Nepatirti įspūdžiai: „Cooler Master Masterkeys Pro M“
Išvados
Mechaninės klaviatūros yra kokybės etalonas, bet tikrai ne visi jas mėgsta dėl garsoko veikimo. Kaip minėjau, tai mano pirmoji bandoma mechaninė klaviatūra. Tik su ja susipažinęs nebuvau didžiausias jos fanas, į akis krito garsokas veikimas. Bet slenkant dienoms vis labiau susigyvenau su „Cooler Master Masterkeys Pro M“, o kiek didesnis garsas buvo atsvertas kitų pliusų: aukštos pagaminimo kokybės, kompaktiškumo, tikslumo ir LED apšvietimo.
Klaviatūros pagaminimo kokybė tikrai gera, ji stabiliai guli ant stalo dėl optimalaus svorio. Korpusas plastmasinis, standus, pirštų antspaudų ant jo palikti beveik neįmanoma dėl matinio paviršiaus. Patys klaviatūros mygtukai irgi atrodo geros kokybės, matinio paviršiaus, pirštų antspaudų netraukia. Juos liesti malonu. „Masterkeys Pro M“ yra su prijungiamu Micro USB kabeliu, jis 1.5 m. ilgio. Naudotojui palikta galimybė kabelį išvesti tiesiai arba į abu šonus, priklausomai nuo poreikio. Pats kabelis atrodo kokybiškas, įvilktas į medžiagą, bet nėra lengvai lankstomas.
„Cooler Master Masterkeys Pro M“ turi baltą LED apšvietimą, solidžiam naudotojui kitokio tikriausiai ir nereikia. Bet kai kurie gali pasigesti RGB LED. Baltų LED šviesumo intensyvumą galime pasirinkti iš penkių lygių. Siūlomi LED apšvietimo režimai gal ir ne visi reikalingi, bet kartais gali padėti prastumti vieną kitą minutę laisvo laiko. Žaidėjams skirtas režimas apšviečia dažniausiai žaidimuose naudojamus mygtukus; jei jūsų valdymo konfigūracija kitokia, lengvai galima pasirinkti, kokie mygtukai turi šviesti. Pastebėjau, kad šiame režime negalima reguliuoti LED šviesos intensyvumo. Dar viena žaidėjams naudinga funkcija, tai „Windows“start juostos mygtukų užrakinimas. Taip netyčia paspaudus šiuos mygtukus žaidžiant, žaidimas nebus nužeminamas. Visos klaviatūros apšvietimas bus labiausiai naudojamas režimas, tamsoje ir prieblandoje tai neįkainojamas pliusas.
Apie klaviatūros programinę įrangą kalbėti daug niekaip neišeis. „Cooler Master Portal“ programėlė leidžia tik atnaujinti „Masterkeys Pro M“programinę įrangą. Daugiau nieko naudingo su ja nenuveiksite, nebent domina tiesioginės nuorodos į „Cooler Master“ tinklapį ar parduotuvę. Programėlė nesuteikia jokios galimybės valdyti klaviatūros apšvietimą ar kitų funkcijų. Tai tikriausiai leidžiama tik brangesnėms klaviatūroms.
Klaviatūra yra kompaktiško dizaino, dėl ko į skaičių bloką integruotos navigacinės rodyklės. Naudojant lietuvių kalbos išdėstymą tai gali apsunkinti skaičių naudojimą arba navigavimą rodyklėmis. Skaičių bloke taip pat integruoti ir multimedia mygtukai, juos iššaukiame paspaudę FN ir DELETE, END ir kitus mygtukus. Multimedia mygtukų trečiąją funkciją nurodo mažytė piktograma šone. Dėl sutrumpėjusio ilgio „Masterkeys Pro M“ labai pravers tiems, pas kuriuos ant stalo ribota erdvė, tai atsvers minusą dėl kai kurių mygtukų dvigubų funkcijų.
Priešpaskutinę pastraipą pasilikau pakalbėti apie klaviatūros skleidžiamą garsą rašant. Taip, ji garsesnė nei prieš tai naudota membraninė. Ar tai labai trukdo? Šį klausimą turi atsakyti kiekvienas sau. Panaudojus klaviatūrą kelias dienas jokio diskomforto tikrai nėra. Garsas nėra erzinantis. Už tai patys mygtukai maloniai fiksuoja visus paspaudimus. Vienu metu klaviatūra fiksuoja iki šešių paspaudimų.
Kaip žinome mechaninės „Cherry MX“ klaviatūros nėra pigios, ne išimtis ir „Cooler Master Masterkeys Pro M“ – jos kaina siekia 114 €. Bet pasižvalgius po kainininką kitų kompaktiškų klaviatūrų su skaičių bloku už panašią kainą nematyti. „Masterkeys Pro M“ pagaminta tikrai kokybiškai, o ją įsigijęs neturėtų nusivilti niekas. Su sąlyga, kad užtenka baltos spalvos LED, o skaičių bloke integruotos navigacinės rodyklės nekelia problemų.
Pliusai:
- „Cherry MX Red“ jungikliai
- Geras kainos kokybės santykis („Cherry MX“ pasaulyje)
- Kompaktiškas dizainas
- Stabiliai guli ant stalo
- Penkių lygių baltų LED apšvietimas
- Programuojami LED
- Prijungiamas kabelis gali būti išvestas norima kryptimi
Vidutiniška:
- Garsas
Minusai:
- Į skaičių bloką integruoti mygtukai patiks ne visiem
- Nėra programinio klaviatūros funkcijų valdymo
Mygtukai skaičių bloke.. Prie minusų nepriskirčiau. Čia jau renkantis reikia žiūrėti ko tau reikia. Čia greičiau pliusas, kam reikia kompaktiškumo 😉
Suprantu ką sakai, todėl parašiau, tiem kas rinksi, kad į tai atkreiptų dėmesį. Jei tai būtų anglų klaviatūros išdėstymas, viskas būtų kiek paprasčiau.
Bet renkantis kompaktišką klaviatūrą, funkcionalumo daug, tik priprasti reikia. Jei reiktu imti, ar be skaičių bloko, ar su skaičių bloku bet su integruotom rodyklėm, tai imčiau su integruotom. Nes viršutinių skaičių niekada nenaudoju, nepatogu man.
Na man pvz. čia būtų labai didelis minusas, bet čia skonio reikalas. Gal pripratus ir būtų gerai.
Naudoju mechaninę klaviatūra „Cooler Master Storm Quickfire XT“ su Blue Cherry MX jungikliais ir esu labai patenkintas. Labai kokybiška, paprasto minimalistinio dizaino, o Blue MX tiesiog pasaka. Žinoma ne kiekvienam šie jungikliai, nes tai patys triukšmingiausi Cherry MX jungikliai, bet tas garsas man patinka 😀
Man taip pat teko kurį laiką seniau maigyti MX Blue klavišus, sustatytus į Razer BlackWidow, tai type’inimo pojūtis nusveria skleidžiamą triukšmą… 🙂
Vat būtent 🙂
iki šiol tebenaudoju pirmo modelio Razer Black Widow Ultimate. Nu negenda ji kažkodėl (tfu tfu)
Pamenu dar kad laukiau kol gausiu iš to Skytecho apie 3 mėnesius 😀
Aš taip pat jau metus naudoju mechaninę: CM Storm Rapid-i su MX Black switchais, labai daug atsiliepimų buvo, kad Black switchai vieni iš „sunkiausių“, bet visiškai nesigailiu juos pasirinkęs, nes pripratus ir pakeitus keycap’us į PBT – SUPER! Norėtus išbandyti su MX Blue arba MX Clear switchais, bet gaila nesu tiek entuziastas, kad dvi klaviatūras turėčiau.
Jau gerus 7 metus naudoju Logitech K740 ir kad ir kaip norėčiau mechaninės, negaliu tiesiog grįžti prie tu milžiniškų ir man asmeniškai nepatogių klavišų. Kiek žinau yra kelios mechaninės su žemo profilio klavišais, bet pasidomėjus jos turi daug problemų su patikimumu. Telieka tik kantriai laukti man. :S