Monitoriai darbui jau turi 100 Hz atnaujinimo dažnį: „Philips 346E2CUAE“

Kalibravimas

Kalibruojant buvo naudojamas User spalvų profilis, kuriame galime reguliuoti spalvų kanalų intensyvumą. Kaip visada, ryškumą taikėme į 120 cd/m2, balto taško temperatūrą į 6500K ir į kuo tolygesnio intensyvumo spalvas. Norint išgauti tolygų spalvų intensyvumą, reikėjo nemažai pasikrapštyti. Raudona salva sumažinta iki 99, žalios spalvos kanalą teko pamažinti iki 99, o mėlynos net iki 87. Norint 120 cd/m2 reikėjo 23 proc. ryškumo nustatymo. Po to dar sužinojau, kad perėjus prie user spalvų profilio, reikia naudoti 2.6 Gamma nustatymą, kad gautume kažką panašaus į 2.2 reikšmę. Keistas monitorius.

  • Raudona (Red): 99
  • Žalia (Green): 99
  • Mėlyna (Blue): 87
  • Ryškumas (Brightness): 23 %
  • Gamma 2.6

Padarius šiuos pakeitimus, bendras spalvų tikslumas pakilo tik iki Delta E 2,57, tai yra tik 0.15 pagerėjimas. Nepaisant pakeitimų, ir toliau lieka netikslios juoda ir tamsios spalvos, o taip pat raudona, mėlyna ir žalia. Nors kalibravimas davė šiek tiek naudos, bet monitorius pats iš savęs negali pasiūlyti labai tikslių spalvų. Gal tai tik man kliuvęs modelis, nes net to pačio modelio monitoriai šiek tiek skiriasi vienas nuo kito.

Matuoklis rodo, kad po kalibravimo įvairių spektrų aprėptis yra sekanti: sRGB – 100 proc., AdobeRGB – 85 proc., o P3 – 91 proc. Tai reiškia, kad AdobeRGB aprėptis sumažėjo 1 proc., kas tikrai keista. Sukalibravus monitorių pakilo kontrastas, dabar jis siekia 2100:1. Kaip jau minėjau, norint išgauti kažką panašaus į Gamma 2.2 teko naudoti 2.6 nustatymą, bet net tada gauname 2.1 gamą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.