4 in 1: i7-12700KF, „ASUS ROG Maximus Z690 Hero“, „Kingston Fury Beast“ DDR5 ir „Noctua NH-D15S chromax“
Atskirai apie VRM
Po daugiau nei pusę kilogramu sveriančiu radiatoriumi „ROG Maximus Z690 Hero“ turi gigantišką VRM grandinę. High current tipo ProCool EPS12V lizdai praleidžia daugiau energijos, be to, pasižymi geresniu šilumos atidavimu. Nereikia pamiršti, kad antrojo lizdo pajungimas nėra privalomas ir sistema puikiai veiks su vieninteliu pajungtu 8-pin lizdu.
Dviejų dalių radiatorius yra sujungtas šilumos vamzdeliu ir jokio aktyvaus aušinimo neturi. Laiptuotame radiatoriuje netrūksta ir įpjovų, o tai dar labiau padidina efektyvų paviršiaus plotą. Ant tos radiatoriaus dalies, kuri uždengia I/O zoną, yra integruota RGB zona.
VRM’as sudarytas iš 21 virtualios fazės. Tikrų fazių konfigūracija 10+1, kadangi vienai vCore fazei priskirta po du paraleliai sujungtus galios blokus ir induktorius. iGPU dalis turi vienintelę nedubliuotą fazę. PWM valdikliu ASUS pasirinko „Renesas RAA229131“ IC, kuris palaiko iki 20 fazių. Galios blokai – ISL99390 (kiekvienas po 90 A). Tokios grandinės efektyvumas nekelia jokių abejonių, kad VRM’as neperkaistų net nuėmus radiatorių. Filtruojantys „Nichicon“ kondensatoriai pasižymi 10K valandų ištverme prie 125 °C temperatūros.
Užbėgdami i7-12700KF spartinimui už akių (@5GHz 1,252V/ CPU Package Power 200 W) ir atjungę visus sisteminius korpuso ventiliatorius, fiksavome VRM grandinės temperatūrą. 55 °C neperžengta riba net pablogintomis sąlygomis patvirtina šio VRM’o overkill statusą. Pagyrų nusipelnė tikrai efektyvus VRM radiatoriaus dizainas.
Visko neskaičiau, nes per daug, bet testai su skirtingais aušintuvo tvirtinimais tikrai įdomūs. Reiškia LGA1700 lizdui geriau naudoti LGA1700 tvirtinimus, kas galėjo pagalvot 😀
Noctua atveju veikia. Arba bent jau NH-D15(S) atveju. Mačiau JAY-Z darė modą lyg su FD AIO. Gavo tas pačias temp. Tai arba blogai užmodino, arba ne visi cooler’iai turi naudą iš šito dalyko 🙂
man taip ir neaišku ar limitas yra Voltai ar temperatūros
Tik temperatūros, teoriškai voltų tu gali kiek nori praleist. Ką dabar esi pasiekęs (dažnis/ įtampa/ temp)?
na nebandžiau dar all cores 5GHz bet kiek pabandžiau AI overckloking tai įtampos gasdinančios nors temperatūros nepasiekia 100 C, pabandysiu dar all cores 5GHz, bet su 1,45 core Voltais tikrai nenaudosiu kompo kiekvieną dieną
su automatiniu AI overckloking dažnis 5.3 5.2GHZ bet nevisiems branduoliams, paskirto tą turbo 5.3GHZ dažnį branduoliams belekaip
AI overclocking niekas nenaudoja, būtent dėl to kad įtampas per dideles parenka, ir šiaip gali visokių nesąmonių pridaryti. Jeigu procesorius nėra prastas, 5Ghz turėtų užtekti 1.3V.
beje DDR5 pas mane be XMP bet ASUS leidžia kažkokį AEMP, kuris irgi overcklokina paparastą DDR5
ram reikia spartinti rankiniu budu o ne naudoti visokius hujAMP ir pan 😀
Jeigu būtų 1,45 V, tai tikrai 12700K siektų 100 C su bet kokiu aušinimu. Čia gal 1,45 V matai prie single core. Reiktų pažiūrėt kiek man AI davė V single core, bet 1,252 V all core čia labai normalu.
https://www.youtube.com/watch?v=4jjopjkJzxA
Buvo draugas 12900K pasiėmęs su 360 mm Freezer II – tragedija.
Jeigu buvo be 1700 montavimo tai taip, su juo turėtų pakakti.
Išbandė ir 1700 kit’ą, bet iš esmės tas pats. Teko undervoltint ir prarast šiek tiek dažnio.