„Western Digital Blue SN580“: du žingsniai pirmyn, vienas atgal

Išvados

Ant popieriaus esminiu skirtumu tarp SN570 ir SN580 galime laikyti pastarojo permetimą ant PCIe 4.0 magistralės (SN570 yra Gen 3 kaupiklis), tačiau patys didžiausi skirtumai slepiasi pačiame NVMe kaupiklio sureguliavime, jo programiniame kode. Nors SN580 yra pirmasis „Blue“ su PCIe 4.0 magistrale, jos potencialas nėra maksimaliai išnaudojamas ir linijinių greičių prieaugis panašus arba net mažesnis nei pereinant nuo SN550 prie SN570, kurie abu buvo Gen 3 kaupikliai. Kadangi SN580 tapo Gen 4 kaupikliu, jis tuo pačiu gavo nCache 4.0 „technologiją“, kuri atsirado dar su pirmaisiais SN850 serijos kaupikliais. Tai reiškia, kad SN580 naudoja didelės apimties hibridinį pSLC buferį, skirtingai nei SN570 ir senesni „Blue“ NVMe kaupikliai, kurie kliovėsi mažu statiniu pSLC buferiu.

 

Ką tai reiškia realaus naudojimo perspektyvoje? Kol SN580 pSLC buferis neužsipildo, tol jis žymiai greitesnis už senajį SN570. Pasiekiama gražių pergalių, pavyzdžiui,  „Battlefield“ diegimo laikas sumažinamas pusiau. Net sėkmingai žengiama koja kojon su SN770 iš „Black“ šeimos tiek realiose užduotyse, tiek pagal 4 kb blokų kombinuotą skaitymo/rašymo IOPS spartą. SN570 pagal šį rodiklį yra traiškomas ir atsilieka 2-3 kartus.

Nors būdami iš skirtingų šeimų SN580 su SN770 turi daug panašumų – tam, kad būtų galima atidiferencijuoti SN580 valdiklio magistralės dažnis apkarpytas. Viskas apsiverčia aukštyn kojomis, kai SN580 turi rašyti tiesiai į NAND. Tai patvirtina ir atlikti testai, kai antroje jų pusėje senasis SN570 tvirtai išlieka priekyje. Didelis sulėtėjimas stebimas atliekant žaidimų diegimą, išarchyvavimą, kopijavimą. Galima reziumuoti, kad neketinant sklidinai duomenimis pildyti kaupiklį verta rinktis didesnį pSLC buferį, bet palikus kaupiklyje mažai vietos grynosios NAND rašymo spartos svarba išauga. Akivaizdu, kad SN580 nėra vienareikšmiškai spartesnis už senąjį SN570. Tai per daug nestebina, nes panaši situacija susiklostė su „Black“ nariais SN850X ir SN850. Tokią pačią ydą turi ir SN770.

 

SN580 kairėje ir SN570 dešinėje kopijuojant be pSLC buferio

 

Lietuviškose parduotuvėse 1 TB talpos SN570 ir SN580 kaina skiriaisi keliais eurais, o pirmasis laikui bėgant iš lentynų išnyks. Negalime tvirtai pasakyti, kad įsigijus senąjį SN570 vietoje SN580 reikėtų labai graužtis, ypač jei kaupiklį planuojama pildyti sklidinai. „Skytech“ salone 1 TB talpos SN580 vertė nėra prasta, tačiau WD atnaujinimas šįkart mūsų pilnai neįtikina.

7 Komentarai

  1. DeepMind parašė:

    Įdomu tai, kad Kingston Fury Renegade 2TB išleistas prieš 2 metus, bet ir dabar pagal spartą ir kainą geresnis už Samsung 990 Pro. Dabar jo kaina nuo 154eur.

    • SoTOP parašė:

      Nes Samsung savo pinigus pasiimti nori. Nors su 990 Pro prisidirbo ir reputacija pagadino. O jeigu į spartą/kainą žiūrint sunku prašauti su NM790, sparta šitų 3 beveik identiška o pastarasis dabar 115€, o kainų dugne 90€ buvo už 2TB.

  2. Raijmiss parašė:

    Priminkite kodel nedideja ju talpa 8;16;32tb? ir kodel testuojama ne koks 2 ar 4tb modelis?

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Testuoja tai ką gamintojas siunčia. Talpa didėja palaipsniui, ateis laikas bus ir paminėtos talpos, nes dabar finansiškai nenaudinga ir tik serveriams yra didelės talpos skirtos.

      Jei kas pamena, pirmieji SSD iš vis tik operacinei būdavo ir keliom programom, o dar ir kainos kosminės būdavo. Nežinau kelintais metais pirkau Crucial SATA 128 GB, bet dar prie lito ir mokėjau ~330. Tai galima sakyti 100 eur. Už tiek dabar 2 GB išeina.

      P.S. Tas senukas SSD vis dar sukasi 🙂

  3. SoTOP parašė:

    Ne į temą, bet Techpowerup paleidus naują PSU apžvalgą pasidarė įdomu, kas gi tas naujasis maitinimo šaltinių apžvalgininkas. Pasirodo kad, ypač senesniems Technews lankytojams, matytas vardas 🙂 https://www.techpowerup.com/review/chieftec-atmos-850-w/

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.