„ADATA XPG Gammix S50“: „Phison“ ir „Seagate“ ydas bandantis ištaisyti PCIe 4.0 kaupiklis

pSLC buferio nustatymas ir spartos ribojimai perkaitus

„Gammix S50“ turi įdiegtą EGFM11.2 versijos programinį kodą, kuris laikomas „Phison“ inžinierių sukurtu standartiniu kodu E16 valdiklį naudojantiems NVMe kaupikliams. Kitaip sakant, visi pardavinėjantys „Phison E16“ valdiklius turinčius NVMe kaupiklius gauna prieigą prie 11.2 versijos programinio kodo. Turintys išteklių ir noro jį gali koreguoti savaip.

Kaip ir „Seagate FireCuda 520“ pSLC buferis, taip ir „Gammix S50“ – labai nedidelis, užima kelis procentus visos kaupiklio talpos. Šio testo metu link „Gammix S50“ iškart nukreipėme papildomą 40 mm skersmens „Noctua“ ventiliatorių norėdami apsidrausti nuo galimo perkaitimo. Nubrėžtoje linijinės rašymo spartos kreivėje vėl matome antrąjį režimą, kuris įsijungia užpildžius beveik pusę SSD talpos, rašymo greičiui sumažėjant iki ~700 MB/s. Lyginant su „FireCuda 520“, skirtumas tas, kad prieš šią fazę S50 rašymo greitis patenka į ~2600-3100 MB/s langą, kai „FireCuda 520“ sparta buvo pastovesnė, tačiau siekė tik ~1800 MB/s. Tampa aišku, kad „Seagate“ savam kaupikliui buvo pakoregavę programinį kodą ne vien iš apsaugos (kaip buvo skelbta), bet ir spartos pusės.

Gammix S50 (1 TB)

FireCuda 520 (1 TB)

Iš žemiau esančių dviejų diagramų matome, kad „Gammix S50“ ir „FireCuda 520“ elgiasi kardinaliai kitaip atstatant skaitymo spartą po perkaitimo. Kritine temperatūra išlieka 83 °C. Nepaisant šilumą išsklaidančios plokštelės, ADATA kaupiklis sugeba išbūti neperkaitęs tik 20-30 sekundžių ilgiau už „FireCuda 520“. Perkaitęs „Gammix S50“ mažina savo skaitymo spartą iki ~600 MB/s, kuri atvėsus NVMe kaupikliui kyla iki beveik 2,5 GB/s. Vėliau vėl krenta iki 600 MB/s ir procesas kartojasi iš naujo. „FireCuda 520“ elgiasi kitaip. Sunku pasakyti, ar ADATA finiše prirašo daugiau duomenų, tačiau mums nepatinka vien tai, kad „FireCuda 520“ sparta keliom akimirkom krenta iki HDD lygio ir atsistato lėčiau.

Gammix S50

FireCuda 520

Taikant gryną rašymo apkrovą „Gammix S50“ perkaito po minutės ir 20 sekundžių, o „FireCuda 520“ maksimalią spartą išlaikė minutę ir 10 sekundžių, tad ADATA uždėta plokštelė beveik nevaidina jokio vaidmens. Rašymo spartą NVMe kaupikliai atstato skirtingai. Nors „Gammix S50“ sparta kelioms akimirkoms krenta žemiau 100 MB/s, tačiau kaupiklis greitai padidina rašymo spartą iki beveik 1200 MB/s. „FireCuda 520“ tai vėl daro gerokai lėčiau ir yra sukonfigūruotas taip, kad jam atvėsus leidžiama pasiekti maksimalią spartą, bet po to seka dar lėtesnis spartos atsigavimas.

Gammix S50

FireCuda 520

3 Komentarai

  1. Daemon parašė:

    Galva neveikia po darbo savaitės, bet man kažikaip neatrodo įspūdingai šitie 4.0 diskai, ar aš klystu?

    • SoTOP parašė:

      Pirmos kartos PCI-E 4.0 diskai realiai tik linijinį greitį turi didesnį prieš senesnius, todėl paprastiem vartotojams nėra optimalūs. Kai paleis pilnai 4.0 specifikacijas išnaudojančius diskus(šių metų pabaigoje turėtų) tada galbūt pasimatys kažkoks spartos skirtumas, nors jis nebus didelis nenaudojant jo rimtesnėms užduotims, tad paprastiems vartotojams tiesiog nėra prasmės į tokius žvalgytis dar ilgai.

  2. Strelok parašė:

    Phison E16 valdiklis pusiau prikepęs blynas gavosi. Praktiškai pirmieji PCIe 4.0 nvme diskai vienas nuo kito nelabai ir skirsis, nes paremti ant to paties valdiklio. Nu svarbu pirmi žingsniai žengti, nes papildomas greitis niekada nemaišo.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.