Geras 165 Hz monitorius žaidėjams -„Philips 24M1N3200ZA“
Naudojimas, įspūdžiai ir išvados
Dizainas, medžiagų kokybė, ergonomika ir funkcionalumas
„Philips“ su „24M1N3200ZA“ modeliu tikrai nesirenka ekstravagantiško kelio – visas dizainas yra neiššaukiantis ir konservatyvus, ypač turint omenyje, kad tai yra monitorius žaidėjams. Man toks užsislaptinęs žaidimų monitorius visai patinka, nes nesu didelis RGB ar kitų agresyvių akcentų mėgėjas, bet, žinoma, kiekvienam savo. Kaip dabar įprasta, monitorius turi siaurus viršutinį ir šoninius rėmelius, o apatinis yra platesnis. Apie medžiagų kokybę irgi nieko blogo pasakyti negaliu: plastmasė maloni liesti ir neatrodo pigi. Meniu valdymui yra skirtas vienas daugiafunkcinis mygtukas-kojelė, jo veikimui priekaištų irgi neturiu. „Philips 24M1N3200ZA“ gali pasigirti puikia ergonomika, nes ekrano padėtį galime reguliuoti kaip tik norime, gauname ne tik aukščio reguliavimo galimybę, bet dar galime ekraną pasukti į šonus ar paversti stačiai. „Philips“ bandė padidinti monitoriaus funkcionalumą su pridedamu laikikliu ausinėms, bet aš nežinau kiek jis yra naudingas, nes norint jį patogiai naudoti negalima monitoriaus pristumti prie sienos. Dar vienas dalykas, kur inžinieriai kažką praleido, yra maitinimo plytos laido ilgumas. Laidas yra tiesiog per trumpas, dėl ko blokelis kabo ore; tikrai ne ta vieta, kur reikėjo taupyti. Idealiu atveju norėčiau, kad maitinimo blokas būtų integruotas į patį monitorių.
„Philips 24M1N3200ZA“ dar turi VESA 100 x 100 tvirtinimą, bet su tokiu geru stovu vargu ar monitorius dažnai bus montuojamas ant kitų stovų. Negalima pamiršti ir monitoriaus garsiakalbių, kurie yra du po tris vatus. Šie garsiakalbiai kokybe nežiba ir tenkins tik pačius nereikliausius arba bus tinkami laikinai, jei sugedo garso kolonėles ar ausinės.
Spalvų tikslumas, vaizdo kokybė ir apžvalgos kampai
„Philips 24M1N3200ZA“ bendras spalvų tikslumas yra gan geras, Delta E yra mažiau nei 1. Tiesa, turkio spalva turi 3,42 Delta E reikšmę, o tai jau yra negerai. Taip pat ir juoda spalva artėja prie Delta E 2 ir nėra visiškai tiksli. Šiek tiek situaciją pagerinau kalibruodamas spalvas, bet neturint matuoklio to nebus įmanoma padaryti. Turint omenyje, kad tai žaidimams skirtas monitorius, tai spalvų tikslumas yra geras, ir žaidėjai tuo nesiskųs. Žinoma, su monitoriumi tikrai galima atlikinėti ir video ar nuotraukų redagavimo mėgėjiškus darbus, ir spalvos bus atvaizduojamos pakankamai gerai. Dar noriu paminėti, kad gamyklinis baltas taškas yra 7500K, o tai nemažas nuokrypis nuo pageidautinos 6500K reikšmės. Kalibruojant šį netikslumą galima pataisyti, bet turėkite omenyje, kad gamykliškai nustatytas šaltas spalvų tonas.
„Philips 24M1N3200ZA“ yra nedidelis monitorius su 23,8 colių ekranu ir 1920 x 1080 rezoliucija, o būtent toks dydis patinka daugeliui žaidėjų, ypač, eSportininkų. Galima sakyti, kad tai yra šių laikų įstrižainės minimumas, kai kalbame apie stalinius kompiuterius. Iš tiesų 24 coliai ir Full HD raiška tikrai nėra prastas derinys, pikselių tankis yra toks pats, kaip 31,5 colio monitoriaus su 1440p raiška. Detalumo užtenka tiek dirbant su tekstu, tiek žiūrint video ar žaidžiant tuos pačius žaidimus. Tiesiog ekrano ploto nėra daug, bet visi perkantys tokį monitorių apie tai žino.
„Philips 24M1N3200ZA“ su IPS panele tikrai gali pasiūlyti gerus apžvalgos kampus. Net žiūrint į ekraną iš nemažo kampo, vaizdas vis tiek lieka pakankamai aiškus. Tad į ekraną žiūrint net ne visai tiesiai matysite geros kokybės vaizdą, ir apžvalgos kampais bus patenkinti visi.
Žaidimai
Monitoriai žaidėjams gauna vis didesnį atnaujinimo dažnį. Seniau 144 Hz buvo biudžetinių monitorių žaidėjams standartinis atnaujinimo dažnis, bet dabar tai yra 165 Hz. Tai nėra didelis pagreitėjimas, bet jis vis tiek yra sveikintinas. Kaip įprasta, „Philips“ specifikacijose kaip pirminį atsako laiką nurodo MPTR, kuris yra 1 ms, GtG atsako laikas yra 4 ms. Taigi nei labai gerai, nei blogai, tiesiog standartinės specifikacijos. Kaip aiškėja iš vaizdo atsilikinėjimo testų, monitoriaus panelė nuo to stipriai nekenčia, bet šiek tiek ghosting’o visgi yra. Vaizdo atsilikinėjimą bus galima pastebėti tik jo ieškant, jis tikrai yra minimalus. „Philips 24M1N3200ZA“ dar turi MPRT režimą; keičiant jo intensyvumą kinta ir ryškumas (jo atskirai reguliuoti nebegalima), o atsiradęs mirgėjimas kartu su atnaujinimo dažniu turi sumažinti vaizdo susiliejimą veiksme. Aš tik pastebėjau, kad įjungus MPRT vaizdo atsilikinėjimas šiek tiek sumažėja, bet mirgėjimas kai kuriems gali sukelti galvos ar akių skausmą. Žinoma, kiekvienam reikėtų pasibandyti šią technologiją, kurią naudoja daugelis monitorių gamintojų. Monitorius, žinoma, palaiko „FreeSync“, o taip pat yra „G-Sync Compatible“ sąraše, tad naudojant kintamo atnaujinimo dažnio sinchronizaciją niekam problemų nekils, o tai yra tikrai naudinga funkcija. Bendrai paėmus, aš manau, kad tai tikrai geras biudžetinis monitorius žaidimams, nes yra pakankamai greitas, nekenčia nuo ghosting’o ir puikiai tiks greito veiksmo ir kitiems žaidimams.
Išvados
Galiu drąsiai teigti, kad „Philips“ laiko veltui nešvaistė, ir antros kartos monitoriai kompiuterinių žaidimų žaidėjams atrodo kur kas geresni, lyginant su pirmtakais (bent jau tas modelis, kurį bandžiau aš). Vien tai, kad dabar galime rinktis tarp IPS ir VA panelių, jau yra didelis pliusas, tad – kiekvienam pagal skonį ir poreikius. „Philips 24M1N3200ZA“ turi IPS panelę, kuri yra tikrai geros kokybės. Bendras spalvų tikslumas yra geras, kiek sunkiau sekasi tik su turkio spalvos atvaizdavimu; gaila tik tiek, kad gamyklinis baltas taškas yra netikslus, kas lemia šaltas spalvas. Žinoma, tai galima lengvai pakeisti per monitoriaus nustatymus, bet be specialios įrangos pasiekti tinkamą baltą tašką bus sunku. Monitorius siūlo gerus apžvalgos kampus, būtų keista jei su IPS panele būtų kitaip. Dėl to naudotis monitoriumi yra tiesiog patogu, vaizdas ekrane išlieka aiškus net žiūrint į jį ne tiesiai. Kalbant apie patį monitoriaus surinkimą, tam priekaištų nėra, bet yra keli keisti sprendimai. Pavyzdžiui, ausinių laikiklis yra geras dalykas, bet jei monitorius yra pristumtas prie sienos, jį naudoti nėra labai patogu. Kita man užkliuvusi detalė yra maitinimo blokelis, kuris turi per trumpą laidą, kuris kišasi į monitorių. Todėl blokelis tiesiog kabo ant to laido, jei jo nepadedi kur nors aukščiau. Keisti trūkumai, bet tikrai atsiras ne vienas, kurį tai erzins. Ką tikrai galiu pagirti, tai ergonomiką: kaip biudžetiniam monitoriui stovas yra labai geras ir leidžia ekraną nustatyti į daug padėčių. „Philips 24M1N3200ZA“ turi 165 Hz atnaujinimo dažnį ir 1 ms MPRT / 4 ms GtG atsako laiką. Tai nėra kažkas įspūdingo, bet šiek tiek daugiau atnaujinimo dažnio nei įprasti 144 Hz tikrai nemaišo. Tą pagreitėjimą pajausti sunku, bet jis ten yra. Aš minimaliai pastebiu vaizdo atsilikinėjimą UFO teste, dar kitaip žinomą kaip ghosting, bet jis yra tikrai nežymus ir dar mažiau pastebimas žaidimuose, tad čia problemos tikrai nėra, ne taip, kaip su prieš tai bandytu „Philips“ monitoriumi žaidimams, kuris dar stipriai kentėjo ir nuo juodos spalvos tepimo. Šios problemos su „Philips 24M1N3200ZA“ taip pat nėra. Dar vienas svarbus dalykas yra „Adaptive Sync“ palaikymas. „Philips 24M1N3200ZA“ palaiko ne tik „FreeSync“, bet ir yra „G-Sync Compitable“ sąraše. Tai tik įrodo, kad „Philips“ labai rimtai žiūri į produktus žaidėjams ir negaili pinigų „G-Sync Compitable“ sertifikatui.
Šiuo metu „Philips 24M1N3200ZA“ monitorius parduotuvėse kainuoja apie 210 eurų. Tai labai panaši kaina į kitų 165 Hz 24 colių IPS monitorių, o 144 Hz modeliai yra dar maždaug 20-30 eurų pigesni. Kiek kam svarbūs šie 20-30 eurų, jau reikia spręsti individualiai, tad čia vienareikšmio verdikto nėra. Pats „Philips 24M1N3200ZA“ monitorius didelių įgimtų trūkumų neturi: gauname tikslias spalvas, greitą IPS panelę su minimaliai ghosting’o ir gerais apžvalgos kampais, „Adaptive Sync“ palaikymą, puikią ergonomiką ir šiuolaikišką konservatyvų žaidimų monitoriaus dizainą. Gamintojas šiek tiek prašovė su baltu tašku, bet tai tikrai nėra esminis minusas. Aš manau, kad „Philips 24M1N3200ZA“ tikrai yra geras monitorius ir gali nudžiuginti daug žaidėjų, mėgstančių įvairaus žanro žaidimus.
Naujausi komentarai