„Elgato Wave DX“ yra puikus mikrofonas, bet ne viskas taip paprasta
Įspūdžiai, naudojimas ir išvados
Dizainas ir medžiagų kokybė
Nors prie mikrofono gavau ir miksavimo įrenginį bei XLR laidą, pagrindinis apžvalgos akcentas, žinoma, yra pats mikrofonas. Prie jo dizaino ar medžiagų kokybės nei norėdamas neprisikabinsi. „Wave DX“ korpusas metalinis, kaip ir skylėtoji dalis. Mikrofonas yra maloniai sunkus, jaučiasi, kad yra labai tvirtas ir kokybiškas. Parinkta juoda spalva tiks prie bet kokios sistemos, o pats dizainas yra paprastas, bet geras. Mikrofonas dar turi reguliuojamą kojelę, kuri sukasi prie stovo. Ji irgi pagaminta iš metalo ir atrodo tvirtai, bei lengvai reguliuojasi varžtu.
Kalbant apie „Wave XLR“ mikserį, tai nieko labai įdomaus apie dėžutę nepasakysiu. Panaudota plastmasė yra geros kokybės, bet ant jos lieka nemažai pirštų atspaudų. Sukamas ratukas turi malonų pasipriešinimą, o nuspaudimas irgi vyksta sklandžiai. Kadangi „Wave XLR“ dugne kone ištisas kokybiškas guminis padukas, tai ant stalo įrenginys laikosi labai tvirtai. Mane dar labai maloniai nustebino sensorinis užtildymo mygtukas, jį palietus indikacinės lemputės užsideda raudonai, o norint šią spalvą galima pakeisti programinėje įrangoje.
Programinė įranga, paruošimas darbui ir reikalingi priedai
Galime teigti, kad daugelyje sričių programinė įranga yra ne mažiau svarbi nei pats fizinis įrenginys. Mano nuomone, „Wave Link“ yra puikus papildymas „Elgato“ mikrofonams. Su programine įranga tikrai galima nuveikti daug gero konfigūruojant savo sistemos garsą ir jo įrašymą. Svarbu tik mokėti tai padaryti. Jeigu esate tik pradedantis streamer’is ir su garso įrašymu nelabai susidūręs, tai su „Wave Link“ teks kažkiek pasikrapštyti, kol suprasite, ką darote. Tas pats buvo ir man, kol supratau, kaip atskiri kanalai veikia, ir kam jų iš viso reikia, nors garsą įvairiems video esu rašęs ne kartą, tik niekada nedariau tiesioginių transliacijų. Kadangi yra daug ką reguliuoti, tai susikurti sau labiausiai tinkamus nustatymus gali ir užtrukti, nes kiekvieną kanalą galime atskirai reguliuoti, kaip ir pačio mikrofono įrašomą garsą, keičiant ekvalaizerį, triukšmo slopinimą ar keičiant jautrumą. Su daugiau nustatymų iš pradžių gali būti sunku, bet tuo pačiu tai leidžia kiekvienam susikonfigūruoti mikrofoną pagal savo norus.
„Wave DX“ yra tikrai šaunus mikrofonas, bet norint jį prijungti prie kompiuterio dar reikia pirkti „Wave XLR“ mikserį, kuris kainuoja virš 150 €, kai pačio mikrofono kaina yra apie 100 eurų. Tai dar ne viskas, komplektacijoje taip pat nėra XLR jungties laido, už jį teks pakloti dar apie 20 eurų, mikrofonui taip pat bus reikalingas ir stovas, nes jo tiesiog ant stalo pastatyti neišeis. Tad norint dinaminio „Wave DX“ mikrofono, vien pačiu mikrofonu viskas neapsiribos, ir reikės išleisti nemažai pinigų priedams.
Garso kokybė
Pradžiai galime pasiklausyti, kaip veikia „Corsair HS80“ ausinių mikrofonas. Kiek teko bandyti ausinių, tai vienas geresnių mikrofonų ir įrašo tikrai neblogą garsą, bet dedikuotas mikrofonas gali dar geriau. Sekančiame takelyje tuo galėsite įsitikinti.
„Corsair HS80“
Sekančiame takelyje galite girdėti „Wave DX“ su gamykliniais nustatymais ir 95 proc. garsumu. Mano ausiai garsas yra kur kas malonesnis ir į mikrofoną persiduoda mažiau pašalinių garsų. Integruotas pop filtras nemažai padeda nutildyti čepsėjimą ar kvėpavimą. Manau, kad pašalinių garsų taip pat yra mažiau, nes mikrofonas yra kiek toliau nuo burnos. „Elgato“ rekomenduoja 8-12 cm tarpą tarp burnos ir mikrofono. Bendrai paėmus, man „Wave DX“ sugeneruotas garsas atrodo daug malonesnis nei ausinių mikrofono. Garsas yra švelnesnis ir švaresnis. Būtų blogai, jeigu būtų kitaip.
„Wave DX“ su gamykliniais nustatymais
„Wave DX“ taip pat išbandžiau su triukšmo slopinimu. Įrašomo garso kokybė mažai pasikeitė, bet pašalinio triukšmo užfiksuojama šiek tiek mažiau. Gaila, bet negalėjau išbandyti NVIDIA triukšmo slopinimo, kas irgi yra įmanoma su „Wave Link“. Kažkodėl įdegus NVIDIA papildymą, užstrigdavo kompiuteris, tad teks pasitenkinti vien gamyklinio triukšmo slopinimo funkcijos audio įrašu.
„Wave DX“ triukšmo slopinimas
Išvados
„Elgato Wave DX“ gali pasiūlyti labai gerą įrašymo garso kokybę, o skirtumą, lyginant su ausinių mikrofonu, girdės net priekurtis. Mikrofonas gerai tvarkosi ir su pašaliniu triukšmu; čia padeda ir tai, kad tai yra dinaminis mikrofonas, o ne kondensatorinis. „Elgato“ taip pat turi „Wave Link“ programinę įrangą, kuri iš pradžių yra kiek sudėtinga, bet viską išsiaiškinus galima nuveikti gerų dalykų. „Wave DX“ dar turi integruotą pop filtrą, tas irgi padeda išgauti švaresnį garsą ir nebereikia rūpintis papildomu priedu. Vieno priedo nereikia, bet už tai reikia kitų. Kadangi „Wave DX“ turi XLR jungtį, o ne USB, tai norint mikrofoną prijungti prie kompiuterio bus reikalingas „Wave XLR“ mikseris ir pats XLR laidas. Žinoma, reikės ir laikiklio, nes mikrofono ant stalo pastatyti negalima. Pats „Wave DX“ mikrofonas kainuoja apie 100 eurų, kas yra tikrai gera kaina už tokio lygio mikrofoną, bet priedai suvalgys dar kelis šimtus eurų, o tai jau darosi brangoka. Vertinant vien mikrofono kainą, tai yra labai gera vertė, bet įtraukus priedus kainos / vertės santykis nebėra toks žavintis. Nepaisant to, „Wave DX“ vis tiek lieka geru mikrofonu, ir jeigu jį su priedais sau galite leisti, tikrai galima galvoti apie jo pirkimą.
Naujausi komentarai