pat RGB apšvietimas nėra įkyrus ir per ryškus, kokybė irgi nebloga, usb-c tipo jungtis labai patogi, man asmeniškai patiko. Prieš tai turėjau SS 7G, bet Corsair man labiau prilipo dėl malonių klavišų. 😉 Vertinu teigiamai! P.S programinės įrangos dar nebandžiau, nebuvo poreikio.