QNAP TS-473A: 4-bay NAS namams ir verslui
Apie QNAP TS-473A
TS-473A randame supakuotą didelėje rudoje dėžėje. Nemažai pastangų yra skirta produkto transportavimo apsaugai, siekiant įrenginį apsaugoti nuo smūgių ir kosmetinių korpuso pažeidimų. Dėžės priekyje užklijuotas didelis informacinis lipdukas, kuriame yra pavaizduota įrenginio išvaizda, AMD procesoriaus logotipas bei techniniai parametrai. Dėžutės viršuje randame mažesnius lipdukus, kuriuose siūloma pratęsti garantiją iki 5 metų, MAC adresus bei įrenginio serijos numerį.
Įrenginio įpakavimui taip pat skiriama daug dėmesio. Atidarius siuntos dėžę, randame pasisveikinamą, padėką, kad pasirinkome QNAP produktą, bei nuorodas į pagrindinius internetinius puslapius. Atidarius pagrindinę dėžę, įrenginys tvirtai supakuotas į transportavimui skirtas putas.
Viduje, mažesnėje dėžutėje, atskirai supakuoti įrenginio priedai:
- Maitinimo kabelis
- Interneto kabelis (CAT 5e)
- 5 mm varžtai, skirti montavimo diskams
- Apsaugos raktas, skirtas apriboti priėjimą prie diskų
- Radiatorius, skirtas SSD NVME diskams
- Greito paleidimo vadovas
- Informacinis lapelis apie papildomą garantijos pratęsimą
Visi šitie priedai nieko nesiskiria nuo kitų NAS produktų. Labiausiai mano dėmesį patraukė papildomas aušinimo padas M.2 SSD diskams. Taip pat tikėjausi rasti interneto kabelį CAT 6, nes įrenginys palaiko 2,5G spartos protokolą, bet prieduose randame tik paprastą neekranuotą CAT5e interneto kabelį.
QNAP TS-473A dizainas nesiskiria nuo ankstesnių 4 talpos diskų QNAP įrenginių. Pagrindinis korpusas pagamintas iš tvirto metalo, kuris gali skleisti papildomą garsą, bet geriau išsklaido šilumą už plastikinį korpusą. Priekinė korpuso panelė yra plastikinė.
Priekinėje panelėje randame indikacines LED lemputes, kurios praneša, ar įrenginys yra įjungtas, ar yra prijungta USB laikmena. Įrenginys neturi informacinio ekranėlio, kuriame galėtume matyti IP adresą bei detalesnę informaciją apie įrenginį, tačiau tai puikiai galime pamatyti prisijungus prie įrenginio telefonu arba kompiuteriu. Taip pat priekyje yra įjungimo mygtukas, USB 3.2 (Gen 2) bei Copy mygtukas, kuris aktyvuoja kopijavimo funkciją iš USB laikmenos.
Įrenginyje yra 4 stalčiai, į kuriuos dedasi 3,5 arba 2,5 SATA diskai. Kievieno vieno disko talpa gali siekti iki 20TB. Taip pat įrenginys palaiko labai plačią RAID sistemą (RAID 0 (Stripe), 1, 5, 6, 10, Triple Mirror, Triple Parity), suteikiant galimybę iš kelių diskų padaryti kaip vieną didelės talpos diską. Kiekvienas disko stalčius turi užrakinimo sistemą, dėl netyčinio disko išėmimo. Bet tai nėra rimta apsauga nuo įsibrovėlių, kurie nulaužus užraktą gali lengvai prieiti prie diskų.
Disko stalčiai plastikiniai, kas šiek tiek sumažina disko skleidžiamą triukšmą ir vibracijos garsą. Standartiniai 3,5 diskai tvirtinasi paprastai įstatant, be varžtų, užtenka nuimti šoninius laikiklius, įspausti diską į rėmelį, kurio šonuose yra guminės tarpinės. Tada lieka uždėti šoninius laikiklius. Tvirtinant 2,5 diskus reikalingi montavimo varžtai, kurie pridėti prie anksčiau aptartų įrenginio priedų. Pats diskų tvirtinimas iš esmės nesiskiria nuo anksčiau aptarto, pagrindinis skirtumas – prie diskų iš apačios prisukami varžtukai, kurie laiko diskus stalčiuose.
Išėmus visus stalčius gale matoma montažinė plokštė, ant kurios yra 4 SATA lizdai bei nemažai atviros vietos, kur keliauja oras ir taip vėsinami diskai. Nemažai dėmesio skirta į ventiliacijai. Įrenginio gale sumontuoti 3 ventiliatoriai: 120 mm ventiliatorius atsakingas už diskų vėsinimą, 60 mm – atsakingas už procesoriaus, atminties ir M.2 laikmenos vėsinimą, o pats mažiausias (35 mm) už maitinimo bloko vėsinimą. 120 mm ir 60 mm aušintuvo greičius galime valdyti per pačią sistemą, taip galime sumažinti įrenginio veikimo garsą. Remiantis gamintojo pateikiama informacija, veikimo garsas siekia apie 23db(A). Taip pat korpuso apačioje randame nemažai ertmių, skirtų pasyviam aušinimui.
Įrenginio nugarėlėje randame du LAN 2,5 Gbe lizdus. Tai mažiau paplitę, lyginant su 10 Gbe, bet spartesni nei 1 Gbe spartos lizdai. Taip pat įrenginys palaiko Link Aggregation/ Port Trunk funkcijas, todėl spartą galime padidinti iki 5 Gbe.
TS-473A turi savo atskirą integruotą maitinimo bloką, kurio galia 250 W. Įrenginys pasižymi mažomis elektros sąnaudomis. Kai įrenginys veikia su pilnai užpildytais diskais naudoja ~30 W, užmigus diskams suvartojimas nukrenta iki 20 W.
QNAP suteikia priėjimą prie pagrindinės plokštės. Išorinį metalinį korpusą laiko iš galo esantis vienas varžtas. Korpusas lengvai nusiima, todėl turime priėjimą prie aušintuvų, maitinimo bloko ir pagrindinės plokštės.
Kalbant apie įrenginio išplėtimo galimybęs, viduje randame 2x PCIe 3.0 x4, kurio kiekvieno teorinė sparta iki 4000 MB/S. Palaikomos QM2 plokštės, 10 Gbe ir/ arba NVMe, WIFI 6 plokštes bei taip pat ir kitų gamintojų plokštes, pavyzdžiui, „Intel“ ir „Mellanox“. QNAP suteikia galimybę įdėti nedidelio dydžio grafines plokštes, kurioms nereikia atskiro maitinimo iš maitinimo bloko. Įrenginys taip pat turi dvi jungtis USB 3.2 Gen 2 (10Gb/s) ir vieną C tipo USB 3.2 Gen 1 (5Gb/s). Prie jų galime pajungti papildomas išorines talpyklas, skenerį ar spausdintuvą.
Pagrindinėje plokštėje sumontuotas „Ryzen V1500B“ procesorius, kuris dirba 2.2 GHz dažniu ir turi 4 fizinius branduolius su 8 gijomis. Jis aušinamas pasyviniu būdu. Tai labai paplitęs procesorius NAS segmente, kuris palaiko visas QTS ir QuTS Hero programas bei trečių šalių programas. Taip pat šis procesorius palaiko DDR4 ECC atmintį. Procesorius neturi integruotos vaizdo plokštės, bet šiuo atveju gelbsti dvi PCIe atvirų galų jungtys.
Įrenginyje randame „Kingston“ vieną 8 GB DDR non-ECC atminties modulį. Sistema palaiko du atminties modulius, leidžiant įdiegti du po 32 GB atminties modulius. Tai ypač aktualu tiems, kurie naudoja daug vaizdo stebėjimo kamerų ar dirba su virtualiomis mašinomis. Pagrindinėje plokštėje integruotas 5 GB flash modulis, kuris turi didžiąją dalį QTS programinės įrangos. Tai leidžia, sugedus pagrindiniam diskui, perkelti pagrindinius nustatymus į kitą diską, neprarandant duomenų iš sveikų diskų.
Pagrindinėje plokštėje taip pat randame du NVMe SSD 2280 lizdus, kurie palaiko PCIe 3.0 x1 standartą. Sparta ribojama iki 1000 MB/s. Nustebino tai, kad nereikia NVMe SSD disko tvirtinti varžtais. Tvirtinimui naudojamas plastikinis fiksatorius, kuris apriboja NVMe plokštės ilgį.
Specifikacijos
Kaip ir neblogas variantas, bet 800 daugoka, o dar neskaitant jog reikia hdd nusipirkti
Aš irgi svajoju apie NAS namuose, bet tokia kaina man kažkaip nelogiška, atrodo net paprasčiau tiesiog atskirą pc kaip serverį pasistatyt.
Pliusas, kad viskas čia jau padaryta už tave, realiai tik UPS pasistatai ir viskas, gal kažkiek ant el sanaudų laimėtum.
Perkant komponentus kurie skirti serveriams, ne ką pigiau gautųsi + reikės papildomai įnvestuoti laiko ir nervų (aišku, jeigu nesigauna 😀 )
Namų sąlygomis pilnai užtenka 2 bay hdd, pvz Synology ds220+ (kurį aš pats naudoju), kainą per pus mažesnė lyginant su 4 bay.
Kaip alternartyva manau Synology DS423+ bet vistiek kaina apie 600 eur…
Tad pinigine prasme geriau jau pasiimt koky refurbished towery kad ir https://www.skytech.lt/rd31076-fujitsu-w380-tower-i5650-4gb-128ssd-win10pro-renew-p-624925.html 6 sata jungtys RAID 0, 1, 10, 5 palaikymas. Na o toliau True Nas ar koks openmediavault (pagal skony), manau sumoj gautusi ne ka prastesne sistema.
siaip butu ydomus testas tarkim brandinis NAS vs Open Source projektas is to kas yra po ranka 🙂
Ar tikrai gauni daugiau pirkdamas gatava produkta, nei kad susirenki pats ? ir ar verta pastangu paciam susirinkineti? tiek finansine prasme tiek laiko sanaudom 🙂
Įdomios mintys apie tai ką namuose gali rasti ar nusipirkti parduotuvėje jau surinkta už tave.
Kažkada pradžioje meginau su open True NAS ir openmediavault ant savo surinktos sistemos (norėjau atsikratyti Lacie Cloudbox NAS). Galvojau gal visai nieko, bet kol nepapuole į rankas Synology NAS. Kas labiausiai patiko, tai kad lengviau konfiguruoti ir pritaikyti prie savo poreikiu (taip pat turi telefono programėliu: nuotraukoms., video, kameroms, failams…), elektros sanaudos (grubiai dvigubai mažesnės, aišku viskas priklauso nuo procesoriaus), bei dydis (pvz bute tikrai sunkiai rasime vietos tower sistemai).
Žiūrint dėl laiko, tai su tower daugiau praleisi laiko tiek surenkant ir tiek konfigūruojant programiškai.
Kadaise savo seną pc tai pat buvau pavertes NAS su TrueNAS, bet manau dabar kai įsirengsiu namą tai vis tik rinksiuosi kažką gatavo.. 🙂
Bėda tik ta su brandiniais gamintojais, kad prieš pora metų smarkiai buvo susirūpinta saugumo klausimais, ir realiai dabar tiek synology tiek qnap smarkiai tikrina visus trečiųjų šalių programinius paketus(vos ne Appstore politika). O buvo prikurta nemažai comunity repositorijų… dalį galima apžaidinėti per docker konteinerius, bet sumoj vistiek gaunasi komercinis dalykas ir tai kas buvo nemokama keičiama į kainuojančias alternatyvas …
Ooo… Sitas geras. Turejau Synology DS920, Asustora koki tais ir jau bene pusmeti sukasi sitas. Vieni pliusai kol kas. Nei karto nereikejo rebootint kol kas.VM pakurus irgi taupiai resursus naudoja.
Mes naudojam Synology DS916+. Gerai su jais būna kol gerai.
1. DSM update pradėjo darytis. Nepasidarė. Kodėl neaišku, restarto nesidarė. Dabar svarstau gal DSM turėjo updatintis po versiją aukštyn, o ne per kelias, bet tada kodėl pats to nesusitikrina kad negali darytis?
2. Dingus elektrai ir pasidarius force restartui nebeužsikūrė. Susigadino DSM.
3. Turėjus RAID1 dviejų diskų (visa info dubliuojama atskiruose diskuose), su encryptionu (turint decryption keys ir failą), duomenų paimti softo nėra. Pasikuri linux, prisimountini diską pamėgini su linux dažnai naudojama biblioteka ecryptfs dekryptinis – nepavyko nieko. Pusė info yra Synology saite, pusę renkiesi forumuose. Teoriškai DSM saugomas diskuose (savo flash neturi NAS). Teoriškai imi diską iš vieno Synology NAS, įdedi į kitą ir užsikrauti turi (jei įrenginiai šviesmečiais nesiskiria). Bet o kas jei jei pats DSM sugedęs?
Suma sumarum. Turint NAS RAID1 (ar bet kurioj kitoj) konfigūracijoj, ypač jei naudojat encryptinimą, pasižiūrėkit ar mirus NAS galėsit pasiimti duomenis. Niekada netikėjau kad pamatysiu NAS su RAID1 kur diskai veikia puikiai ir kad duomenis paimti gali būti taip sudėtinga ar net neįmanoma…
Synology saite išvis nužudo tokie tutorialai, kur sako jei pas tave DSM6.2 ir up daryk taip. O jei ne – tada sugalvok pats.
Asmeniškai nepirkčiau namam jokio NAS, jei nebus užtikrinta ir praktiškai neįsitikinta kad vieną raid1 diską išėmus nebus softo (nesu tikras ar windowsam to reikalaut, ar nusileist ir iki linux) kaip paimti duomenis turint encryptinimo failus/raktus.