Brangioji, aš sumažinau „Torrent“: testuojame „Fractal Design Torrent Nano RGB“
Išvados
Pradėkime nuo to, jog „Torrent Nano (RGB)“ yra ženkliai tylesnis už ATX „Torrent“ versiją, tačiau reikia pripažinti, kad maksimaliais sūkiais (1200 RPM) vienintelis korpuse esantis 180 mm ventiliatorius pagal „Fractal Design“ standartus vis tiek yra gana triukšmingas. Tiesa, „Prisma AL-18 PWM“ už savęs palieka didžiulį oro srautą – CPU zona apipučiama puikiai. „Noctua NH-U12A“ aušino spartintą ir sunkiai dirbantį „Ryzen 7 5800X“ ne ką prasčiau už „ARCTIC Liquid Freezer II“ 360/420 mm full tower korpuse.

RGB pašvietimą turi ne tik 18 cm skersmens Prisma AL-18 PWM ventiliatorius, bet subtili juostelė įengta ir po PSU zona
Grįžus į originalaus „Torrent“ apžvalgą, kai buvo naudojama ta pati „KFA2 RTX 3070 Gamer EX“ vaizdo plokštė, „Nano“ korpuse VGA temperatūra padidėjo ~9-10 °C. Daug. Tai nulėmė aukšta priekinio 180 mm ventiliatoriaus pozicija ir apatinių ventiliatorių trūkumas. Deja, bet su šių dienų vaizdo plokščių gabaritais pagerinti aušinimo efektyvumą iš apačios neįmanoma – papildomi 120/140 mm ventiliatoriai čia nebetelpa. Tai tuo pačiu nubraukia galimybę dugne naudoti radiatorių. „Fractal Design“ galėjo pakoreguoti „Nano“ dugną taip, kad papildomi ventiliatoriai dugne būtų montuojami iš vidaus, o ne išorės, ypač kai po dugnu turime daug vietos. Dar truputį pakėlus „Nano“ nuo žemės ir padarius lovelį (panašiai kaip „In Win A1“ korpuse) toks sprendimas nekonfliktuotų su trijų aukštų vaizdo plokštėmis. Kaip mITX korpusas „Nano“ toli gražu nėra mažas (~36 litrai) ir atsižvelgiant į dydį norisi platesnių AIO diegimo galimybių. Sumontavus trijų aukštų, 330 mm ilgio VGA, AIO sistemai nebelieka vietos net ir priekyje.
Didesni vidaus plotai leidžia susikurti tokių privalumų, kaip patogus ir greitas sistemos sumontavimas, ir, atsiradus poreikiui, greitas priėjimas prie maitinimo šaltinio. Akivaizdžiai „Nano“ labiau tinka aušinimui oru ir neturi jokių problemų su vieninteliu 180 mm ventiliatoriumi – sumontuotas papildomas išpučiantis 120 mm ventiliatorius visai nepagerino CPU ir VGA aušinimo, tik pridėjo 4 dBA. „Fractal Design“ RGB versijai nustatė 130 eurų rekomenduojamą kainą, kai visos kitos versijos yra 10 € pigesnės. Iš estetinės pusės „Nano“, kaip ir didesnis “Torrent“, labai patrauklus, bet pagal talpą iš „Nano“ tikėjomės daugiau lankstumo ir mažiau kompromisų.
Nežinau, bet PSU buvimą viršuje ventiliatorium į apačią (kaip ir yra 99% atvejų), aš laikyčiau labai didele klaida. Keltų kur nors į priekį tą psu prieš mobo, ar į apačią. Kokia ten prasmė ir nauda PSU padavinėti jau šiltą orą?
Per daug sureikšminamas tas paduodamas oras maitinimui. Bronzinis tai taip, bus priverstas dar labiau triukšmaut, bet dugnais neapkraunantiems Gold/Platinum nelabai įdomu koks ten tas oras… Čia tikrai ne didžiausia Torrent’ų bėda.
Bet tie gold/platinum įprastai turi silent rėžimą, kuris aktyvuojamas nuo tam tikros apkrovos ir temperatūros. Jei jo apkrova/temperatūra, esant apačioj, dar nereikalautų aktyvaus aušinimo bet būtų ant ribos, tai jam esant aukštai, aš manau, kad jau tikrai suksis fan. Taip, tyliai, negirdimai, bet suksis…
Idealiu atveju, mano nuomone, kompiuteryje joks kaistantis ir aktyvaus aušinimo reikalaujantis komponentas neturėtų traukti kito komponento jau pašildytą orą.
Case viršuje pripažįstu vienintelį dalyką – oro išėjimo angas su filtru ir jei reikia fan(skystis dar gali būti), bet ne psu su jo stogeliu…
Iš 3 Torrent korpusų Compact man akivaizdžiai geriausias. Nano tik kabutėse „Nano“, noras 180mm aušintuvą turėti priekyje pavertė korpusą nesusipratimu. Originalus Torrent per didelis, nebent būtų custom vandens aušinimas dedamas.
Pas mane ant stalo stovintis torrent, 3 monitoriai ir fractal nano s, su tavo nuomone nesutinka 🙂
Manasis Silent Base 601 praktiškai identiškų išmatavimų kaip originalusis Torrent’as ir man kažkaip norma. Nemažas, tikrai, bet netrukdo man jo dydis. Laikau ant grindų, šalia stalo. Viskas tvarkoj.
Šitam case man kas labai patinka ir ko dar beveik nemačiau kitur, tai kad izoliuota priekinė oro paėmimo kamera (už filtro, prieš fan). Nesuprantu 99% case, kur to izoliavimo nėra – čia tas pats kas už metro ant kėdės padėti dujokaukę ir įsivaizduoji kad kvėpuoji per ją…
Su dulkėm tai prasti reikalai. Per pora mėnesių daugiau dulkių viduje nei fractal nano s per metus.
O dėžės ant to paties stalo stovi.
Nano s filtrai būna užsikimšę konkrečiai, o torrent filtrai dulkėti, bet neužsikimšę.
Darau prielaidą, kad tinkliukų „porėtumas“ +/- vienodas, bet torrent daug didesnis oro srautas kiaurai viską pučia.
Kalbant apie tikrus dulkių filtrus, tai tik DemciFlex. Paskirtį atlieka kaip niekas kitas, aišku airflow kerta drastiškai. Kaip aukso viduriuką būtų galima laikyt Silverstone filtrus.
Kažkada teko šitą FD ar kažkokį giminingą čiupinėti, tai ne oro filtras, o kempinė gal 5mm storio. Koks ten oro srautas būna neįsivaizduoju, bet filtruoja manau gerai – https://images.bit-tech.net/content_images/2013/03/fractal-design-define-xl-r2-review/xlr2-7b.jpg
O šiaip tai aš už tai kad naudot paprastus tuos tinkliuko tipo filtrus, kas du mėn juos nusiurbliuot ir kas pusę metų – metus vidų prasisiurbliuot ir tiek.
Kompresorius namie tai 5min ir prapūsta viskas
Dulkes gerai sulaikantis filtras stipriai mažins oro srautą už savęs ir atvirkščiai. Aušinimą bloginantis filtras blogai, kiauras it rėtis irgi blogai. Kas naudoja Demciflex sako, kad net po metų korpuse nebūna nė dulkelės, bet oro srautas itin stipriai apribojamas.