Spartiname „Ryzen 5 5600X“ su „ASUS ROG Strix B550-F Gaming [WiFi]“ ir PBO2

Jungiame PBO2 ir testuojame

Pagrindinė plokštė turi vieną 256 Mb talpos ROM modulį. EZ Mode režimu vartotojas turi prieigą prie nustatymų paieškos variklio, AURA pašvietimo valdymo ir ReSize BAR aktyvacijos. Šis nustatymas atitinka SAM technologiją ir BIOS aplinkoje visad atsiras nepriklausomai nuo to, kokia vaizdo plokštė naudojama sistemoje. Q-Fan įrankyje nematome CPU_OPT kanalo, kas patvirtina, kad tai veidrodinis kanalas CPU_FAN kanalui. Logiška, kad Monitor sekcijoje nėra VRM temperatūros rodmenų, kadangi „HWiNFO64“ taip pat nedavė jokios informacijos apie VRM temperatūrą.

Pagrindinė plokštė siūlo tris vCore įtampos reguliavimo režimus: auto, manual ir offset. Įtampa keičiama 0,00625 V žingsneliais, o ribinės offset reikšmės siekia +/- 500 mV. FCLK dažnio lentelėje matome 2000 MHz perkopiančias reikšmes. LLC (Load Line Calibration) turi penkis lygius. Kuo skaičius didesnis, tuo patirsime mažesnį vCore įtampos kritimą apkrovos metu. Lyginant su TUF modeliais, vartotojas gauna tik įrankį Graphics Card Information.

Besidubliuojančius PBO2 nustatymus galima rasti tiek AI Tweaker, tiek Advanced\AMD Overclocking sekcijose. Iškart galime pasakyti, kad spartintojo Stilt specialiai ASUS pagrindinėms plokštėms sukurta PBO Fmax Enhancer funkcija su PBO2 tinkamai neveikia. Ją įjungus sparta apčiuopiamai sumažėja lyginant vien su PBO2 duodamu efektu.

Aktyvavus (enabled) PBO2 pastebėjome, kad CPU sparta padidėja tik MC (multicore) testuose. SC (single core) testai paspartėja tik kai įjungiama AutoOC funkcija (Max CPU Boost Clock Overdrive), kuri yra PBO2 dalis. Pridedamas dažnis (200 MHz arba mažiau) yra dažnis, kurį CPU bandys pasiekti virš oficialaus boost dažnio. Apie Scalar daugiklį galima rasti įvairios informacijos. Pavyzdžiui, padeda sumažinti energijos sąnaudas, padidina stabilumą ir pan. Mūsų atveju 10x parinktis stabilizavo 200 MHz AutoOC, kitu atveju reikėjo rinktis 175 MHz AutoOC. Tiesa, manoma, kad 2x viršyjančios parinktys ilguoju periodu gali sumažinti CPU tarnavimo laiką. Gamyklinį 5600X PPT limitą (76 W) būtina kelti, kitaip CPU savo dažnio nedidins. Tai parodė praktiniai bandymai, kai buvo įjungtas PBO2 palikus gamyklinę PPT reikšmę. Leidus visus 3 PBO limitus (EDC, TDC ir PPT) valdyti ASUS pagrindinei plokštei jie buvo padidinti atitinkamai iki 160 A, 190 A ir 1000 W.

Taigi advanced sekcijoje pasirinkome tokią nustatymų kombinaciją.

„Ryzen 5 5600X“ buvo testuotas tiek gamykliniais nustatymais, tiek aktyvavus PBO2 + AutoOC.

*Su naujausia „Winrar“ (v6.00) versija 28257 Kb/s (stock) ir 28589 Kb/s (PBO2 + AutoOC)

3 Komentarai

  1. Jordan parašė:

    Pats turiu sios motinines non WiFi varianta ir antras m2 tikrai yra, nes pas mane sukasi p1 1tb ir evo 970 plus 500gb. Del tinklo-veikia kaip turetu, bet po restart ar shutdown laukia iki 1m – 1m30s, pavyko isspresti padarius network reset ir atjungus ncap per adapterio settings, dabar uzsikrauna akimirksniu.

    • BC00 parašė:

      Tai taip, 2-as M.2 yra, bet jis ne PCIe 4.0 kaip pas panašiai kainuojančią X570 TUF. Apie tai kalbą ėjo:)
      Kad mano atveju reikėtų ryšio laukti kaip ir nepastebėjau, viskas ok nuo iki. Šiaip labai daug kam yra problemų dėl dinginėjančio tinklo su ta pačia I225V versija. Įdomu nuo ko tas (ne)veikimas priklauso.

      • Jordan parašė:

        Man sitai nepapuole. Seip kartu su driver pack yra firmware atnaujinimas is pacio Intel. Pasibaigia error, Dingsta network lyg kabelio nebutu, bet isjungus pc, atjungus laida paspaudinejus power viskas susitvarko. Seip abejoju del to firmware apskritai, nemanau kad vietos yra kazkam ten be pacio controller. Cia turetu buti labiau kartu su bios.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.