„Corsair K100 RGB“ – naujasis flagmanas su optomechaniniais jungikliais

Naudojimas ir išvados

Pradėkime nuo to, kad rekomendacinę kainą už savo flagmaną „Corsair“ dar kartą pakėlė. K95 RGB Platinum XT buvo išleista už 200 USD MSRP, o K100 RGB gauna 230 USD rekomendacinę kainą, kuri Lietuvoje yra pavirtusi į realią 250-270 € kainą. Tai žvėriški pinigai, tačiau reikia atsakyti į klausimą, ar „Corsair tiesiog padidino kainą prisidengdama savo vardu, ar pridėjo į K100 kažką reikšmingo. Tiesa, reali K95 RGB Platinum XT kaina šiuo metu taip pat didesnė už MSRP, jas skiria ~20-30 eurų.

Daug rimtesnę K100 RGB turimą geležį, įskaitant nuo 1000 Hz iki 4000 Hz padidintą signalo atnaujinimo dažnį, kažin ar pavyks pajausti, tačiau reikia pripažinti, kad K100 RGB patobulėjo kone visais aspektais ir tam tikri dalykai išryškės tik po kelių metų intensyvaus naudojimo. Visų 104 klavišų kepurėlės pagaliau pagamintos ne iš pigaus ABS plastiko, bet iš dėvėjimuisi atsparesnio PBT kompozito. Gaila, kad macro G klavišų kepurėlės liko pagamintos iš ABS plastiko, nors joms tenkanti apkrova, palyginus su WASD ar kitais klavišais, bus ženkliai mažesnė. Deja, bet žaidėjams skirtos MOBA keičiamos kepurėlės taip pat pagamintos iš ABS.

Yra du aspektai, į kuriuos vartotojas atkreips dėmesį iškart. K100 RGB yra pirmoji „Corsair“ klaviatūra, kuri leidžia susikurti kone neribojamą skaičių profilių. Vidinėje klaviatūros atmintyje galima išsaugoti ~200 profilių, kurių panaudojimui iCUE nėra būtinas. Nors K100 RGB pagal savo gabaritus toli gražu nėra portabili klaviatūra, tačiau profiliavimo sistemos veikimas prijungus ją prie kitos sistemos yra neabejotinai praktiškas pliusas.

Garso reguliavimo ratukas savo laikais buvo kaip daug keičianti naujovė, tačiau į K100 RGB klaviatūrą integruotas personalizuojamas antrasis mygtukas yra visai kita istorija, nors kai kurios „Corsair“ sugalvotos funkcijos ir dubliuojasi su pelės atliekamomis funkcijomis. Visgi pašonėje turėti tokį dalyką kaip zoom’ą ar horizontalų judejimą puslapyje gali tapti labai vertingomis savybėmis, galinčios palengvinti darbą. Praeis laiko, kol antrasis ratukas ras kelią į didesnį skaičių klaviatūrų, tačiau, mano nuomone, jis tikrai turi ateitį.

Nuosavi „Corsair“ optomechaniniai OPX jungikliai siūlo dar greitesnę aktuaciją nei MX Cherry Speed Silver klavišai (1 mm prieš 1,2 mm). Nors originalių Cherry Speed Silver klavišų šalia neturėjome, tačiau Cherry Speed Silver Low Profile (aktuacija irgi 1 mm) pasirodė kur kas tylesni. Tiesa, nuspausti juos buvo sunkiau, nors nurodoma jėga identiška, po 45 gramus. Netikėtai taktilinis OPX jungiklių sukuriamas jausmas pasirodė labai panašus į visų pamirštus Cherry Black klavišus. Aišku tai ne identiški klavišai. Cherry Black jungiklių pasipriešinimas nuspaudimui buvo pastebimai didesnis dėl būtinos bent 15 g papildomos jėgos. Sukeliamo garsos lygis buvo panašus, nors pats garso profilis skyrėsi: Black – duslesni, OPX – skardesni. Speed Silver Low Profile iš trijulės išsiskyrė labiausiai, bet prie šalia esančio mėgėjo pirštų labiausiai lipo OPX ir K100 RGB klaviatūra. Riešo elementas buvo superinis, ir jeigu čia dar yra vietos patobulėti, tai ji minamali.

 MX Cherry Black

MX Cherry Speed Silver Low Profile

Corsair OPX

3 Komentarai

  1. Fostil parašė:

    Vienintelis kas man patiko, tai laidų pravedžiojimas ir papildomas usb. Visa kita nereikalinga man, o ir kaina ohoho. Gal pasiliksiu prie Steelseries 6GV2.

    Kiek skaičiau, daug kas skundžiasi jog lengva netyčia nuspausti klavišą su tais cherry silver, tai su corsairo mygtukais turėtų dar ryškesnė problema būti.

    • BC00 parašė:

      Tas papildomas USB toks questionable dalykas, nes atima portą iš motininės. Galbūt dėl patogumo, bet didesnio skaičiaus USB gauti neišeina.

      OPX spaudžias tikrai lengvai, plius registro kelias labai trumpas, bet viskas ok buvo. Jei koks layout būtų neįprastas tada galimai sukeltų problemų, nes pirštai atsidurtų virš ne tų klavišų, kuriuos reikia nuspaust, dabar kai viskas įprasta no problem 🙂

      Šiaip aš sukeisčiau ratukus vietomis pagal paskirtį. Garsui skirtą padaryčiau personalizuojamą, o sukamą į kairę/dešinę garsui. Asmeniškai taip labiau limpa judėjimo kryptis prie atliekamos paskirties.

  2. ToBeX parašė:

    Aš corsair nebegaliu pakeist į ką nors kito, vien dėl jų tobulo softo. Macro galimybės neribotos. Pas mane nėra dedikuotų mygtukų, bet 11 mygtukų pakeitę savo reikšmes į macro funkcijas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.