Daugiau nei pusė EVOLV ATX už mažiau nei pusę kainos: „Phanteks Enthoo Pro M“
Žvilgsnis į vidų
Pro M vidaus dizainas labai panašus į matytą EVOLV ATX modelyje. Akys pirmiausiai užkliūna už perforuoto maitinimo šaltinio gaubto, kuris ne tik turi PCIe kabeliams skirtą išvedimo angą, bet ir SSD tvirtinimo vietą. Tiesa, dėklą teks pasiskolinti iš nugarinės korpuso pusės arba įsigyti papildomą. Panaši situacija ir su kietiesiems diskams dedikuotais dėklais. Kam pritrūks tik iš kitos pusės matomo HDD/SSD narvo su dviem stalčiais, tas turės pasidairyti papildomų dėklų. Kaip minėjome, „Phanteks“ į komplektaciją tokių neprideda. Patys vieną vienetą atėmėme iš EVOLV ATX. Renkamąsi iš penkių, oro tėkmę mažiausiai blokuojančių, tvirtinimo pozicijų, dėklą fiksuojant trimis varžtais, o visą SATA kabelių tvarkymą atliekant iš kitos pusės.
Labiausiai H2O radiatoriams draugiškos dvi korpuso zonos. Viršuje Pro M geba talpinti iki 360 mm radiatorių. Jo montavimą itin palengvina išvažiuojantis kronšteinas, prie kurio bus taip pat lengva pritvirtinti ir mažesnių išmatavimų radiatorių. „Phanteks“ vis dar naudoja, pavadinkime, pirmos kartos krošteiną,. Pasinaudojimą šiek tiek apsunkina per didelis skaičius tvirtinamųjų varžtų. Norint jį ištraukti iš po korpuso stogo būtina iš abiejų pusių atsukti viso penkis varžtus. Nieko nekeičiant Pro M priekyje galima integruoti 280 mm radiatorių, tačiau maksimalus limitas – 360 mm. Tam tereikia išimti apačioje esantį HDD/SSD narvą. Nesudėtingai galima atsikratyti ir 5,25“ stalčiumi, gaunant galimybę priekyje integruoti trečią 120 mm ventiliatorių. Nepasakysime, kad priėjimas prie vienintelio priekinio PH-F140SP ventiliatoriaus irgi sudėtingas, daugiau standartinis, nes būtina nuimti visą priekinį gaubtą. EVOLV ATX naudotis ir pasiekti dulkių filtrą patogiau – tai galima atlikti nekišant nagų į korpuso vidų.
Iš pažiūros vietos kabelių slėpimui daugiau nei apsčiai kalbant net apie tuos, kurie naudoja maitinimo šaltinius, neturinčius atjungiamų kabelių savybės. Erdvės už pagrindinės plokštės sienelės šiuo atveju vaidina svarbų vaidmenį, nes šoninis gaubtas pagamintas iš lengvai besideformuojančio plieno. Kabelių permetimo angos išdėstytos identiškai EVOLV ATX korpusui ir tik vienintelė (mažiausia) neuždengta guma. Kabelių išvedžiojimui ir pritvirtinimui skirti trys medžiaginiai „Velcro“ surišėjai, kuriais daug maloniui naudotis nei po truputį atgyvena tampančiais „zip-ties“ surišėjais. Tuo dar kartą įsitikinsime montuodami sistemą.
Standartiškai Pro M korpusui nepriklauso sisteminių ventiliatorių valdiklis, tačiau „Phanteks“ buvo dosnūs… Panašu, kad tai yra jau matytas šešializdis hub‘as, tik turintis dailų korpusą. Dėžutėje radome porą adaptorių, kurių pagalba galima jungti ne šešis, o aštuonis 3-pin ventiliatorius. Oficialiai šis centras palaiko iki dvylikos ventiliatorių, kurių bendros sąnaudos negali viršyti 30 W. Priminsime, kad valdymas susiejamas su pagrindine plokšte, kuri sinchronizuoja visų ventiliatorių darbą pagal prie balto lizdo prijungto ventiliatoriaus apsisukimus.
Šiaip tikrai labai gražus ir gerai apgalvotas korpusiukas, tik tiek kad mažokas 🙂
Labai neblogas korpusas, pigesnis nei ATX, bet su vandens ausinimu sakyciau draugiskesnis 😀
Truputi pasimeciau, del HDD.. Apzvalgoje mineta kad nera pridedamas HDD deklas.. Tai tarkim as nusiperku ji, ir nera galimybes man isideti savo seno HDD ?
Komplektacijoje nėra tų vadinamų išmaniųjų HDD dėklų, kurie statosi gale VGA. Yra du standartiniai HDD dėklai, kurie pasiekiami iš kitos korpuso pusės.
Aciu, tik tai ir norejau pasitikslinti 🙂
O kurie korpusai turi didesni pranasuma, ATX ar MATX?
Kokį pranašumą turi galvoje?
Ausinimo. ar ATX korpusai labiau reikalingi tik tie kas planuoja ATX motherboarda statyti del slotu gausos.
Kalbant apie identiškus korpusus, pvz Evolv ir Evolv ATX tikrai nėra prasmės pirkti ATX dėžę vien tam, kad mažesnio formato motina joje jaustųsi komfortabiliau.
Papildysiu.
Pvz Define C ir Define C mini testuotos VP turėjo skirtingas temperatūras.
Mini variante VP atsiduria arčiau PSU lokacijos, kur tarp jų tarpas sumažėja. Anot testuotojo skirtumas buvo iki 5 C laipsnių kai kalba eina apie ~60.
Na gana sunku patikėti, kad būtų toks skirtumas, sakyčiau VP buvo trijų slotų + labai kaistantis PSU 🙂
Bet ne kartą įsitikinau, kad galima gauti labai prieštaringų/keistų rezultatų.
Kuri rinktumetes si ar Define c?
Reiktų ieškoti apžvalgos portale ar youtube vienas prieš vieną su pagrindiniais niuansais, o nuomonę susiformuoti pačiam pagal nusistatytus kriterijus.
Man atsakyti būtų nekorektiška 🙂
Daugiau nei pusė EVOLV ATX už mažiau nei pusę kainos.
Agurkam nuolaida bent padarytu uz puse kainos nupirkciau :/