Du airflow korpusai ir innovatyvus maitinimo šaltinis (feat. „Fractal Design“ ir „Corsair“)
Intro
Šiandien turime puikią progą objektyviai įvertinti skirtingų gamintojų du airflow tipo korpusus, kurie tarpusavyje turi daug bendro. Pirma, tai – kaina. „Fractal Design Torrent Compact RGB“ ir „Corsair iCUE 4000D RGB Airflow“ kainuoja panašius pinigus, 150-160 €. Antra, abu korpusai nenaudoja šilumą išpučiančių ventiliatorių ir kliaunasi vien įpučiančiais. Galiausiai abiejų korpusų priekinės panelės projektuotos praleisti kuo daugiau oro. Prieš imdamiesi triukšmo ir aušinimo efektyvumo palyginimų išbandysime daug dėmesio sulaukusį „Corsair RMx Shift“ šeimos maitinimo šaltinį ir pabandysime įvertini, ar tai revoliucinis maitinimo šaltinis. Priminsime, jog „RMx Shift“ jungtys išdėstytos kitoje nei įprastai sienelėje, tokiu būdu turint palengvinti ir kabelių prijungimą, ir išvedžiojimą. Taigi, atsakymai į klausimus, kuris korpusas vertesnis airflow vardo, ir ar „RMx Shift“ sprendimai pasiteisina praktikoje, jau netrukus.

Vaizde trūkstra antrojo korpuso – netilpo 🙂
Man atrodo būtų optimaliau testuoti labiau optimizuotomis sąlygomis, ar papildomai pridėti tokį testą. 18cm aušintuvams pvz. tai būtų kokie 6-700RPM, minimaliai prarandant sistemos aušinimo efektyvumą. Aišku, tokiom sąlygom atsiranda pora problemų – greičiausiai kiti komponentai užgožtų savo garsu, bet vis tiek būtų įdomu žinoti koks realus garso lygis kad ir neapkrautos sistemos be temperatūrų. Bet čia greičiausiai atsirastų antra problema – jog garsas gali būti per mažas lyginant su aplinka.
Kalbant apie tą virtualios tylos ribą būtų galima daryti tokį (antrą) scenarijų, pavyzdžiui, prisukti korpuso fan’us iki virtualios tylos (32 dBA, gal kiek daugiau), įvertinti iki kokių RPM reikia numušti fanus ir tada daryti temperatūrų testus. Manau, kad toks palyginimas būtų praktiškas. Kitokių scenarijų galima prigalvoti n, kaip triukšmas/temperatūros prie 500 RPM, 1000 RPM, 1500 RPM ir t.t., – neįmanoma ištestuoti.
Kaip dėl korpuso, kuris „prarytų“ prieky 3x 140 mm fanus ir 420 AIO viršuje?
Tai realiai kad palaikytų 2x 420 mm?
Nu praktiškai taip.
Radau kaip variantus H7 Flow ir Meshify 2. Pirmasis paprastas, bet nieko. Antrasis biškį pamoinas.
Už tokias kainas galėtų dizainą padaryt įdomesnį. Vidus galėtų būti paprastesnis: be visokių 2.5″ ir 3.5″. Tiesiog aušinimas, mobo ir PSU. Ir išorė iš padoresnių.
H7 Flow ir Meshify palaiko tik 360. Meshify 2 XL/ Define 7 XL leidžia 2x 420, Phanteks P500A/P600S – 1x 420.
Mjo. Pasirinkimas nekažikoks. O kas tyliau – 360 vs 420?
AIO AIO nelygu. Toks kaip Freezer II 420 bus tylesnis už 95 % 360 mm AIO.
O Freezer II 360 vs 420?
http://www.technews.lt/portal/reviews/420-mm-arctic-liquid-freezer-ii-dar-didesnis-pries-ir-taip-dideli/5/
Labai nice! Tai realiai galiu žiūrėt Freezer II 360 bei 3x Noctua 140 fanus prieky. H7 Flow tada tinka. Tik kūrmi mokėt 142 eurus už metalo dėžę biškį gail…
H7 Flow pagal dydį mažiausias, kaina kai kur kritusi ir galima rasti nuo 110eur, P600S vidutinis, kaina nuo 160eur ir Define 7 XL didžiausias nuo 200eur. Sakyčiau pagal kokybę ir dydį ir kaina skiriasi, o su tuo daiktu ne vienus metus teks gyvent 🙂 Aš jau pasirinkau prieš gerus metus P600S iš Senukų su akcija už 149eur 🙂
Už 110 eur eina baltas.
Nežinau kaip su dabartiniais NZXT korpusais, bet manasis H400 silpnas, barškantis su prastais, neefektyviais ventiliatoriais. Graži tik išorė, o bendras vaizdas kaip pigaus kiniško šlamštelio su pakelta kaina. Geriau Phanteks arba Fractal Design. Abu išbandyti,kokybiški ir kainą atitinkantys gamintojai.
Gal imt Meshify 2 ir dėt 360 viršuj, prieky du 140 mm, gale vieną 140 mm. Užteks oro? Geimint nežadu, bet reikia kad nesigirdėtų ventiliatorių. Jie nesigirdi kai sukasi žemiau 600 RPM, dabar gi šiek tiek aukščiau užkelta dėl temp.
Manau užtektų oro, nebent kokį 13900k ar 7950x, ar oc naudoji ir dar žiūrint kokias temperatūras toleruoji. Meshify 2 man deformuotas priekis nepatinka ir vertikaliam vaizdo plokštės tvirtinimui netinka, nebent kokiai silpnai 2 lizdų.
Pas mane visada paleista Chrome, Discord, FL Studio, dar keletas langų. CPU 3900 apkrova 10-15%, GPU 3070 Master pora %. Dabar vasarą CPU būna apie 50-55 C. GPU turi būti žemiau 50 C, kad nesisuktų fanas. Korpusas dabar, kaip aš jį vadinu, tosteris – 601 Black. Aušinimas pilnai Noctua. Kaip sakiau, kai ventyliai sukasi ant ~530 RPM, esu pilnai patenkintas garsu, tačiau tada kyla temp ir GPU pradeda smaukytis. Aišku, grojanti muzika visiškai užmuša bet kokį garsą, bet aš esu silence whore, noriu užmušti ventylių garsą visiškai. Žinoma, ant korpuso sienų, comas medžiagos, dėl to ir tosteris.
Meshify 2 priekis tikrai durnokai atrodo, bet ką daryt, kad nelabai yra iš ko rinktis.
Dar dalykas, kad dabar 3900 įjungtas ECO mode (45 W vietoj 65 W), dėl to mažiau kaista. Noriu išjungti tai, nes gali biškį pjauti grybą, norisi daugiau galios iš vieno branduolio dėl softo. Tada reiktų dar kelti apsukas dabartiniam setup’ui, tai būtų dar daugiau garso.
Kam ant prisukto 3900 AIO? Nebus kad tyloj dar kokią pompą pradėsi girdėti?
Nu va, pradėjau matyt, kad didžiausia problema šitoj sistemoj yra korpusas
Be Quiet 601 gan uždaras. Meshify 2 aušinimas būtų tikrai geresnis. Dar tokį https://endorfy.com/en/product/arx-700-air/ radau, bet kaina panaši į Meshify 2, o kokybė manau arčiau NZXT. Plačiau apie šį lenkų brand’ą https://www.techpowerup.com/299617/announcing-endorfy-a-new-european-brand-on-the-international-technology-stage Aš po pusantrų metų Phanteks P600S(be stiklo) naudojimo, kito korpuso jau nebenoriu, turbūt drošiu dar kokį dešimtmetį 🙂 Siūlau ir tau nepagailėt 50eur ir investuot į ateitį https://www.phanteks.com/Eclipse-P600s.html 🙂 O jei vga trūkčioja, tai ar ne geriau išjungti 0rpm režimą ir paleisti minimaliom apsukom?
Phanteks dizainas tai su kirviu iškapotas (kaip ir Be Quiet), bet šiaip pusė velnio atrodo. Jeigu tik nesudarys oro stabdymo tas oro traukimas per kraštelius (nuėmus prieky atrodo kvailai). 158 eurai nėra ta kaina, kad dar neišgalėčiau, jeigu tik nukris temp bent 5 laipsniais.
Su GPU viskas tvarkoj, kai ventiliatoriai nesisuka. Trūkčiot nelabai trūkčioja, bet ta 50 C riba kartais pasiekiama. Jei be insulation vėsintųsi geriau dėžė, manau, problema dingtų ant žemos apkrovos. Jeigu reikės ateity 4k YT vidosikus redaguot, tada jau ką padarysi, kentėsiu tą ventiliatorių.
O kas čia https://www.phanteks.com/images/product/Eclipse-P600s/Black/PH-EC600PSTG-15z.jpg kvailai atrodo? Skonio reikalas 🙂 Man labai patinka, atrodo tvarkingai, durelės ir dangčiai prikimba prie stiprių magnetų, jokių varžtų nereikia sukioti ar fiksatorių laužyti, o jei reikia prie viršaus ar kur giliau prieit užtenka atsukti porą varžtų.
Tas vaizdas, kai kompas be priekinio dangčio, tai neestetiškai atrodo. Taip kompo juk nenaudosi. Su dangčiu viskas tvarkoj 🙂
Aš be dangčio ir naudoju, ir man gražiai atrodo. Dangčiai tam ir sugalvoti, kad prireikus daugiau srauto juos galėtum paprastai nuimti. Ne be reikalo gamintojas gražų tinklelį prieš filtrą panaudojo.
O šie https://lian-li.com/product/lancool-216/ ir https://lian-li.com/product/lancool-iii/ taip pat negražūs? 🙂 Senukuose 216 – 110eur ir III – 158eur.
Lancool III – grožio ne per daugiausiai, bet atrodo kad turėtų savo funkciją atlikti. Kaina kiek aukštoka už juodą metalo dėžutę, bet labai svarstytinas variantas. Nes realiai nelabai kažkas daugiau ir lieka.
Prieky įsikala 3x 140 mm, tai realiai tai ko norėjau 🙂
Nu pagaliau kažkas tiko, jau buvau beveik pasidavęs 🙂 O kainos juk visko pakilusios, euras praranda vertę.
O jis oro filtrus turi?
Yra atskirai https://www.varle.lt/ivairus-kompiuteriu-komponentai/lian-li-lancool-iii-staubfilter-lan3-1x-juodas–25010406.html Kad nepagalvotum, jog per daug už dėžę moki, tai tokius priedus atskirai parduot sugalvojo 🙂
Žiūrint pagal https://www.senukai.lt/p/filtras-lian-li-lan3-1w-balta/o58v?mtd=search&pos=regular&src=searchnode Varlė neblogą biznį iš tokių aksesuarų darosi.