„Ryuo“ ir „Ryujin“ iš „Asus“: stulbinamas grožis, būtinybė turėti „Asus“ pagrindinę plokštę ir nesuveikusi „Noctua“ pagalba

Išvados

Negalima sakyti, kad „Asus“ į AIO sistemų rinką įėjo principu tep lept, tai yra bet kaip. Tam buvo kruopščiai ruoštasi, ką parodo „Asus“ sudaryti kontraktai su „Asetek“ ir „Noctua“. Abi kompanijos yra tikros savo daržų žinovės. Tiek „Ryuo“, tiek „Ryujin“ AIO sistemų OEM’as „Asetek“, o „Ryujin“ „Asus“ netgi suporavo su „IndustrialPPC“ ventiliatoriais, kuriuos „Noctua“ kūrė darbui ant radiatorių. Mūsų abi išbandytos AIO sistemos yra 240 mm dydžio. Nors savo lentelėse neturėjome identiško dydžio konkurento, tačiau tvirtas pamatas leido tikėtis, kad bent „Ryujin“ galės sėkmingai varžytis su 280 mm „NZXT Kraken X62“. Taip neįvyko. Pagal išmatavimus artimiausiam savo varžovui „Ryujin“ pralošė 5 °C aušinant spartintą i7-8700K ir beveik 8 °C aušinant spartintą „Ryzen 7 2700X“. Be to, „Kraken X62“ buvo šiek tiek tylesnis (~49 dBA prieš ~51 dBA). „Ryujin“ reikalai kiek pasitaiso sumažinus jo CPU bloke esančio papildomo 60 mm ventiliatoriaus sūkius, nuo ko visiškai nenukenčia CPU temperatūros, bet AIO sistemos garsas žymiai sumažėja, iki ~45 dBA. Pasirodė, kad pagal gryną efektyvumą „Ryujin“ gali prilygti tik „Be Quiet! Dark Rock Pro 4“ (i7-8700K atveju) ir kitam orinukui „Noctua NH-D15S“ („Ryzen 7 2700X“ atveju). Tačiau reikėtų įvertinti tai, kad šie orinukai kainuoja 2 arba 3 kartus pigiau, plius atlieka tą patį darbą nepalyginamai tyliau. „Ryujin“ pasisekė, kad sumažinus triukšmą iki 42 dBA efektyvumas sumažėja labai nedaug ir minėtais konkrečiais atvejais išliekama artimoje kovoje su NH-D15S ir „Dark Rock Pro 4“. Dar vienai „Asus“ flagmano nelaimei antroji AIO sistema, „Ryuo“, nenusileido aušinimo efektyvumu ir netgi neretai 1-2 °C išeidavo į priekį. Skirtingai nei „Ryujin“, „Ryuo“ komplektuojamas su „Asus“ suprojektuotais 120 mm skersmens ventiliatoriais, kurie įlipo į 50 dBA zoną ir tikrai buvo garsūs. Jei laikysime, kad „Ryujin“ skleidžia ~45 dBA triukšmą, jo temperatūrų/triukšmo santykis tampa nežymiai geresniu už „Ryuo“, bet itin akivaizdaus pranašumo „Ryujin“ pusėje neįžvelgiame. 30 eurų skirtumą (200 eurų prieš 170 eurų) tarp šių AIO sistemų galbūt būtume galėję pateisinti, jeigu būtų pavykę atskleisti „Ryujin“ CPU bloke integruoto 60 mm ventiliatoriaus naudą mažinant VRM grandinės temperatūrą. To padaryti nepavyko, nes neturėjome tinkamos (su silpnu VRM) „Asus“ pagrindinės plokštės, bet pavyko išsiaiškinti, kad tinkamai naudotis šiomis AIO sistemomis galima tik turint sistemoje to pačio gamintojo, t.y. „Asus“, motininę plokštę. Ventiliatorių valdymui būtinas Fan Xpert 4 įrankis, kuris yra integruotas į Ai Suite III programinį paketą. Ir jis gali būti įdiegtas tik sistemoje, turinčioje „Asus“ motininę. Iš tikrųjų, ventiliatorių valdymas pasirodė esantis pats sudėtingiausias, turintis kabliukų ir pateikiamos informacijos klausimu iki galo neišdirbtas, ką yra tekę bandyti.

Kur tiesiogine ir netiesiogine prasme „Ryujin“ su „Ryuo“ spindi, – tai estetika ir CPU blokų surinkimo kokybė. Akivaizdžiai CPU blokuose panaudota daugiau metalo nei sakykime „Kraken“ modeliuose, kurie irgi yra savaip modifikuoti gamintojo (NZXT). Susidaro toks įspūdis, kad būtent prieš NZXT kompaniją „Asus“ ir pabandė paimti viršų išvaizdos tema. 1,7″ aukšto DPI OLED ekranėlio atsiradimas tiek vienoje, tiek kitoje „Asus“ AIO sistemoje nulėmė, kad dabar būtent „Asus“ labiau traukia akį. OLED ekranėliai neatlieka RGB pašvietimo funkcijos, kuri integruota į patį CPU bloką. Ekranėlių funkcija rimtesnė ir nėra visai tuščia. LiveDash programinis įrankis leidžia puikios kokybės ekranėlyje keisti pateikiamą informaciją apie CPU dažnį, jo įtampą, temperatūrą, ventiliatorių ir pompų sūkius, netgi stebėti įtekančio/pratekančio skysčio kiekį jei naudojama custom aušinimo sistema. Viską vainikuoja galimybė įsidėti savo foto/piktogramą ir kažką parašyti po viena iš trijų ROG piktogramų. Paskutinė galimybė galbūt šiek tiek ir vaikiška, bet bendra OLED ekranėlio vertė asmeniškai yra didesnė už RGB. Viskas susideda į „„Asus“ is beautiful“, dėl ko išplaukia išskirtinio produkto apdovanojimas, nors aušinimo efektyvumo norisi aukštesnio.

2 Komentarai

  1. SoTOP parašė:

    Labai silpni produktai, X62 sutriuškina šituos visiškai. Asus’as aišku vis tiek parduos daug vien dėl vardo. Dar įdomu, ar buvo sutvarkyta tai, kad asus’o programinė įranga(ir tuo pačiu ekraniukas) rodydavo pastebimai kitokias temperatūras už įprastai naudojamas temperatūrų stebėjimui.

  2. BC00 parašė:

    Ką mačiau su paskutine AI Suite 3 versija, tai Ryzen temps tikslios (pagal Tdie matuoja), o 8700K temps kažkur -12 C mažesnes rodo lyginant su 3rd party įrankiais.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.