„Ryuo“ ir „Ryujin“ iš „Asus“: stulbinamas grožis, būtinybė turėti „Asus“ pagrindinę plokštę ir nesuveikusi „Noctua“ pagalba
Mažasis „Ryujin“ ventiliatorius leidžia atrasti unikalią „Asus“ AIO sistemų savybę
Pabaigai norėjosi išsiaiškinti, kokią įtaką CPU ir VRM grandinės temperatūroms daro į „Ryujin“ CPU bloką integruotas 60 mm ventiliatorius. CPU temperatūrų nustatymui buvo pasirinktas „Ryzen 7 2700X“ ir ta pati 30 min trukmės Prime95 (v26.6) sesija. Su maksimaliais sūkiais (~4800 RPM) dirbančiu ventiliatoriumi buvo fiksuota pikinė 70,3 °C temperatūra, o sulėtinus ventiliatorių iki 20 % visų sūkių buvo gauta 70,5 °C. Identiškas 0,2 °C skirtumas susidarė matuojant ir vidutinę temperatūrą, todėl lengva ranka nurašomas paklaidai, o tai reiškia, kad papildomas 60 mm skersmens ventiliatorius nedaro jokios įtakos CPU aušinimui.
VRM grandinės temperatūrų palyginimui pasirinkome „MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon“ pagrindinę, kuri turi silpną VRM grandinę ir galėtų geriausiai sureaguoti į papildomą oro srautą. Deja, bet bandymas nepavyko. To priežastis ta, kad neįmanoma Ai Suite 3 įdiegti kai sistemoje yra MSI pagrindinė plokštė. Prie to prisideda negalėjimas valdyti „Noctua“ ventiliatorių BIOS lygmenyje ir galiausiai viską sugriauna visiškai neintensyvėjantys „Ryujin“ ventiliatorių sūkiai net tada, kai i7-8700K temperatūra peržengia 90 °C ir artėja momentas, kuomet bus mažinama įtampa/dažnis norint išvengti perkaitimo.
(2x 2000 + 1x 4800 RPM) <– Ryujin –> (2x 2000 + 1x 20 % RPM)
Labai silpni produktai, X62 sutriuškina šituos visiškai. Asus’as aišku vis tiek parduos daug vien dėl vardo. Dar įdomu, ar buvo sutvarkyta tai, kad asus’o programinė įranga(ir tuo pačiu ekraniukas) rodydavo pastebimai kitokias temperatūras už įprastai naudojamas temperatūrų stebėjimui.
Ką mačiau su paskutine AI Suite 3 versija, tai Ryzen temps tikslios (pagal Tdie matuoja), o 8700K temps kažkur -12 C mažesnes rodo lyginant su 3rd party įrankiais.