Nestandartinis „ASUS RT-AC65P“ maršrutizatorius, atliekantis standartinius tinklo darbus

Naudotojo sąsaja ir funkcionalumas

Jei esate turėję ASUS bevielį maršrutizatorių, tai naudotojo sąsaja bus pažįstama. ASUS čia vadovaujasi paprasta filosofija: kam keisti tai, kas ir taip puikiai veikia. „ASUS WRT“ programinė įranga yra tikrai funkcionali ir leidžia koreguoti daug nustatymų. Apie kiekvieną skyrių nekalbėsime, tik aptarsime naudingas funkcijas ir pateiksime nuotraukas, kaip atrodo visas valdymo meniu.

Žaidėjams tikrai reikėtų atkreipti dėmesį į QoS technologiją. Su ja galime paskirstyti interneto srauto prioritetus tarp įrenginių. Nesvarbu, ar jie naudoja bevielį ar laidinį tinklą. Kitaip sakant, bus galima didesnį duomenų srautą suteikti žaidimų kompiuteriui ar savo telefonui, o kitiems įrenginiams įvesti apribojimus.

Su „ASUS RT-AC65P“ gausime galimybę kontroliuoti vaikų internete žiūrimą turinį. Tėvų kontrolė leis ne tik apriboti tinklapių pasiekiamumą, bet ir nustatyti, kokiu laiku vaikų įrenginiuose bus interneto ryšys.

MU-MIMO technologija pasitarnaus tuo, kad bevieliame 802.11ac tinkle keli įrenginiai duomenis galės gauti vienu metu. Tiesa, juos išsiųsti vis tiek galės tik sulaukę savo eilės. Be to, norint išnaudoti MU-MIMO technologiją vien ją palaikančio maršrutizatoriaus neužteks, reikės ir ją palaikančių įrenginių. Nauji telefonai ir nešiojami kompiuteriai MU-MIMO tikrai palaiko, tad jei namuose daug bevielį tinklą naudojančių įrenginių ir vis dar senas router’is, tikrai reikėtų pagalvoti ar nevertėtų jo atnaujinti.

„ASUS WRT“ meniu:

5 Komentarai

  1. newdiamond parašė:

    Mindaugai,

    Niekur neradau, kodel specs AC1700 sparta: 450+1300 Mbps rasom kaip suma ? negi vienu metu dirba viems dazniais router, ar cia vel marketingas valdo

    • Atavar parašė:

      Taip routeris vienu metu gali dirbti visomis antenomis, visais dažniais. Ir taip tai vis tiek yra daugiau mažiau marketinginis dalykas, nurodantis teorinį maximalaus greičio reitingą.
      Su AX tai jau gerokai lengviau realiai pasiekiami skaičiai.

      • newdiamond parašė:

        neee, as sneku apie darba su vienu device, o ne tai kad router gali dirbti vienu metu. T.y. 5 Ghz prisijungia telefonas ir dirba tuo dazniu, o ne 2,4+5 Ghz greitis.

        • Mindaugas Klumbis parašė:

          Testuose matosi kiek pasiima vienas laptopas to srauto, bent jau mano ~650 Mbps. Kai idealus atstumas ir ~300 Mbps per dvi sienas. Gamintojai tuos reitingus pateikia labai gerus, bet juos išgauti eina tik labaratorijoje, bent aš taip manau.

  2. ToBeX parašė:

    newdiamond, tai Routeris apie „save“ rašo, kad gali atiduot teorinius 450-1300, o ne apie device, kad jie gali tiek priimt 🙂
    O čia jau naudotojų reikalas ar jie sugebės savo „mašiną“ priversti duomenis priimti Lan+ wifi 5ghz + wifi 2.4 ghz

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.