Nepatirti įspūdžiai: „Cooler Master Masterkeys Pro M“
Naudojimasis
Gal ir keista, bet tai pirmoji mano bandoma mechaninė klaviatūra. Prieš tai teko dirbti tik su membraninėmis klaviatūromis, kurios niekada nebuvo pačios aukščiausios kokybės, bet jomis per daug niekada nesiskundžiau. Pradėjus naudoti „Cooler Master Masterkeys Pro M“ viskas yra nauja ir nepatirta. Prieš tai turėta „Chicony“ klaviatūra buvo žemo profilio, tad prie „Masterkeys Pro M“ aukščio ir klavišų veikimo reikėjo įprasti.
Pirmą kartą klaviatūrą prijungus prie kompiuterio diegti papildomos programinės įrangos nereikia, klaviatūra iš kart atpažįstama. Iš „Cooler Master“ programėlės „Cooler Master Portal“ naudos su šia klaviatūra nėra daug, nes negalime valdyti jokių funkcijų, o tik atnaujinti klaviatūros programinę įrangą. Pradėję naudotis renkamės LED apšvietimo tipą, jį galime pakeisti paspaudę FN ir F4. LED apšvietimas turi penkis intensyvumo lygius. Mano galva, realiai naudingi tik du klaviatūros apšvietimo režimai: pilnas apšvietimas ir žaidėjams skirtas režimas, kai šviečia žaidimui priskirti mygtukai. Naudotojas gali sukonfigūruoti šviečiančius mygtukus. Kiti režimai labiau skirti pažaisti, tiesa, keturmečiui jie labai patiko. Daugiau apie juos pakalbėsiu pateiktame video (iš anksto atsiprašymas už prastą fokusą).
https://youtu.be/A7J1GVDuqeU
Mechaninės klaviatūros klavišų eiga kiek didesnė, nei prieš tai turėtos, bet prie to pratintis ilgai nereikėjo ir jau sekančią dieną rašant jokio diskomforto nejaučiau. Malonu, kad klaviatūra dėl savo svorio ant paviršiaus guli stabiliai, nebarška pati iš savęs ir yra standi . Niekam ne paslaptis, kad mechaninių klaviatūrų jungikliai nėra labai tylūs, ne išimtis ir „Masterkeys Pro M“ su raudonais „Cherry MX“ jungikliais. Garsas tikrai didesnis nei prieš tai naudotos membraninės klaviatūros. Kiek jis trukdo? Sunku pasakyti, nes tai labai individualu. Bet tai kaina už labai tikslų mygtukų veikimą.
Prie ko sunkiai įprantu, net dabar, rašant šią apžvalgą, tai prie kompaktiško „Cooler Master Masterkeys Pro M“ išdėstymo, tiksliau prie navigacinių rodyklių integravimo į skaičių bloką. Esu labai pripratęs naudoti navigacijos rodykles įvairiausiose situacijose: rašant ar naršant internete. Įjungus lietuvių kalbą virš raidžių esantys skaičiai tampa mūsų kalbos nosinėmis ir kitomis išskirtinėmis raidėmis, o prireikus skaičių tenka įjungti dešinėje esantį skaičių bloką su NUM LOCK arba naudotis viršutiniais, tuo pačiu laikant ALT. O tai tikrai nėra patogu. Norint kompaktiško ilgio klaviatūros, su šiuo trūkumu (kitiems tai gali neturėti jokios įtakos) teks susitaikyti.
„Masterkeys Pro M“ žaidimams irgi kuo puikiausiai tinka. Raudoni „Cherry MX“ jungikliai reklamuojami kaip skirti žaidiminėms klaviatūroms, o „Cooler Master“ bandoma klaviatūra ir pristatoma kaip skirta žaidėjams. Žaisti pabandžiau jau gerai įpratus prie „Masterkeys Pro M“, tad jokių priekaištų išsakyti negaliu, viskas veikė kuo puikiausiai. Dar kartą pasikartosiu, kad žaidėjams skirtas režimas su tik žaidime naudojamų mygtukų apšvietimu labai pravers žaidžiant prietemoje ar tamsoje.
Mygtukai skaičių bloke.. Prie minusų nepriskirčiau. Čia jau renkantis reikia žiūrėti ko tau reikia. Čia greičiau pliusas, kam reikia kompaktiškumo 😉
Suprantu ką sakai, todėl parašiau, tiem kas rinksi, kad į tai atkreiptų dėmesį. Jei tai būtų anglų klaviatūros išdėstymas, viskas būtų kiek paprasčiau.
Bet renkantis kompaktišką klaviatūrą, funkcionalumo daug, tik priprasti reikia. Jei reiktu imti, ar be skaičių bloko, ar su skaičių bloku bet su integruotom rodyklėm, tai imčiau su integruotom. Nes viršutinių skaičių niekada nenaudoju, nepatogu man.
Na man pvz. čia būtų labai didelis minusas, bet čia skonio reikalas. Gal pripratus ir būtų gerai.
Naudoju mechaninę klaviatūra „Cooler Master Storm Quickfire XT“ su Blue Cherry MX jungikliais ir esu labai patenkintas. Labai kokybiška, paprasto minimalistinio dizaino, o Blue MX tiesiog pasaka. Žinoma ne kiekvienam šie jungikliai, nes tai patys triukšmingiausi Cherry MX jungikliai, bet tas garsas man patinka 😀
Man taip pat teko kurį laiką seniau maigyti MX Blue klavišus, sustatytus į Razer BlackWidow, tai type’inimo pojūtis nusveria skleidžiamą triukšmą… 🙂
Vat būtent 🙂
iki šiol tebenaudoju pirmo modelio Razer Black Widow Ultimate. Nu negenda ji kažkodėl (tfu tfu)
Pamenu dar kad laukiau kol gausiu iš to Skytecho apie 3 mėnesius 😀
Aš taip pat jau metus naudoju mechaninę: CM Storm Rapid-i su MX Black switchais, labai daug atsiliepimų buvo, kad Black switchai vieni iš „sunkiausių“, bet visiškai nesigailiu juos pasirinkęs, nes pripratus ir pakeitus keycap’us į PBT – SUPER! Norėtus išbandyti su MX Blue arba MX Clear switchais, bet gaila nesu tiek entuziastas, kad dvi klaviatūras turėčiau.
Jau gerus 7 metus naudoju Logitech K740 ir kad ir kaip norėčiau mechaninės, negaliu tiesiog grįžti prie tu milžiniškų ir man asmeniškai nepatogių klavišų. Kiek žinau yra kelios mechaninės su žemo profilio klavišais, bet pasidomėjus jos turi daug problemų su patikimumu. Telieka tik kantriai laukti man. :S