Sunkiasvoris „Crucial MX300“: geriausias spartos, talpos ir kainos pasirinkimas?
„Crucial MX300“ šeima iš arčiau
Dėl šios priežasties ir „Micron“ užmojų netolimoje ateityje pasiūlyti 10 TB talpos SSD, mes gauname progą išbandyti 1 TB talpos 2,5“ modelį, kuris nėra didžiausias šioje šeimoje. Pasiūla prasideda nuo 275 GB modelio, kyla iki 525 GB, 750 GB, turimo 1 TB (1050 GB) ir pasibaigia 2 TB (2050 GB). Visi keturi didžiausieji MX300 pasižymi identiška maksimalia sparta: 530 MB/s ir 92 000 IOPS skaitant bei 510 MB/s ir 83 000 IOPS rašant. Mažiausias šeimos narys neatsiduria toli, jis išlaiko identišką linijinį skaitymo greitį ir IOPS spartą rašant, tačiau pasižymi vos sumažintu linijiniu rašymo greičiu (500 MB/s) ir gerokai sumažėjusiais IOPS skaitant (55 000 IOPS). Toleruojamų įrašomų duomenų maksimalus srautas ne visiškai proporcingai kinta pagal SSD kaupiklio dydį: 275 GB – 80 TB, 525 GB – 160 TB, 750 GB – 220 TB, 1 TB – 360 TB, 2 TB – 400 TB. Bet net liesiausio MX300 modelio, nepaisant TLC atminties, ištvermė prilygsta daugeliui MLC lustus naudojančių kaupiklių. „Micron“ maksimalų įrašomų duomenų dydį leidžia pasiekti per 60 mėnesių, nors visiems MX300 modeliams taikoma ribota 36 mėnesių garantija.
Išoriškai MX300 nuo MX200 neatskirsi. Panaudotas toks pats 7 mm „z-height“ metalinis korpusas, pasižymintis užapvalintais kampais ir nedideliu svoriu. Kaupiklis komplektuojamas su 7 mm -> 9,5 mm aukščio tarpikliu ir „Acronis True Image HD“ klonavimo įranga. „Micron“ yra ištikima „Marvell“ valdiklių mėgėja, todėl toli gražu nesame nustebinti po gaubtu radę keturių kanalų 88SS1074 modelio valdiklį, kurį jau buvome aptikę „Plextor M7V“ kaupiklyje. Tai geriausiai su TLC atmintimi pritaikytas dirbti valdiklis, palaikantis DevSleep ir AES-256 šifravimą. Šifravimo galimybes pabaigia „Microsoft eDrive“, IEEE-1667 ir TCG Opal 2.0. MX300 taip pat palaiko RAIN technologiją, kuri padidina kaupiklyje esančių duomenų apsaugą, juos išmėtant po skirtingas NAND vietas.
Šiame modelyje iš viso panaudoti aštuoni 3D NAND lustai. Šeši iš jų pažymėti „H“ raide, du – „G“. Remiantis skaičiavimais, labai tikėtina, kad kiekvienas „H“ lustas sudarytas iš dviejų 384 Gbit šerdžių, kai „G“ lustai turi tris tokio pačio dydžio šerdis. Ant nepilno dydžio montažinės plokštės keliomis eilėmis sulituoti papildomi tranzistoriai, siūlantys pradinio lygio į NAND lustą spėjusių pakliūti duomenų apsaugą staiga dingus maitinimui.
Technews.lt fotomontažas
Perkėlusi DWA (Dynamic Write Acceleration) kešavimo technologiją į 3D NAND TLC atmintį naudojančią MX300 seriją „Micron“ tikina, kad net apie trečdalis kaupiklio vietos gali veikti pSLC režimu ir palaikyti maksimalius deklaruojamus greičius. Skirtingai nei kitų gamintojų implementacijos, ši kešavimo technologija yra dinaminė. Lyginant su statiniu SLC, MX300 kaupiklyje esančiam valdikliui nėra būtina pastoviai ištuštinti kešo. Valdiklis visuomet (net kaupikliui esant pilnam) stengsis išlaikyti bent 10 GB, veikiančių pSLC režimu „host writes“ operacijoms vykdyti, o kaupiklyje reguliariai mažėjant laisvos vietos, dalis duomenų gali būti palikta SLC zonose, papildomai TLC blokus priverčiant veikti pSLC režimu ir tokiu būdu staigiai sukuriant didesnį kešo buferį. Tikint „Micron“ kompanija, 1 TB talpos MX300 turi turėti gerokai 300 GB viršijantį buferį. Tikslų dydį ir tikrą 3D TLC lustų greitį padės nustatyti „HD Tune Pro“ įrankis.
„Micron“ savo produkcijai, šiuo atveju SSD kaupikliams, skirtą programinį įrankį sukūrė vėlai. „Crucial Storage Executive“ tebėra daug vietos užimantis ir gana lėtai dirbantis įrankis, tačiau prie jo nesnaudžiama ir integruojama vis daugiau savybių. Jei vieni gamintojai mėgsta pabrėžti galimybę paspartinti SSD panaudojant operacinę sistemos atmintį, tai „Micron“ į tai žvelgia subtiliai. „Momentum Cache“ į „Crucial Storage Executive“ įrankį buvo įvestas gana seniai ir tyliai. Tai „Micron“ atsakas į „Samsung Rapid Mode“ ir „Plextor PlexTurbo“ technologijas. Esmė lieka ta pati, kaip protrūkinių skaitymo/rašymo greičių padidinimas iki 10-ies kartų bei NAND celių tausojimas, perkeliant atsitiktines operacijas į sisteminę atmintį.
Jau geriau nelyginti isvis pries kitus ssd jei kiti ssd ne 1tb dydzio. Bene labai sunku gauti koki 275gb pavizdi is kompiuteriu parduotuviu su pvz salyga kad pareklamuosit ju parduotuve strapsnyje?
Apžvelgiami produktai su parduotuvėmis neturi nieko bendro… Daugybė kitų apžvalgininkų yra primaišę į savus chart’us įvairios talpos SSD ir niekas nedaro iš to problemos… Kaip minėjau sutinku, kad korektiškumo čia trūksta, tačiau nebuvo kito pasirinkimo. Be to, yra tikimybė, kad mažesnė talpa daugelyje lentelių ryškiai nepakoreguotų MX300 užimtos vietos, nes mūsų duomenimis, iš esmės skiriasi buferio dydžiai, o ne pačio NAND greitis. Jei į buferį telpa mūsų sukurta apkrova – rezultatai tikrai žymiai nesiskirs.
Nu super, ką tik du tokius nusipirkau. Labai neblogi diskai, išskyrus pasigailėtiną software palaikymą.
nu kaip ir neblogas variantas – vilioja isimesti papildomus 500 Gb ir maziau paprasta harda naudoti 🙂
Kitą savaitę turėsiu 5 šimtuką ir aš.