„Ryuo“ ir „Ryujin“ iš „Asus“: stulbinamas grožis, būtinybė turėti „Asus“ pagrindinę plokštę ir nesuveikusi „Noctua“ pagalba
Žvilgsnis iš arčiau į „Ryujin“
Identiško dydžio dėžutė savo išvaizda atrodo labai panašiai į tą dėžutę, kurioje buvo „Ryuo“. Išskirtinis bruožas – „Noctua“ logotipas ant priekinės pakuotės dalies. Komplektacijoje nematome USB kabelio, kuris jau yra prijungtas prie CPU bloko. Visa kita yra identiška „Ryuo“ komplektacijai. „Asus“ neduoda tvirtinimo reikmenų dviems papildomiems ventiliatoriams, kurie paverstų „Ryujin“ į push pull sistemą. Gaila, nes komplektuojami „Noctua IndustrialPPC“ ventiliatoriai yra plačiai prieinami rinkoje.
Jeigu pavyktų nežiūrėti į CPU bloką, tai „Ryujin“ radiatorius atrodytų identiškas „Ryuo“ radiatoriui. Tai patvirtina iš esmės tie patys išmatavimai (272 x 122 x 27 mm) ir nepasikeitusi išvaizda.
„Ryujin“ radiatorius yra tokios pačios konstrukcijos kaip „Ryuo“. Šoniniai termo vamzdeliai yra patalpinti prie pat radiatoriaus kraštų, iš viso vėl turime 13 vamzdelių. Dar sykį radiatorius palieka gerą įspūdį, kadangi nerandame stipriai sulankstytų vijų. Tankumas nesikeičia – tos pačios 8-ios vijos į centimetrą.
„Ryujin“ praplėtimo ir užpildymo klausimu nėra funkcionalesnis už „Ryuo“. Outlet ir inlet portai uždaryti neatsukamomis jungtimis. 380 mm ilgio žarnelės įvilktos į tas pačias medžiagines rankoves.
„Ryujin“ CPU blokas atrodo kardinaliai kitaip. Bloką dengia veidrodinį paviršių turinti „kepurė“, kuri pagaminta iš juodo plastiko. Gaubto šonai yra perforuoti, nes CPU bloke yra integruotas 60 mm ventiliatorius, kurio pirminė funkcija yra VRM grandinės ir M.2 lizdo aušinimas. Maksimalūs šio ventiliatoriaus sūkiai siekia 4800 +/- 10 % RPM. Tai leidžia sukurti ~19,3 CFM oro srautą ir 3,94 mm/H2O statinį slėgį, neviršijant 31 dBA. „Ryujin“ kaip ir „Ryuo“ turi 1,77″ OLED ekranėlį. Veidrodinė gaubto dalis tuo pačiu turėtų būti dar ir permatoma, nes ekranėlis atsiduria būtent po ja. Pats korpusas pagamintas iš aliuminio, kas suteikia premium jausmą, o matoma juostelė turėtų būti iliuminuota RGB efektais.
CPU bloko pagrindas savo išmatavimais nesiskiria nuo „Ryuo“, tačiau prie kabelių pluošto jau iškart yra prisegta ir USB galvutė, kurios ilgis beveik vienas metras. Kitų kabelių ilgis panašus į „Ryuo“, t.y. ~300 mm ir kiek mažiau.
Turime „Noctua NF-F12 IndustrialPPC-2000 PWM“ ventiliatorius, kurie atrodo išlaikė ne tik technologinį, bet ir estetinį autentiškumą – „Asus“ jų niekaip nemodernizavo, tik paprašė kompanijos „Noctua“, kad ši uždėtų juodos spalvos antivibracinius padelius, nes įprastai jie būna tamsiai rudi. Ventiliatoriai dirba 450 – 2000 RPM diapazone, kiekvienam sukuriant 3,94 mm/H2O statinį slėgį ir 71,7 CFM oro srautą. Maksimalus triukšmas neviršija 30 dBA. Įdomu tai, kad pagal techninius parametrus „IndustrialPPC“ ventiliatoriai nusileidžia ant „Ryuo“ montuojamiems ROG ventiliatoriams (81 CFM ir 5 mm/H2O). Žinoma, „Noctua“ pusėje, dėka SSO2 guolių, atsiduria ilgaamžiškumas ir didesnis atsparumas dulkėms (IP52 sertifikatas).
Labai silpni produktai, X62 sutriuškina šituos visiškai. Asus’as aišku vis tiek parduos daug vien dėl vardo. Dar įdomu, ar buvo sutvarkyta tai, kad asus’o programinė įranga(ir tuo pačiu ekraniukas) rodydavo pastebimai kitokias temperatūras už įprastai naudojamas temperatūrų stebėjimui.
Ką mačiau su paskutine AI Suite 3 versija, tai Ryzen temps tikslios (pagal Tdie matuoja), o 8700K temps kažkur -12 C mažesnes rodo lyginant su 3rd party įrankiais.