Ergonominė klaviatūra dirbantiems – „Logitech Ergo K860“

Žvilgsnis iš arčiau

Jau pamatęs „Logitech Ergo K860“ supranti, kad prie jos dizaino buvo stipriai padirbėta, bet tik ne grožio tikslais. Raidės yra perskirtos į du blokus, o perskyrimo vietoje taip pat yra iškilimas. Kaip matote, perskirtas ir tarpo mygtukas. Raidžių eilės dar yra ir pasuktos, o visa tai puikiai matosi žemiau esančioje nuotraukoje. Spalvinė gama yra tokia, kokios ir tikėtumeisi iš darbui skirtos klaviatūros. Parinkta juoda spalva, o riešo poilsio elementas yra pilkas. Klaviatūros konstrukcija yra plastmasinė, ir nepaisant išlinkimo viskas yra tvirta. Manyčiau, kad dėl neatjungiamo riešo poilsio elemento. Pati plastmasė atrodo nebloga, bet ji pagaminta naudojant 71 proc. perdirbto plastiko, ir tai jaučiasi. Be to, ant klaviatūros korpuso gan lengvai lieka įbrėžimai, keli jų jau yra ir ant naujo įrenginio vos išėmus iš dėžutės. Pati klaviatūra sveria 1160 g. Jos ilgis yra 45,6 cm, plotis 23,3 cm, o aukštis 4,8 cm.

Klaviatūros mygtukai yra šiek tiek išlenkti, jų dizainas labai primena nešiojamų kompiuterių klaviatūrą. Į tai panašus ir mygtukų veikimas, eiga yra nedidelė su aiškiai jaučiama aktyvacijos vieta. Toks mygtukų veikimas patiks tiems, kas daug laiko praleidžia prie nešiojamų kompiuterių.

Kaip jau pastebėjote, tai yra yra pilno dydžio klaviatūra su skaičių bloku. Nežinau, ar galima vadinti „Logitech Ergo K860“ standartinio išdėstymo klaviatūra, viskas lyg išdėstyta kaip ir pagal taisykles, bet raidžių bloko perskyrimas tikrai garantuoja, kad prie šios klaviatūros teks pratintis. Dar reikėtų atkreipti dėmesį, kad prie perskilimo esantys mygtukai yra prailginti, kad juos lengviau būtų galima nuspausti. „Logitech“ nemažam kiekiui mygtukų suteikia dvigubas funkcijas. Visa F mygtukų eilė atlieka kokią nors papildomą užduotį. Papildoma funkcija aktyvuojasi be FN paspaudimo, bet tai galima pakeisti programinėje įrangoje. F linijoje taip pat yra ir multimedia mygtukai.

„Logitech Ergo K860“ taip pat gali savo atmintyje išsaugoti iki trijų skirtingų kompiuterių. Jau esu ne kartą minėjęs, kad ši funkcija tikrai gali būti naudinga.

Žiūrint į klaviatūrą iš šonų galime labai gerai pamatyti konstrukcijos išlenkimą. Šį išlenkimą atkartoja ir riešo poilsio elementas. Pats klaviatūros korpusas nėra storas, bendrą aukštį išdidina tik šis ergonominis išlenkimas.

Jeigu skaitėte komplektacijos skyrių, tai jau pastebėjote, kad dėžutėje nebuvo laido. Taip yra dėl to, kad „Logitech Ergo K860“ neturi USB jungties, o ant jos galime rasti tik įjungimo jungiklį.

Apvertus klaviatūrą pamatome mažą skyrelį baterijoms. Taip, „Logitech Ergo K860“ naudoja dvi AAA baterijas, kurių užteks maždaug dviems metams (taip deklaruoja „Logitech“). Kaip matote, baterijų skyriuje yra popierėlis, kuris nutraukia grandinę, o jį ištraukus baterijos pradės tiekti energiją klaviatūrai.

„Logitech Ergo K860“, žinoma, siūlo aukščio reguliavimą, kuris net dviejų lygių, bet jis irgi išpildytas nestandartiškai. Įprastai galime pakelti tą klaviatūros galą, kuris yra toliau nuo mūsų, bet su „Ergo K860“ reguliuojasi arčiau naudotojo esantis klaviatūros krašto aukštis. Iš pradžių net buvo sunku suprasti dėl ko taip pasielgta, bet pažiūrėjus vieną „Logitech“ video apie produktą paaiškėjo, kad tai skirta dirbantiems atsistojus prie reguliuojamų stalų.

Riešo poilsio elementas yra neatjungiamas, o viršutinė jo dalis yra minkšta ir susideda iš trijų dalių. Viršutinis yra specialus 0.5 mm puoštas, atrodantis kaip sumegztas audinys, kuris yra malonus liesti ir gerai valosi. Po juo yra 2 mm aukšto tankio putos, užtikrinančios tolygų svorio pasiskirstymą ir stabilumą, ir galiausiai 4 mm memory tipo putos suteikiančios maksimalų komfortą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.