Mistika, alternatyva ir dviguba apžvalga: „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ su „Ryzen R7 1700“ 4K raiškoje
Išvados
Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Kalbame apie mistinę situaciją, kuomet, ką bedarytume, Z170 mikroschemų rinkinį turinti „Asus ROG Maximus VIII Extreme Assembly“ pagrindinė plokštė nei viename iš savo dviejų PCIe 3.0 x16/x8 lizdų nesugebėjo rasti „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ vaizdo spartintuvo. Vietoje to, kad surengtume ant popieriaus identiškus branduolio dažnius turinčių „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ ir „Asus GTX 1080 Ti STRIX OC“ spartos dvikovą, rezultate turint mažai reikšmingą skirtumą dėl nedaug mažesnio (~40 MHz) „Aorus“ pastovaus Boost dažnio, padiktuoto mažesnio gamyklinio galios limito (250 W vs 275 W), gavome progą patikrinti, kaip veikia spartinto „Ryzen R7 1700“ ir „Aorus“ duetas 4K raiškoje. O jis tikrai veikia geriau, nes AM4 platformos „Asus ROG Crosshair VI Hero“ pagrindinė plokštė susidraugavo su „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ akimirksniu.
Nesinori iš „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ apžvalgos padaryti analizės apie R7 1700 elgesį 4K raiškoje, tačiau nuo bent keleto sakinių susilaikyti neišeina. Ne tik teoriškai, bet ir praktiškai silpnesnis „Ryzen R7 1700“ @3,9 GHz ir „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ derinys sugebėjo puikiai atstovėti prieš „Core i7-6700/i7-7700“ @4,2 GHz + „Asus GTX 1080 Ti STRIX OC“ komplektą. Vertinant vidutinę spartą pastarasis komplektas nesugebėjo susikurti apčiuopiamesnio pranašumo net istoriškai „Intel“ architektūrai palankiuose pavadinimuose, kaip GTA V. Tiek pat „solidūs“, ~2 fps siekiantys, pranašumai užfiksuoti DOOM ir „Hitman“ žaidimuose. Šiek tiek daugiau pastarajam deriniui pavyko susikurti „Mafia III“ bei „The Witcher 3: Wild Hunt“ žaidimuose, kuriuose užfiksuotos svariai didesnės minimalių (0,1 % ir 1 %) fps vidutinės vertės. Štai po pasijodinėjimo su raganiumi po miestą „Intel“ + „Asus“ minimalių (0,1 % fps) vidutinė sparta buvo didesnė beveik 45 %.
Pačioje „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ vaizdo plokštėje aptikome keletą dar nematytų su aušinimu susijusių sprendimų. Apart to, kad tai net 3 PCI išplėtimo lizdus užimantis vaizdo spartintuvas, mus labiausiai nustebino varinė plokštelė virš „Pascal“ GP102 branduolio ir nugarinės plokštelės panaudojimas ne vien apsauginiais/grožio sumetimais – pagaliau nugarinė plokštelė integruota taip, kad pasiimtų dalį VRM grandinės šilumos. Galbūt virš varinės plokštelės būtų puikiai pasitarnavęs papildomas 40 mm skersmens ventiliatorius, nes apkrautos „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ temperatūra buvo 5 °C aukštesnė nei „Asus GTX 1080 Ti STRIX OC“, tačiau tai du logika pagrįsti sprendimai, kurie gali greitai rasti kelią konkurentų modeliuose. Trejetas unikaliai išdėstytų ir tokiu būdu mažesnį nei 30 cm VGA ilgį leidžiančių išlaikyti 100 mm ventiliatorių akustinis elgesys (iki beveik 60 °C jie nesisuka) paliko puikų įspūdį: darbas tylus, auto režimu viename lygmenyje su konkurentu, ir įrodytas potencialas būti gerokai tylesniais artėjant prie maksimalių sūkių. Konkretus testavimo pavyzdys taip pat neturėjo jokio erzinančio „coil whine“ zirzimo.
Vis tik pagrindine „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ ypatybe gamintojas nurodo – „VR Link“. Dėka specialaus BIOS’o ir papildomos HDMI jungties ant vaizdo plokštės PCB suteikiama galimybė naudotis VR įrenginiu ir dar dviem HDMI monitoriais vienu metu be reikiamybės atjungti HDMI kabelius. Link funkcionalumo nukreipta idėja, kuri šią dieną, deja, liečia minimalų vartotojų ratą. VR įrenginys yra didelė ir toli gražu ne visus dominanti prabanga, be to, retas, kuris naudojasi daugiau nei vienu monitoriumi. Ir nors pardavimų raktas dažniausiai nebus naudingas, „Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti“ yra pilnavertis „Asus GTX 1080 Ti STRIX OC“ konkurentas, kurio spartą kiekvienos fps dalies ištroškęs žaidėjas gali maksimalizuoti dviem pelės paspaudimais.
Na turbut 4K raiskoje ir negalejo buti didelio skirtumo tarp cpu…
Review labai geras, tik pasigedau OC. Būtų įdomu kiek galima išspausti su šia korta, kokius boost’us laiko. Palyginčiau su ASUS Poseidon.
Nu kadangi turejau sita Aorus,tai galiu pasakyti,kad nepatiko man jos temperaturos lyginant su kitomis 🙂 buvau pasiekes net 78c, tai teko tada biski fanus paciam ausinimo pakoreguoti,tai budavo islaikydavau ant 74/76c andromedoje.O kas liecia mano motinine plokste,problemu nebuvo ja idejus.Viska rado.
Aorus linkusi į tendenciją laikyti kiek aukštesnes temperatūras, ką ir parodė palyginimas su STRIX OC. Vis tik tai labiau į tylesnį darbą orientuotas modelis. Beveik neabejoju, kad prie identiškų aukštesnių temperatūrų, naudojant kokį Furmark ar pastačius VGA į prasčiau vėdinamą korpusą, Aorus išliktų tylesnė.
OC paskutiniu metu atsisakom todėl, kad pasiekti rezultatai kinta sample per sample. Nematome didelio praktinio tikslo. Nėra jokio garanto, kad iš parduotuvės nupirktas identiškas modelis pasieks tiek pat, tiesiog loterija.
Realiai pagalvojus tai jo. Niekas negarantuoja kad ir kita Gigabyte 1080Ti pasieks tuos pačius dažnius.
o cia nera klaidos? https://i0.wp.com/www.technews.lt/portal/wp-content/uploads/2017/08/AorusGTX1080TiinBF1.png
antras ir trecias irasas skiriasi tik drtx. ir drtx 12 renka vos ne trecdaliu ar net vos ne per puse maziau? Gal antras irasas ne tas procesorius turejo buti ?
Nei viena OCAT versija neveikia BF1 su Ryzen ir DX12 API 4K raiškoje, todėl buvo specialiai pertestuota su DX11 tiek naudojant Ryzen, tiek i7.
Kur pirmas ir antras irasai, man neaisku, kiek ten įtakoja procesorius, kiek vaizdo plokstes modelis (asus vs gigabyte). Kita vertus, bendras vaizdas aiskus, kad ryzenas ant 4k yra visai gerai
Tai jau seniai aisku 😀 kai tik isejo ryzenai 🙂 tass pats r5 1600 4k – OK
nu jo cpu 4K raiskai svarbiausias PC elementas
Nelabai suprantu, kas neaišku su tuo BF1, paaiškink tiksliau 😉
Pirma juosta – Ryzen + Aorus in DX11
Antra juosta – i7 + Asus in DX11
Trečia juosta – i7 + Asus in DX12
Kadangi OCAT neveikia su Ryzen ir DX12 in 4K, tai nėra ketvirtos juostos Ryzen + Aorus in DX12.
Neina palyginti, kas itakojo 1 ir 2 irasu skirtumus. Tarkim prastesni procesoriui galejo pagelbeti geresne vaizdo plokste. Bet nesvarbu, cia smulkmenos. Bendras vaizdas aiskus.
Šeip pas mane asus z170 pro gaming ir viskas kuo puikiausiai veikia 🙂
Konkrečiai šita Aorus plokštė?
Ne, pas mane AORUS GeForce® GTX 1080 Ti Waterforce Xtreme Edition 11G , bet manau nėra didelis skirtumas.
turiu 40″ monitorių su gtx 1080 ir net senesnius žaidimus žaidžiu 1440p o ne 4k raiška, visiškai pakanka 1440p vaizdo kokybės, nesinori žaidžiant kelias valandas apkraut pilnai vaizdo kortos kad ir dėl triukšmo. pastoviai su v-sync 60fps žaidžiu
Kas čia tokio dydžio monitorių išleido?
O koks skirtumas ją pilnai apkrauni ar ne? 🙂 manai, kad resurso neužteks?
Bent jau mano 1080 tai nelabai ką ir veža 4k, tai dėl to renkuosi 1080p
Nu jau, 4k gal ir nelabai, bet 1440p tai skaityk viską. 980 ti kuo puikiausiai tvarkosi su 1440p.
https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980_Ti/9.html
https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980_Ti/16.html
https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980_Ti/17.html
https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980_Ti/18.html
https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980_Ti/25.html
Toli gražu kad NE
Dazniausiai uztenka nuimti tik viena nustatyma, kuris buttleneck’ina ir ten iskart smarkiai fps pakyla. Tai gaunasi turi 95% ultra nustatymu ir 20% daugiau fps.
O kad nepaveza ultra nustatymu tai dzin, galima lengvai padaryti ultraX nustatymus, kur grafika vos vos pageretu, o fps kristu dvigubai. Bet kam tai rupi?
Isivaizdavmui, yra ten svytejimai pvz particle principu pdaryti. Tai ar 5 metru sveros spindulys ar 8 metrai, vizualiai nera didelio skirtumo, o tas suvalgys dvigubai daugiau resursu. O jei programuotojai vietoj optimizacijos ultra nustatymuose uzdes 30 metru? Ir titan superX nepaves.
Taigi ZeroFM nežinai? Jam jeigu ant ultra nustatymų bus 32xAA jis jų jokiu būdu nekeis, tarkim į fxaa 🙂
Palyginai visiškai kreivus žaidimus, kurių ant tokių nustatymų nepavežtų nei 1080Ti SLI ir dar kažkokią stockinę 980Ti, kai Aftermarketai yra 20-30% spartesni.
30% ? 🙂
kita vertus, kartais norisi zaisti ir kreivai iskeptus zaidimus.
Taip, nes nVidia stock 980Ti bazinis dažnis yra 1000 mhz, o boost 1075 mhz. Kai pvz. Zotac Extreme Base: 1253 MHz, o Boost: 1355 MHz. Jau nešnekant kad dėl prastų stock temperatūrų boost’as krenta.
980Ti yra turbūt geriausiai besioverclockinanti korta.