Pelė darbui – „Logitech MX Master 3S“

Naudojimas, įspūdžiai ir išvados

Apžvalgos rengimo metu „Logitech MX Master 3S“ mane nustebino net kelis kartus, ir tai tik parodo, kiek žmogus dar nežinai. Iš pradžių net nežinojau, kad galima keisti pelės ratuko veikimą, o taip pat sužinojau apie papildomą paslėptą mygtuką kairiame šone pačioje apačioje. Tai tik parodo, kad „Logitech MX Master 3S“ turi daug neįprastų funkcijų, kurias vieni įvertins teigiamai, kitiems tai nebūtinai patiks. Grįžtant prie ratuko, jo veikimas yra tikrai savotiškas, leidžiantis greitai slinkti tekstu žemyn/aukštyn, bet mažėjant jo greičiui ratukas yra stabdomas, ir tada pasireiškia keistas garsas, kuris biure tikrai erzintų kolegas. Įgudus ratuką galima sustabdyti, kad tas garsas nepasireikštų, bet kartas nuo karto jis vis tiek būna. Programinėje įrangoje galima pasirinkti, kiek stipriai bus stabdomas ratukas, praleidus šiek tiek laiko galima surasti gan tinkamą derinį tarp ratuko stabdymo stiprumo ir garso. Žinoma, galima ratuką perjungti į režimą be pasipriešinimo, tada jis veikia visiškai be garso, bet toks veikimas tikrai patiks ne visiems. Gal prie to galima priprasti, bet nežinau, ar tai norėčiau daryti. Man dar labai patiko pagrindinių mygtukų tylus veikimas. Jie spaudžiasi su maloniu atsaku ir labai tyliai. Manau tokius tylius mygtukus galėtų turėti ir kai kurios pelės žaidėjams. Dar būtinai reikia paminėti antrąjį pelės ratuką. Jis yra gan patogioje pozicijoje. Jis neskirtas slankioti žemyn ar aukštyn, kaip daro pagrindinis ratukas. Jam galima priskirti įvairias kitas funkcijas, tad kaip jį išnaudoti yra fantazijos reikalas. Mano minėtas paslėptas apatinis mygtukas pagal nutylėjimą naudojamas nuspaudimui + gestams. Pavyzdžiui, jį nuspaudus ir pajudėjus aukštyn iššaukiama „Windows“ pradžios juosta. Šiems gestams galima priskirti norimus veiksmus ir funkcijas.

„Logitech MX Master 3S“ turi ir kitų neįprastų funkcijų, orientuotų į dirbančius. Man įdomiai atrodo galėjimas vienu metu pelę prijungti prie kelių kompiuterių, o sukonfigūravus programinę įrangą galime netgi iš vieno kompiuterio į kitą su pele perkopijuoti duomenis ar tekstą. Kalbant apie programinę įrangą, joje dar galime stipriai adaptuoti pelę pagal savo poreikius. Kas yra labai svarbu, kad nustatymus galima pritaikyti kiekvienai programai atskirai, kad dirbant kiekvieną užduotį būtų kuo didesnis efektyvumas. Dar norėčiau paminėti, kad „Logitech MX Master 3S“ su programine įranga taip pat puikiai bendrauja ir Bluetooth režimu, to tikrai reikėtų pasimokyti žaidimų pelių gamintojams.

Pelė savo atmintyje saugo iki trijų kompiuterių

„Logitech MX Master 3S“ yra šiek tiek didesnė nei vidutinio dydžio, bet turintiems labai dideles rankas ji bus per maža. Man ją patogiausia laikyti delno pozicijoje, o specialiai suformuota vieta nykščiui yra tikrai jauki, jis guli ten patenkintas ir laimingas. Pelės paviršius turi į gumą panašią medžiagą, su kuria sukibimas yra geras, ją malonu liesti. Galvojantiems apie šviesią pelės versiją reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad ji tikrai greit išsiteps, bet ją nuvalyti neturėtų kilti problemų. Tas pats galiotų bet kuriai baltai/šviesiai pelei, tai ne šio modelio trūkumas. Prieš perkant „Logitech MX Master 3S“ reikėtų žinoti, kad ši pelė sveria 141 gramą. Man perėjus nuo pelės, sveriančios 79 gramus, skirtumas tikrai jaučiasi. Tad mano skoniui „Logitech MX Master 3S“ galėtų būti šiek tiek lengvesnė. Dar norėčiau užsiminti apie bateriją. Gamintojo teigimu pelė su vienu įkrovimu galės veikti net 70 dienų, tai tikrai labai šaunu, gal būtent dėl didesnės baterijos turime didesnį ir svorį.

Apibendrinant galima teigti, kad „Logitech“ gerai padirbėjo prie „MX Master 3S“ dizaino ir parinko geras medžiagas. Pelę tiesiog patogu laikyti rankoje, bet ji galėtų būti šiek tiek lengvesnė. Vien ko verti tyliai veikiantys pagrindiniai mygtukai, kolegos biure tai tikrai įvertins, bet ratukas galėtų veikti šiek tiek tyliau, kai įgalinta „SmartShift“ technologija. „Logitech MX Master 3S“ turi kone nesibaigiančias konfigūravimo galimybes, be to, kiekvienai programai galime priskirti atskirus nustatymus, kas gali stipriai pagreitinti darbą su jomis. Šiuo metu „Logitech MX Master 3S“ parduotuvėse kainuoja apie 110 eurų, ir nors ji nesiūlo didelio atnaujinimo dažnio, RGB apšvietimo ar labai didelio DPI, kaip pelės žaidimams, bet nusipirkę darbui „MX Master 3S“ neturėtų nusivilti.

6 Komentarai

  1. Daemon parašė:

    Naudoju ilgą laiką grafito spalvos MX Master 3. Galiu pasakyti, kad superinis peliukas. Tas papildomas ratukas – visiškai nenaudojamas gimick’as. Infinity scroll – super! 3 pasirinktiniai devaisai – labai gerai. Nors pas mane nustatyta tik PC ir laptopas, bet perjungimas yra seamless ir žiauriai patogus, visiškai negrybaujantis. Baterija laiko virš 3 mėnesių. Jautri, patogi, veikianti ant turbūt visų paviršių. Be mygtukų „Pirmyn/Atgal“ negalėčiau įsivaizduoti gyvenimo. Labai gražios išvaizdos. Smagu, kad Logitech’as nepasišikęs ant šio produkto, kaip ir daugelio kitų. Taip pat turiu MX Keys. Prie klavos teko priprast per kurį laiką, nes klavišai kažkaip keistai išdėlioti. Bet pripratus irgi fainas daiktas. Labai gražus, patogus naudoti, tikrai papuošia stalą. Retsykiais pageiminti irgi ne problema. 10/10, would buy again!

  2. Maariux parašė:

    Iš mano patirties Logitech serijoje MX yra keiksmažodis 🙂
    Performance MX konkrečiau
    1. Laiko tik savaitę ir pirmadienį vel į laidą krauti…
    2. Iš dviejų turėtų, viena neatlaikė 2m garantinio laikotarpio

    • ToBeX parašė:

      1. O tai kas turgdo naudot BT mode, kad baterija ilgai laikytų?
      2. Kas sugedo? (p.s. Man jokia naudota pelė neatlaiko daugiau negu metų. Dabar sukasi mintis pirkt su Optiniais mygtukais, nes gedimas visada tas pats.)

  3. GreenZebra parašė:

    Nusipirkau ir as mx 3s, paziuresim kiek tarnaus.

  4. Raijmiss parašė:

    Šūdo krūva.. nešiu į garantinį..

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.