„ASUS ROG Zephyrus S“ (GX502GV): išskirtinio dizaino aušinimas leidžia atsikratyti viršsvorio
Žvilgsnis iš arčiau
Kaip galingas nešiojamas kompiuteris žaidėjams „ASUS ROG Zephyrus S“ yra tikrai kompaktiškas. Kompiuterio plotis yra 36 cm, gylis 25,2 cm, o aukštis vos 1,89 cm. Pamatavus aš vietomis gaunu kiek didesnį kompiuterio storį, bet tai yra dėl to, kad gamintojas atmeta padukų aukštį. Šį kompiuterį beveik galėtume priskirti ultrabook’ų klasei. Tiesa, svoris kaip ultrabook kompiuteriui yra kiek per didelis, nes kompiuteris sveria 2 kg. Kalbant apie nešiojamus kompiuterius žaidėjams tas pats 2 kg svoris yra tikrai mažas.
Ekrano gaubtas yra tamsus, kaip ir visas kompiuteris. Išorinė gaubto dalis ir metalinė su šukuoto metalo efektu. Ant jo dar matome į akis nekretantį ROG logotipą. Jis žvelgiant tam tikru kampu tampa raudonas, žvelgiant kitu kampu tampa sunkiai pastebimas. Vien fotografuojant pastebėjau, kad gaubtas labai traukia pirštų atspaudus. Po fotografavimo sesijos gaubtas atrodė visai ne kaip. Situaciją dar pablogino tai, kad namie buvo labai karšta ir pirštai buvo prakaituoti. Esant sausiems pirštams situacija yra kiek geresnė.
„ASUS ROG Zephyrus S“ priekyje – labai švarus dizainas. Yra tik mažytė išpjova, kuri palengvina ekrano pakėlimą.
Kompiuterio gale yra grotelės karštam orui pasišalinti. Čia gamintojas irgi neapkrauna dizaino.
Kairiame „ASUS ROG Zephyrus S“ šone yra pagrindinės jungtys. Iš kairės pusės dešinėn: maitinimo lizdas, tinklo jungtis, HDMI 2.0b, USB 3.2 Gen2, mikrofono 3.5 mm lizdas ir 3.5mm audio išvestis. Šone taip pat nesunku pastebėti aušinimo groteles.
Dešiniame kompiuterio šone iš kairės į dešinę yra USB Type C 3.2 Gen2 jungtis nepalaiko Thunderbolt, bet per šią jungtį galime įkrauti kompiuterį iki 65 W galia, o taip pat ši jungtis suteikia vaizdo išvestį. Toliau yra dvi USB 3.2 Gen1 jungtys, o pačiame gale matome Kensingtono užraktą. Kyla klausimas, kur kortelių skaitytuvas? Jo čia tiesiog nėra. Šiame šone irgi matome aušinimo groteles. Jungtys abiejuose šonuose prasideda beveik ties viduriu; visa tai dėl išskirtinio dizaino aušinimo.
Apvertus kompiuterį netikėtai nematome grotelių oro patekimui į aušinimo sistemą. Apačioje pastebime tik porą garsiakalbių grotelių. Ant kompiuterio dugno yra du didžiuliai guminiai pailgi padai, jie kompiuterį ant stalo laiko tikrai tvirtai.
Atidarius kompiuterį puikiai pasimato išskirtinis „ASUS ROG Zephyrus S“ aušinimo dizainas. Keliant ekrano dangtį apačioje veriasi skylė per kurią į ventiliatorius patenka šviežias oras. Būtent dėl to ant kompiuterio dugno nėra jokių grotelių oro patekimui į aušinimo sistemą. Dėl šio dizaino kompiuterio dugnas nėra plokščias kai atidarytas ekranas. Reikia pridurti, kad kompiuterio svoris paskirstytas gerai, jį galime atidaryti viena ranka. Tai puikiai matosi ir pateiktame GIF’e.
Atvertus ekraną vėl matome subtilų neiššaukiantį dizainą. Visur juoda spalva. Nesunku pastebėti, kad ASUS nepagailėjo lipdukų kiekio ir nori pranešti apie RTX, G-SYNC ar 144 Hz atnaujinimo dažnį.
Iš karto pastebime siaurus ekrano rėmelius, jie tik 6.2 mm storio. Jei žvilgtelėjote į „pakuotė ir komplektaciją“ skiltį tai matėte, kad tarp priedų yra kamera. Tai reiškia, kad integruotos kameros nėra. Pridedama išorinė kamera yra geriau negu nieko, bet mums mieliau būtų integruota kamera, kad ir ekrano apačioje. Pridedamą kamerą galime ne tik prisegti prie ekrano, bet ir pasistatyti šalia. Tiesa, tai nėra bevielė kamera ir norint, kad ji veiktų reikės USB kebelio, kuris yra komplektacijoje.
Ekranas paliko gerą įspūdį, apžvalgos kampai yra tikrai geri, o be to palaikoma G-SYNC technologija. Nors ekrano gaubtas yra gan plonas, bet vis tiek turi pakankamai tvirtumo. Vyriai veikia labai maloniai su maloniu pasipriešinimu. Kadangi vyriai yra ekrano šonuose, tai irgi suteikia ekrano gaubtui tvirtumo. ASUS praneša, kad šio kompiuterio ekrano ir korpuso santykis yra 81 %.
Ant ekrano gaubto esanti ROG akis nepalaiko RGB, bet įjungus kompiuterį pasidaro raudona. Išjungus kompiuterį nuo žiūrėjimo kampo kiek keičiasi logotipo atspalvis. Nuo vos įžiūrimo iki raudonumo turinčio.
„ASUS ROG Zephyrus S“ kompiuterio korpusas yra iš magnio lydinio, jo faktūra yra kažkokia įdomi. Atrodo, kaip padengta labai matiniais neslidžiais minkštais dažais. Klaviatūros mygtukai irgi yra padengti tais pačiais dažais. Iš tiesų, man iš pradžių tai kiek pasunkino rašymą, nes paspaudus mygtuką jis tvirtai įsikibdavo į pirštą. Kažkaip esu pripratęs prie kiek slidesnio mygtukų paviršiaus. Mygtukų eiga yra gera, o pasipriešinimas irgi tinkamas. Su klaviatūra lengva rinkti tekstą ir pratintis ilgai nereikės. Išdėstyme yra keletas įdomybių, bet pratintis prie nieko nereikėjo. Klaviatūra neturi skaičių bloko, tad su tuo reikia susitaikyti. Vietoj skaičių bloko matome delete, home page down, page up, end ir FN mygtukus. Virš klaviatūros yra keletas dedikuotų mygtukų, jie skirti garso reguliavimui, mikrofono išjungimui bei ROG programinės įrangos iššaukimui. Kaip visada su nešiojamais kompiuteriais, daug mygtukų turi antrines funkcijas, jos aktyvuojamos su funkciniu mygtuku. Su papildomomis mygtukų funkcijomis galime keisti klaviatūros apšvietimą ir ryškumą, taip pat ekrano ryškumą. Kompiuterio įjungimo išjungimo mygtukas irgi yra atskirtas.
Klaviatūra turi puikų RGB apšvietimą. Tokį raiškų tikrai turi ne visos tradicinės klaviatūros. Man iš tikrųjų gal nėra svarbiausias pats raiškumas, bet jo išpildymas. Su „ASUS ROG Zephyrus S“ gauname puikiai apšviestus simbolius, apšviečiami tiek pagrindiniai (beveik visi) tiek antriniai simboliai. Tiesa, kažkodėl buvo nuspręsta neapšviesti F mygtukų pagrindinių funkcijų. Šviesa prasimuša beveik vien pro simbolius, o ne pro mygtuko šonus, tai yra puiku.
„ASUS ROG Zephyrus S“ jutiminis kilimėlis yra gan didelis. Apačioje jis visas nusispaudžia, ir taip imituojamas pelės paspaudimas. Man kiek užkliuvo touchpado paviršius. Jis, kaip ir kompiuterio korpusas, padengtais neslidžiais minkštais dažais. Dėl to gan sunku per jutiminį kilimėlį braukyti pirštą, nes pasipriešinimas yra kiek per didelis.
„ASUS ROG Zephyrus S“ ekranas atsiverčia maždaug 145o. Tai gan įprasta taip nešiojamų kompiuterių.
as kai gavau Predatoriu (panasios kategorijos nesiojama) tai man didziausia nesamone buvo jame idiegtos papildomos nesamones. Nesamoningai veikiantys boos rezimai, megtuku rezimai ir ju konfiguracijos. Labiausiai labiausiai erzinantis buvo idiegtas garso ekvalaizeris, kurio neina konfiguriuoti ir tik default opicijas pasirinkti. Ir jis taip sukonfiguruotas buvo, kad visiska tragedija: muzikos klausyti neimanoma, video konferenciju garsas toks, kad puse neidavo girdeti ar suprasti.
Sugaisau kelias dienas kol ji islupau ir savo sudiegiau, nes ned driveriu perdiegimas nepadedavo.
Forumai visi pikti del tokio idiegto S….
Kai darote review, gal galite atkreipti i tokius dalykus demesi?
Aš tai jei sau nešiojamą tai būtinai persirašyčiau Windows, šlamšto tikrai visi prikiša, pvz Mcafee antivirusas. Su garso skambesiu dar nebuvo problemos kiek bandžiau, normalūs nustatymai. Ką turi omenyje dėl BIOS režimu? Taip pat nelabai suprantu kas dar per mygtukų režimai? Antrinės funkcijos?
nusistatau spalvu rezimus, bet ten tik jos veikia, kai maigau klava, nemaigymo metu pvz sviecia melynai = nu nemegstu melynos spavlos…
Su ASUS ant baterijos jei nemaigai klavos už kokių 2 minučių išsijungia apšvietimas. Pajungus į tinklą lyg niekas neišsijungia, bent jau man nebuvo. Koks apšvietimas klavos parinktas toks ir lieka.