Brangioji, aš sumažinau „Torrent“: testuojame „Fractal Design Torrent Nano RGB“

Žvilgsnis į vidų

Nuėmus PSU zonos dangtį randame pirmąjį didelį neatitikimą su originaliu „Torrent“. Virš slepiamų PSU kabelių zonos atsirado HDD dėklas. Tai yra vienintelė vieta 3,5″ kietajam diskui šiame korpuse. Maksimalus maitinimo šaltinio gylis nurodomas 200 mm – apsčiai vietos giliems PSU su patogia galimybe šioje zonoje slėpti kabelius.

Apie 2 cm sumažėjęs „Nano“ plotis panašiai tiek pat paliečia leistino montuoti orinio aušintuvo aukštį. Vietoje leistinų 188 mm liko 165 mm, tačiau to pakanka, kad į „Nano“ tilptų iš esmės bet kuris orinis aušintuvas. Vaizdo plokštei vietos palikta irgi tiek, kiek reikia blogiausiam scenarijui – į „Nano“ telpa 335 mm ilgio vaizdo plokštės. Sugalvojus pakeisti priekinį 180 mm ventiliatorių į du mažesnius 120/140 mm leistini gabaritai sumažėja iki 310 mm, kadangi žemiau sumontuotas ventiliatorius atsiduria VGA kelyje. Vienintelė reali vieta AIO montavimui yra korpuso priekis. Čia telpa 240 mm sistema, tačiau maksimalus VGA ilgis sumažėja iki 285 mm.

Iš Nano apačios dingo visi trys 140 mm Prisma AL-14 PWM ventiliatoriai, tačiau aušinimo efektyvumą vis dar galima išplėsti. Dugne telpa po du 120 mm arba 140 mm aušinimo įrenginius, bet apie dugno tikimą radiatoriams gamintojas nieko neužsimena. Galinėje dalyje, kaip jau minėjome, telpa maksimalaus 120 mm skersmens ventiliatorius.

Kita vidinė „Nano“ pusė atrodo ne mažiau švari. Visos kabelių permetimo angos uždengtos guminėmis įvorėmis. Kabelių fiksavimui skirti medžiaginiai Velcro surišėjai ir pora lovelių. 2,5″ SSD kaupikliai montuojami ant atskiro kronšteino už pagrindinės plokštės sienelės. „Fractal Design“ iš „Nano“ išėmė ventiliatorių prijungimo centrą, tačiau paliko galimybę jį susimontuoti pačiam. Tiesa, atskirai „Nexus+ 2“ valdikliais kompanija neprekiauja. Bet idėja turėtų būtent tokia, nes turimas „Nexus+ 2“ į šią vietą tiko puikiai.

12 Komentarai

  1. nemesis parašė:

    Nežinau, bet PSU buvimą viršuje ventiliatorium į apačią (kaip ir yra 99% atvejų), aš laikyčiau labai didele klaida. Keltų kur nors į priekį tą psu prieš mobo, ar į apačią. Kokia ten prasmė ir nauda PSU padavinėti jau šiltą orą?

  2. BC00 parašė:

    Per daug sureikšminamas tas paduodamas oras maitinimui. Bronzinis tai taip, bus priverstas dar labiau triukšmaut, bet dugnais neapkraunantiems Gold/Platinum nelabai įdomu koks ten tas oras… Čia tikrai ne didžiausia Torrent’ų bėda.

    • nemesis parašė:

      Bet tie gold/platinum įprastai turi silent rėžimą, kuris aktyvuojamas nuo tam tikros apkrovos ir temperatūros. Jei jo apkrova/temperatūra, esant apačioj, dar nereikalautų aktyvaus aušinimo bet būtų ant ribos, tai jam esant aukštai, aš manau, kad jau tikrai suksis fan. Taip, tyliai, negirdimai, bet suksis…
      Idealiu atveju, mano nuomone, kompiuteryje joks kaistantis ir aktyvaus aušinimo reikalaujantis komponentas neturėtų traukti kito komponento jau pašildytą orą.

      Case viršuje pripažįstu vienintelį dalyką – oro išėjimo angas su filtru ir jei reikia fan(skystis dar gali būti), bet ne psu su jo stogeliu…

  3. SoTOP parašė:

    Iš 3 Torrent korpusų Compact man akivaizdžiai geriausias. Nano tik kabutėse „Nano“, noras 180mm aušintuvą turėti priekyje pavertė korpusą nesusipratimu. Originalus Torrent per didelis, nebent būtų custom vandens aušinimas dedamas.

  4. nemesis parašė:

    Šitam case man kas labai patinka ir ko dar beveik nemačiau kitur, tai kad izoliuota priekinė oro paėmimo kamera (už filtro, prieš fan). Nesuprantu 99% case, kur to izoliavimo nėra – čia tas pats kas už metro ant kėdės padėti dujokaukę ir įsivaizduoji kad kvėpuoji per ją…

  5. ZeroFM parašė:

    Kompresorius namie tai 5min ir prapūsta viskas

  6. BC00 parašė:

    Dulkes gerai sulaikantis filtras stipriai mažins oro srautą už savęs ir atvirkščiai. Aušinimą bloginantis filtras blogai, kiauras it rėtis irgi blogai. Kas naudoja Demciflex sako, kad net po metų korpuse nebūna nė dulkelės, bet oro srautas itin stipriai apribojamas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.