„Synology DS220+“ apžvalga: ką galima atlikti su „Synology“ NAS?
Hyper Backup
„Hyper Backup“ – tai išmani programa, kuri daro failų, esančių NAS serveryje, atsargines kopijas.
Su šia programa galime išskaidyti arba keliose vietose laikyti savo NAS failų kopijas. Kopijas galima kelti į išorinę laikmeną, į kitą NAS serverį arba į Cloud saugyklą. „Synology“ taip pat siūlo jų sukurtą Synology C2 cloud kopijų laikymo sprendimą.
Programa pasižymi tuo, kad galima daryti viso disko arba atskirų aplankų atsargines kopijas. Taip pat yra galimybė daryti tik pagal tam tikrą požymį išfiltruotų failų kopijas, pvz., nustačius filtrą .jpg failams. Atsarginės kopijos bus sukurtos visoms jpg formato nuotraukoms iš pasirinkto aplanko arba disko. Ši pažymėjimo funkcija veikia ir priešingu būdu, t.y. galima pažymėti filtrą tai kategorijai, kurių failams kopijos daryti nereikia. Tokiu būdu programa sukurs atsargines kopijas visiems failams, išskyrus jūsų pažymėtos kategorijos failus. Atkreiptinas dėmesys, kad programa skiria didžiąsias ir mažąsias raides, todėl *.jpg ir *.JPG atkurs skirtingus failus.
Taip pat programa gali daryti ir programų (tiksliau jų nustatymų ir kai kurių programų failų) atsargines kopijas. Tokiu būdu iš naujo įrašius programą nereikia vėl dėlioti nustatymų (tai ypač aktualu su nuotraukų arba video koregavimu susijusioms programoms).
Pasirinkus failus, kuriems bus daromos atsarginės kopijos, toliau galima pasirinkti papildomus nustatymus: pranešimai apie užduočių įvykdymą, informacija apie failų pakeitimą, galimybė padarius atsargines kopijas atjungti išorinę laikmeną, failų glaudinimas, kopijų darymo grafikas, failų kopijų patikrinimas, failų užkodavimas.
Failų versijų atsarginių kopijų nustatymų pasirinkimas – tai galimybė pasirinkti failų pakeitimų (pirminių versijų) saugojimo laiką ir dažnumą, t.y. pagal pasirinktą saugojimo nustatymą failų atsarginės versijos atnaujinamos ir saugomos skirtingais periodais, pvz. pasirinkus smart recycle failų versijos saugomos 4 metus, o versijų atnaujinimo dažnumas yra suskirstytas pagal nuotraukoje pavaizduotą laiko juostą.
Pasirinkus nustatymą from the earliest versions kopijos daromos kasdien pagal ankstesnę failo versiją, tačiau tokiu būdu failų versijų saugojimo periodas sutrumpėja iki 9 mėnesių.
Pasirinkus norimus nustatymus ir padarius failų atkūrimą gaunamas pranešimas apie sėkmingą užduoties įvykdymą.
Realiai kiek teko domėtis NAS, tai synology softas pats patogiausias naudot. Asmeniškai, tai reikia man jo tik dėl backup ir Plex serverio, kad nereiktų pc visad laikyt įjungto.
O, kad dėl backup verta nusipirkt NAS įsitikinau neperseniausiai, nusprogo kompe HDD ir bad sektoriai tiesiai ant nuotraukų/video informacijos, tai realiai koki 5% nuotraukų dingo (antrą kartą vestuvių ir vaiko krištynų nenufotkinsi…). Tada supranti kaip palyginus pigu nusipirkti NAS, negu bandyt atstatinėt info hdd gedimo atveju. Ir žinoma reikia nepamiršt NAS konfiguruot tinkamu RAID 🙂
https://i.imgur.com/QWkvNAm.png
Ydomu kokia raid konfiguracija gali pasirinkti su dvieju disku NAS ..? 1 arba 0 …
Kad pats patogiausias softas hmmm vartotojo reikmem galbut … butu ydomu sulaukti kada nors NAS palyginimo (na kad ir 4 home use) tarkim tarp Qnap , synology, Asustor, Buffalo ar NetGear ir jei jau visiskai freakui bunant palygint tarkim su DIY OpenMediaVault kokia nors dezute kad ir ant Raspbbery Pi 🙂
Na gali kas nors sugalvot 0 pasirinkt arba visai nedaryt raid grupės, dėl to ir sakau, nes tada toks pats saugumas duomenų, kaip tiesiog laikymas komper 🙂
O tai kokia dar softo paskirtis, jei ne vartotojo reikmėms?
O brendant labai giliai į mišką, tai taip, dedikuotas serveris, su softu, kur viską gali daryt visad bus pranašesnis, bet ne paprastam namų vartotojui dėl backup ir tokių basic reikalų kaip plex.
Dar faina kai gali uzmoutint NAS diska per iSCSI i PC kaip lokalu. Nezinau tik ar sitas modelis palaiko.
Networking protocol: SMB, AFP, NFS, FTP, WebDAV, CalDAV, iSCSI, Telnet, SSH, SNMP, VPN (PPTP, OpenVPN™ , L2TP)
Tai realiai palaiko iSCSI 🙂
Iš savo asmeninės patirties sakau, kad Synology vienareikšmiškai geriausias. Sprendžiu iš to, kad turėjau 4is buffalo, 2 qnap ir kokius 7 synology. Visi buffalai nudvėsė ir duomenų ištraukti nepavyko. Nudvėsė pats hardwaras, ne diskai, o diskus įdėjus į kitą NAS – jų nematė… Qnap tiesiog nudvėsė po kelių metų – duomenų nepraradau, bet jie man pasirodė labai dideli skystalai.. nu bet ir kaina pati kalba už save.. Synology tuo tarpu 9ni metai, kaip sukasi. Diskus gali laisvai perkelti ant kito Synology NAS – jokių problemų. Niekada nebuvo netikėtumų. Valdymas labai paprastas ir patogus. Taip pat ir aplikacijų (servisų) viduje pilna.
Esu kiek kitokios nuomonės. Jeigu fotkės neužima gigų ir nefotkinama kas savaitgalį, tuomet visi klaudai patogiau, geriau, ir spėčiau, kad pigiau. Nes Nasai sensta, reikia keisti, diskai nusprogsta (kalbu apie soho variantus, nes enterprise kainos yra ne namams). Turiu jau antrą qnap, tai bukvaliai tik video blue ray tyrinys guli, kurį vaikai retkarčiais dar įsijungia. Sekančio greičiausiai jau nebepirksiu, nebent vis bus prieinamas 4 – 8k turinys.
taip, pilnai sutinku, kad tiesiog laikyti data neapsimoka. netgi saugiau turėti cloudą.
plius savo failus gali pasiekti iš bet kurio įrenginio nebūnant prisijungus prie savo tinklo.
Ai matau ir NAS’e tai įmanoma, įdomu kaip dėl saugumo..
teisingai, šiuo atžvilgiu Synology turi savo quickconnect paslaugą ir per ją galima prisijungti prie savo accounto. šiaip negirdėjau, kad būtų buvę didelių saugumo spragų. taip pat yra vidinis firewallas kurį galima susikonfigūruot, o kas dėl vidinio tinko – na, čia jau mūsų pačių atsakomybė už saugumą 🙂 nesvarbu ar yra NAS, ar nėra
Yra visai decent akcija Black Friday proga. DS220+ už 300 €. Europoje kažkas ~320 pigiausiai.
http://www.skytech.lt/search.php?sand=0&pav=2&sort=5a&grp=0&page=1&pagesize=100&page=1&pagesize=100&keywords=DS220J+%7C++DS220%2B&x=0&y=0&search_in_description=0&