„G.SKILL TridentZ Royal“: DDR4 atmintis Dubajaus žmonėms?

Žvilgsnis į „TridentZ Royal“, rinkinio specifikacijos

G.SKILL stengiasi suteikti savo operatyviajai atminčiai išskirtinumo dar net jai neveikiant kartu su prabangia dėžute, kuri „perrišta“ popieriaus juosta, turinčia produkto pavadinimą.

Iš kitų G.SKILL DDR4 serijų „Royal“ išsiskiria ne firminiu lipduku, kuris tikrai pridedamas prie „TridentZ (RGB)“, o minkšta apsaugine medžiaga ir radiatorių paviršių skirtu valyti ultra minktu audeklu. Turime įtarimą, kad „Royal“ itin imlūs pirštų atspaudams.

Pirmis įspūdis toks, kad „Royal“ moduliai turi tas pačias formas, kurias matėme ant „TridentZ (RGB)“ operatyvios atminties. Mums pakliuvo sidabro spalvos radiatorius turintis rinkinys, nors G.SKILL asortimente turi ir „auksinius“ modulius. Šįkart G.SKILL nedažė skirtingų radiatoriaus pusių skirtingomis spalvomis – iš abiejų pusių blizga sidabru. Padarytoje fotografijoje puikiai matosi ant paviršiaus išėsdintas „TridentZ Royal“ užrašas ir ant vienos iš radiatoriaus pusių dedamas lipdukas, nurodantis tikslų modulio kodą, atminties tipą, taktinį dažnį, pagrindinius keturis vėlinimo laikus, įtampą, komplekto, kuriam modulis priklauso, dydį bei pagaminimo datą, tačiau sunku pastebėti radiatorių dengiančią permatomą juostelę. Ji saugo paviršių nuo subraižymų, bet ne nuo pirštų atspaudų. Moduliai juos traukia it pašėlę.

„Royal“ turi jau iki skausmo mums pažįstamo dizaino radiatorius, kurie žvelgiant iš viršaus – simetriški, o iš priekio – nebe. Tai sukuriama dėka antrojo radiatoriaus, kuris gauna trimis eilėmis sustatytus, veidrodinio efekto paveiktus (lyginant su kitu radiatoriumi), „pelekus“. Ši detalė ne tik suteikia agresyvesnės išvaizdos, bet ir padidina šilumą išsklaidantį paviršiaus plotą. Skirtingai nei „TridentZ (RGB)“ šeimos moduliai, kurių radiatorių paviršius grubus, čia jis glotnus. „Royal“ modulis yra keliais gramais lengvesnis už „TridentZ (RGB)“, tačiau surinkimo kokybė tame pačiame, aukštame, lygyje.

Kadangi radiatoriaus dizainas nepakitęs, logiška, jog „Royal“ moduliai yra išlaikę 44 mm aukštį ir tai nėra tie matmenys, kurie turėtų kelti galvos skausmą didelių orinių aušintuvų savininkams. Ryškiausi pokyčiai įvykę RGB juostelėje.

„TridentZ“ moduliuose turėjome paprastą plastmasinį intarpą, „TridentZ RGB“ moduliuose atsirado matinė RGB diodus turinti juostelė, o „Royal“ gauna tokią, kuri primena deimantais inkrustuotą juostelę. G.SKILL pasistengė atkartoti kai kurias tikrų deimantų savybes, suteikiant juostelei skaidrumą ir blizgesį. Tiek viršutinis, tiek ir šoniniai intarpo paviršiai yra nelygūs, grublėti. Tai turėtų puikiai derėti su plačiu RGB pašvietimo spektru, kadangi deimantai turi savybę blizgėti įvairiomis vaivorykštės spalvomis.

Tuo pačiu RGB juostelė apkabina mažesnįjį „peleką“ ir atlieka papildomą radiatorių fiksaciją. Aštuoni FBGA atminties lustai išdėstyti vienoje PCB pusėje – tai single sided tipo moduliai, kuriuose lusto dydis siekia 8 Gb.

Thaiphoon Burner įrankis rodo, kad tai single rank konfigūracijos moduliai. Juose integruoti „Hynix“ lustai. Tai buvo galima nuspėti iš 16(CL) – 18(tRCD) – 18(tRP) – 38(tRAS) vėlinimo laikų, kadangi „Samsung“ B-die lustams būdingi 16(CL) – 16(tRCD) – 16(tRP) – 36(tRAS) vėlinimo laikai. Vieninteliame XMP 2.0 profilyje koduotas 3200 MHz dažnis. Darbinė įtampa standartinė tokio dažnio DDR4 atminčiai, t.y. 1,35 V.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.