Kompaktiška K70 serijos klaviatūra: „Corsair K70 RGB TKL“
Žvilgsnis iš arčiau
„Corsair K70 RGB TKL“ dizainas yra solidus ir neiššaukiantis, parinktos tamsios spalvos. Iš tiesų klaviatūra yra tokia pati kaip „K70 RGB PRO“, tik be skaičių bloko. Nesunku pamatyti, kad klaviatūros viršutinė plokštė yra aliumininė, į akis krenta šukuotas metalo paviršius. Pati klaviatūra sveria 880 g. Jos ilgis yra 36 cm, plotis 16,4 cm, o aukštis 4 cm. Klaviatūrą paėmus į rankas jaučiasi tikrai geras tvirtumas, ne veltui konstrukcijoje panaudotas metalas. Manau, kad dėl medžiagų kokybės priekaištų niekas neturės.
Po mygtukų dangteliais slepiasi „Corsair OPX“ optiniai jungikliai. Jie man asmeniškai kažkiek pamena MX Speed mechaninius jungiklius. Jų veikimas yra linijinis, aktyvavimosi vieta yra nejaučiama, o juos nuspausti reikia nedaug jėgos. Gamintojas deklaruoja, kad OPX jungiklio aktyvavimas įvyksta maždaug ties 1 mm, o visa eiga yra 3,2 mm. Optiniai jungikliai, palyginus su mechaniniais, signalą perduoda šiek tiek greičiau, būtent dėl to jie ir naudojami žaidėjams skirtose klaviatūrose. Optiniai jungikliai taip pat yra ilgaamžiškesni. Deklaruojama, kad OPX jungiklis ištvers bent 150 mln. paspaudimų. Palyginimui, MX Speed ištvermė yra 100 mln. paspaudimų. Dar norėčiau paminėti, kad „Corsair OPX“ jungikliai MX Speed primena ne tik veikimu, bet taip pat ir išvaizda.
Klaviatūros išdėstymas yra standartinis, tik tiek, kad gauname keletą mygtukų su dedikuotomis funkcijomis. Man atrodo, kad tarpai tarp mygtukų paskaičiuoti gerai, rašyti yra patogu. Šriftas, esantis ant mygtukų, nėra labai ryškus jei nenaudojamas apšvietimas. Todėl klaviatūrą prietemoje naudoti be apšvietimo bus sunku. Įjungus apšvietimą simboliai apšviečiami gerai, bet nemaža dalis šviesos sklinda ir pro mygtukų šonus.
Žiūrint į klaviatūrą iš šonų, lengva pastebėti „Corsair OPX“ optinius jungiklius. Toks dizainas įprastas ir kitoms „Corsair“ K70 serijos klaviatūroms. Iš to galo, kur turėtų išeiti laidas, yra tik USB-C jungtis, kabelis yra atjungiamas. Tai labai patogu, nes net susidėvėjus laidui, galėsime prijungti kitą.
Taip atrodo prijungtas laidas, o dešiniau matote turnyrinį jungiklį. Šis jungiklis iš karto gali išjungti macro, apšvietimą padaro vienos spalvos, kad mažiau blaškytų, o profilių junginėjimas irgi yra negalimas. Visa tai tam, kad turnyro metu nebūtų aktyvuota atsitiktinė funkcija.
„Corsair K70 RGB TKL“ turi dedikuotus multimedija mygtukus kairėje pusėje, o garso ratukas yra kitoje klaviatūros pusėje. Multimedija mygtukai yra membraniniai, bet tai įprasta visose klaviatūrose, tad nieko blogo. Garso ratukas yra tvirtas ir sukasi maloniai, gal aš norėčiau šiek tiek didesnio pasipriešinimo. Šalia garso ratuko dar yra garso išjungimo mygtukas. Link centro nuo garso ratuko dar yra trys mygtukai, skirti perjungti profilį, keisti apšvietimą ir išjungti Start juostą.
Trumpame video galite pamatyti, kokį garsą skleidžia „Corsair K70 RGB TKL“ klaviatūros mygtukai.
Klaviatūros dugne yra keturi masyvūs guminiai padukai, kurie klaviatūrą ant stalo laiko tvirtai. Atlenkiamos aukščio reguliavimo kojelės irgi turi guminius padukus.
Apžvalga įtikino jog tai verta dėmesio klaviatūrą.Tačiau man minusas jog trūksta skaičių zonos.Tai nepatogu..
Man asmeniškai irgi be skaičių bloko sunku naudoti, bet yra žmonių, kurie to nori.
Hmm, įtariu brangus reikalas.
Jeigu made in china, kodėl taip kainas užplėšti.
Brangus, brangus, apie 150 eurų.
Jau nebe brangu šiuo momentu-105eu.Likimo ironija-beveik prieš metus rašiau jog man minusas skaičių bloko nebuvimas.Tačiau dabar čiupau negalvodamas ir…tikrai nesigailiu.OPX optiniai klavišai tiko patiko iškarto ir visa kita.Jei kam idomu rinkausi iš šių variantų
SteelSeries Apex 7,PRO
Razer Blackwidow V4,Huntsman
Roccat Vulcan II, Pro
Asus ROG Strix Scope
Alienware AW410K
Logitech G915
P.S. teks pirkti bluetooth skaičių klaviatūra
Arba tokią laidinę skaičiafkę 😀
https://elektromarkt.lt/skaii-klaviatra-lenovo-essential-usb-numeric-keypad-gen-ii-wired-black?utm_source=kainos.lt&utm_medium=referral
Neblogas variantas..Rašant lietuviškomis raidėmis,norint iterpti skaičius tenka iš virtualios LT klaviatūros persijungti į ENG.Tai velniškai nepatogu..
Yra ten kažkoks variantas, pamenu. Nuspaudi ar ten ALT ar kažką, turėtų būt įmanoma. Pasidomėk kombinacijom ggl